Украйна - Русия какво ви е мнението

Хахаха, оле мале. Ти пускаш цитати в които уж трябва да видим зверствата на украинските нацита, аз ти превеждам същите цитати в които пише, че става въпрос за територии под контрола на ДНР и ЛНР. Тотално се обърка ама така е като не мислим.

Знаеш ли какво означава "В територии под контрола на двете "републики", означава че това се случва в райони, които са контролирани от руските сепаратисти. Не знам как по-просто да ти го обясня.

Ще го пусна пак, това са цитати които ти изкара като довод:
Така е, прав си. Руското население в Донбас се самоизтребва, а наци групировките Азов се мъчат да ги помиряват.


Ако имаш рег в замунда, можеш да видиш и това

 
Само че милионер без някой да ти помогне, без капитал е трудно особено пък с инвестиции..
Грешиш! Това са извинения и са ти набити в главата от телевизията и обстановката около теб...

Не съм милионер, но преди 10г. имах 0лв. спестени. В друга тема съм пуснал портфолиото си към днешна дата (около $200,000 + $80,000 трейдинг акаунт) и никой не ми е помагал. Помагали са ми с насочване какво да чета.

В още една тема съм дал нагледни примери какво можеш да очакваш ако инвестираш вместо в недвижими имоти в София, в капиталовите пазари с тъпо пасивно DCA инвестиране в SPY.

2022г. сме, има супер много възможности не са само в пазарите.

Основният проблем е, че хората нямат елементарна финансова грамотност. Когато кажа на приятели, че трябва да спрат да си харчат парите за глупости те ми се сърдят също както тук конспираторите дават акъл за икономика, а в същото време нямат един лев в джоба си.
 
Грешиш! Това са извинения и са ти набити в главата от телевизията и обстановката около теб...

Не съм милионер, но преди 10г. имах 0лв. спестени. В друга тема съм пуснал портфолиото си към днешна дата (около $200,000 + $80,000 трейдинг акаунт) и никой не ми е помагал. Помагали са ми с насочване какво да чета.

В още една тема съм дал нагледни примери какво можеш да очакваш ако инвестираш вместо в недвижими имоти в София, в капиталовите пазари с тъпо пасивно DCA инвестиране в SPY.

2022г. сме, има супер много възможности не са само в пазарите.

Основният проблем е, че хората нямат елементарна финансова грамотност. Когато кажа на приятели, че трябва да спрат да си харчат парите за глупости те ми се сърдят също както тук конспираторите дават акъл за икономика, а в същото време нямат един лев в джоба си.
Казах или ! Явно си имал капитал т.е добра заплата. Ако не е тайна кажи си заплатата да видим колко е. И говоря за инвестиране в акции. Иначе пари може да се правят без капитал. смятал съм и за 10г и за 20г и за различни суми на DCA. Във високорискови и във всякакви акции ! Говоря за акции не за доге гойн някви луди дет стават милионери
 
Основният проблем е, че хората нямат елементарна финансова грамотност.
Ако всички имат финансова грамотност от кого ще печелиш? :D
 
До вчера се възмущавахме как ЕС пуска на наша територия ислямисти, които правят атентати. Днес се радваме на ислямистите на Кадиров, как ще избиват християни. Или като са от наще ислямисти, може. За човек на възраст имаш доста объркана ценностна система.
Путин всячески иска да избегне убийствата м/у руснаци и украинци, затова праща тия за по-интимната фаза на сблъсъка.

Степан Бандера е учил последователите си да душат котенца.
Е*ем ти такива христиени.

А ето наш Рамзан :D:

_89785036_inst.jpg


1-min-59.jpg


Chechen-president-Ramzan-Kadyrov-2.jpg
 
Съгласен съм за финансовата грамотност. Само че милионер без някой да ти помогне, без капитал е трудно особено пък с инвестиции..
Няма милионер без гръб основно с мръсни пари или поне без кражба на идея плюс капитал от някоя перачница. Но американската мечта е дълбоко инфилтрирана в мозъците на поколенията след 90-та.

