Търся човек за копи-пейст работа

VAsk0

Well-Known Member
Рейтинг - 85.7%
18   3   0
Търси се човек за добавяне на 5000 вица в сайт за вицове.
Цената за:
1000 вица- 15 лева
2000 вица- 30 лева
3000 вица- 45 лева
4000 вица- 60 лева
5000 вица- 75 лева
Срок за изпълняване на задачата- 31 август. (Срокът може да бъде договорен, но не повече от 20 дена.)
Заплащането става след приключване на поръчката.
Моля, да ми пишат сериозни хора, които са готови да се заемат със задачата и да бъде изпълнена в срок!
 
За тези парички сигурно ще трябва да е с робот, че иначе за ръчен труд не ми се мисли :)
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

2 стотинки на виц, това да не е виц
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Всеки с мнението си. Пратил съм ЛС :)
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

А сега се сърдете, че и тази тема ще се превърне в дискусия какви смешни пари се предлагат за обемна и трудоемка работа... Един виц да го сложим за 30 секунди (отваряне на страница, копиране, пействане, публикуване, време за зареждане на страницата) - това са 2 вица на минута, което прави повече от 8 часа и половина за добавяне на 1000 вица и това при нон-стоп бъхтене на 110%. И всичко това за 15лв. Че те чистачките бачкат за такъв надник...
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Ха-ха, офертата къса... :D
20 дни работа като робот/идиот за едни кирливи 75 лв ... успех!
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Аз не знам как ще ги проследиш после всички тези вицове, ще ти отнеме повече време да ги прочетеш и провериш отколкото да си ги вкараш сам
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Предполагам, че ако се набарат 2-3 по-големи сайта с вицове и се напише простичък скрапер на bash, perl или php, самото скрапване ще отнеме не повече от 20 мин за източване на целите сайтове. Писането на скрапер обикновено се прави за конкретния сайт и ще отнеме примерно около 30-60min с тестовете. Т.е. грубо 3 часа за писане на скрапери и още 0.5 часа за източване в база данни.
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

За напред ако ти трябва човек, съм съгласен на посочените от теб пари :)
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Някои хора не ценят труда!!!
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Прав си, а хора като мен, не толкова компютърно грамотни, са готови да правят всичко от което разбират, на предложената цена :)

Някои хора не ценят труда!!!
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Ами тогава да ти дам и аз 15 лева, да качиш 1000 филма, като макса който стигам е 40 на ден???
Ти само сайта да почнеш да презареждаш 1000 пъти за ден си е хамалогия, да не говорим и качването на инфо. Не се излагайте, така бутате цената на труд на ниво Индия!!!!
Прав си, а хора като мен, не толкова компютърно грамотни, са готови да правят всичко от което разбират, на предложената цена :)
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Сори за офтопика, но ще си изкажа наблюденията върху подобен тип работа.
Качването на такава информация може да стане по 2 основни начина - ръчен и автоматизиран. Ръчния метод е добре познатото копи-пейст, от което можеш да полудееш. Автоматизирания метод става с програмиране. Ако имаш достъп до базата на сайта, тогава текстовете могат да се източат директно до MySQL-заявка и да се импортират директно в базата данни. Ако нямаш достъп до базата данни, тогава може да се използват автоматизиращи скриптове, които попълват полета, като взимат текстовете от някакъв текстов файл.
Ръчния метод може да коства 2 седмици време и да струва много пари.
Автоматичният метод може да стане и за 2-3 часа и да струва много знания, а ако ги нямаш си плащаш на някой, който ги има.

Във всеки бизнес е така - обикновено плащаш по-малка заплата на някой, който тепърва се учи и който върши работата по-бавно. Съответно по-голяма заплата на някой който я върши бързо и има много опит. Описаната работа би коствала на опитен програмист няколко часа, а заплащането му ще е минимум 15-20лв/час.
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Да така е , качвал съм с php на WP, текст + картинки, 200 поста ги качва за 10 минути (явно дето генерира картинките се бави) т.е. с този методи си отнема време, но ако някой иска нещо толкова голямо, това е начин - намира си сайтовете и някой да му прави програма.
Предполагам, че ако се набарат 2-3 по-големи сайта с вицове и се напише простичък скрапер на bash, perl или php, самото скрапване ще отнеме не повече от 20 мин.

И аз това щях да кажа, ако направиш макрос, който на бачка постоянно сигурно ще кажи 1000 за 1 ден.
Ти само сайта да почнеш да презареждаш 1000 пъти за ден си е хамалогия, да не говорим и качването на инфо. Не се излагайте, така бутате цената на труд на ниво Индия!!!!

VAsk0 то остави че е смешно, но когато плащаш на някой за създаването на сайт, се предполага че той ще вади минимум 200-300 на месец. Иначе какъв е смисъла от цялата работа, само ей така да сме в игратя, загуба на време
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Не си ти този който ще определя на какви пари се съгласявам да свърша определена работа. Щом съм се съгласил, съм преценил, че тези пари поради една или друга причина са ми спешно необходими и се наемам да свърша работа за тях. Това с подбиването на пазара, не важи поради простата причина, че сигурно си на светлинни години пред мен като знания и практика :).

Ами тогава да ти дам и аз 15 лева, да качиш 1000 филма, като макса който стигам е 40 на ден???
Ти само сайта да почнеш да презареждаш 1000 пъти за ден си е хамалогия, да не говорим и качването на инфо. Не се излагайте, така бутате цената на труд на ниво Индия!!!!
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Аз не го казвам за твое лошо, а за твое добро. :)
Не си ти този който ще определя на какви пари се съгласявам да свърша определена работа. Щом съм се съгласил, съм преценил, че тези пари поради една или друга причина са ми спешно необходими и се наемам да свърша работа за тях. Това с подбиването на пазара, не важи поради простата причина, че сигурно си на светлинни години пред мен като знания и практика :).
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Ако се навие някой за 1000 готварски рецепти ще дам 20 кинта
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Драсни едно ЛС. Че тука вече спама е огромен :D
 
От: Търся човек за копи-пейст работа

Някои хора не могат да се сдържат да не поспамят. Искате да убедите хората, че е по-добре да вземат 0 лв, отколкото да вземат нещо при положение, че не правят нищо? Едно е да си цениш труда, друго е да си надменен...
 

Горе