Търся: "хакер-детектив"

Рейтинг - 100%
5   0   0
Здравейте :)
Надявам се да ми помогнете.

За пореден път съм свидетел на нещо безумно в тази държава, но този път ще процедирам докрай.
Не мога да дам много подробности, но ето главното:

Някой съсипва репутацията на приятел и му иска откуп за да спре да го прави (през интернет). Търся програмист/хакер, който ще ми помогне да разберем, кой е човека...
(имаме много информация на разположение и няма да е трудно) Дефакто знаем кой е, но ни трябва цялата информация, за да го осъдим.
Също така ни трябва адвокат, който да се заеме със случая ... за да може този човек да спре да прави тези неща.
Не ме интересува дали ще спечеля от цялата работа, просто искаме този човек да спре и истината да възтържествува.


Всякакви съвети ще са добре дошли, единствено моля БЕЗ ХЕЙТ и ТЪПИ КОМЕНТАРИ,
Благодаря за отделеното време,
Павел

П.П. Ако темата не е за този раздел, нямам нищо против да се премести от Blinky.
 
От: Търся: "хакер-детектив"

На месечни абонаменти или нещо такова, също така предложи да му купим групата(страницата) където говори против приятеля ми и да правим каквото искаме с нея. Изключително комплексирано момче, нямам думи просто. Пробвахме с изключително добро намерение да си пишем с него, но той си знае неговото.
Който има идеи, всички ще са добре дошли. Също така ако някой има информация как стават тези неща със съденето въз основа на интернет, ще съм ви много благодарен.
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Скоро не бях чел по-малоумна тема. Дано скоро бъде преместена в коша, защото целия форум става за смях.
Търсел хакери и адвокати във Freelance форум :lol: :lol:
 
От: Търся: "хакер-детектив"

На месечни абонаменти или нещо такова, също така предложи да му купим групата(страницата) където говори против приятеля ми и да правим каквото искаме с нея. Изключително комплексирано момче, нямам думи просто. Пробвахме с изключително добро намерение да си пишем с него, но той си знае неговото.
Който има идеи, всички ще са добре дошли. Също така ако някой има информация как стават тези неща със съденето въз основа на интернет, ще съм ви много благодарен.

Начина на плащане какъв е?
 
От: Търся: "хакер-детектив"

@uphero ,не се стигна до там, но защо питаш, пиши направо на ЛС, ако имаш идея : )
@nortrant благодаря за коментара :beer:
 
От: Търся: "хакер-детектив"

На месечни абонаменти или нещо такова, също така предложи да му купим групата(страницата) където говори против приятеля ми и да правим каквото искаме с нея. Изключително комплексирано момче, нямам думи просто. Пробвахме с изключително добро намерение да си пишем с него, но той си знае неговото.
Който има идеи, всички ще са добре дошли. Също така ако някой има информация как стават тези неща със съденето въз основа на интернет, ще съм ви много благодарен.

Аз имам идея, щом го знаете кой е слагате 2 шапки "невидимки"(да не ви духа вятъра) чупите му кокалите някоя вечер и нищо не му казвате, той сам ще се сети.

Съдилища, адвокати пълни глупости само ще си загубите времето и парите, да не си забравил в коя държава живееш?
 
От: От: Търся: "хакер-детектив"

Аз имам идея, щом го знаете кой е слагате 2 шапки "невидимки"(да не ви духа вятъра) чупите му кокалите някоя вечер и нищо не му казвате, той сам ще се сети.

Съдилища, адвокати пълни глупости само ще си загубите времето и парите, да не си забравил в коя държава живееш?

Вече ти отговориха. Осъзнай се къде се намираш.
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Никой съдия не гледа сериозно на битови скандали. Никой не иска да се занимава с тях и делата ще се проточат, може и 5-6г. да не свършат. Това е реалността в БГ!
 
От: Търся: "хакер-детектив"

А защо е нарочил твоя приятел, да не би да си го заслужава?
Онзи току така няма да тръгне на случаен човек да прави мръсно. Обикновенно е за отмъщение, или справедливост /ако твоя човек по някакъв начин го е измамил/
 
От: Търся: "хакер-детектив"

По принцип, това с "моят приятел"... почти винаги се свързва с "първо лице, единствено число" ;) !!!
Единственото справедливо решение за този казус е предложението на колегата @ bioz !!! Успех!
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Разрешете въпроса извънсъдебно, по-евтино ще е.
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Класика. Човек задава въпрос и веднага местните идиоти го налазват..... Форума на Продавалника пасти да яде, бая забавно е да гледаш "гранде предриемачи" как се държат каот недоебани лелки :lol:

А по темата, можете да го съдите за уронване на престиж. Но ви трябва бая пара. По-лесно и евтино е кютека
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Това с кютека не е решение. Веднъж те ще го набият, ами после..
Той ще викне приятели и се почва един цикъл.
На мен ми е интересно защо е започнало всичко това, и в кого е вината
 
От: Търся: "хакер-детектив"

А по темата, можете да го съдите за уронване на престиж. Но ви трябва бая пара. По-лесно и евтино е кютека

То рядко се стига до съд за такива работи, но като се пусне жалба за наклеветяване и двете страни отидат няколко пъти да пишат обяснения в полицията и нещата си идват по местата.
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Казват, че нямало лоша реклама, тъй че най-интелигентното решение е да обърнете клеветите в своя полза. Като умни и предприемчиви хора все ще ви дойде някаква идея в тази насока ;)
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Това с кютека не е решение. Веднъж те ще го набият, ами после..
Той ще викне приятели и се почва един цикъл.
На мен ми е интересно защо е започнало всичко това, и в кого е вината
Явно не са те били :lol:
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Знаете го кой е. Еми накажете го. Чупете му ръцете да не може да натиска клавиатурата. Вържете го в някой гараж на вода сръбска музика и много шибанйе
 
От: Търся: "хакер-детектив"

Благодаря на всички за съветите, въз основа на тях ще вземем най-мъдрото и адекватно решение на този проблем. :beer:
 

Горе