Това с Бъфет все ми напомня на оня виц за семинар: Как да спечелим 100 к за една вечер...

Или пушача и непушача с ферарито...
 
  • Like
Реакции: OSH
Казах или ! Явно си имал капитал т.е добра заплата. Ако не е тайна кажи си заплатата да видим колко е. И говоря за инвестиране в акции. Иначе пари може да се правят без капитал. смятал съм и за 10г и за 20г и за различни суми на DCA. Във високорискови и във всякакви акции ! Говоря за акции не за доге гойн някви луди дет стават милионери

Имах курец... :) Едва от 3-4г. насам изкарвам повече, защото работя на трудов договор + граждански + имам моя фирма за консултации. Преди десетина години когато започнах взимах минималната заплата и дори тогава винаги си заделях по нещо.

Заплатата не е фактор. Познавам хора със супер заплати нямат една стотинка заделени, но карат скъпи коли и живеят в скъпи апартаменти с ипотека. Аз карам Хонда Акорд 2008г. и живея под наем.

Ако си на 18 и заделяш по 100лв. на месец (вместо да пиеш като смок и да пушиш лайна) и ги буташ SPY - след 47г. (до пенсия) при средна доходност за последните 30г. от около 10.72% са ти около 600,000лв.

Кажи сега ти като беше на 18 колко заделяше или всичко по жени отиваше? Аз 0 и за това съм назад. :hankey: А сега колко заделяш?

Толкоз за заплатата.

Ако всички имат финансова грамотност от кого ще печелиш? :D
Това е добър въпрос. :D
 
Има и видео как 50-60 Украинци се крият в детска градина (детси столове и маси) и се забавляват (единия прави някаква комедия и за това го снимат и после са направили глупоста да го качат). После като руснаците взривят градината ще има "ама там имаше деца"..
 
Браво, дискредитирайки някакъв бг тип, ти успя да сразиш Русия с един удар - Юнак.

На теб специално искам да ти кажа, че позата ти "новият Ганди" издиша по шевовете, понеже си взел активно страната на една от воюващите държави. Щом си за мир, трябва да те дразни, че урките не приемат условията сега, а излагат държавата си на разрушение и на народа си на гибел. Те ще ги приемат, но когато щатците им кажат, а янките ще го направят, когато украйна е напълно разрушена. Целта на миротворците от сащ е да дискредитират Путин, затова имат интерес да унищожат цяла държава. Поддържаш по-агресивната страна, миролюбецо.

Няма как да ме дразни, че някой си защитава държавата както може! Не съм русофоб и никога не съм писал нищо против Русия. В момента съм путинофоб. Точка за моето виждане, "новия Сталин".
 
Няма как да ме дразни, че някой си защитава държавата както може!
Е, явно има как, щото и Путин прави абсолютно същото.

И да ти напомня, че тези, които сега си пазят държавата, се катереха по главата на един силен човек 8 години. Сега следват шамарите, а ти няма да ревеш. Заслужени са.
 
Няма как да ме дразни, че някой си защитава държавата както може! Не съм русофоб и никога не съм писал нищо против Русия.
Най-добре ми се струва да гледаш брифинга на Лавров и да намериш ключовите думи.

За нас момента на този конфликт беше изключително неподходящ. Даже ми се струва, че България ще е най-потърпевшата държава в ЕС. По обясними причини.
Може би сега лъсна причината, поради която Великобритания формално напусна ЕС.

Извън глобалната конспирация Русия от години беше тласкана към това действие. Не е никаква измислица, че руснаците в Украйна и не само руснаците са мачкани от години. Но това е само част от причините.

Нещата са такива, че тези които най-малко ще пострадат от войната са САЩ и Великобритания. На този етап. Точно те са и основните подстрекатели.
В момента се играе малко ва банк.
Но ако я загубят могат да загубят много.
Ако я спечелят обаче губим почти всички. Тогава огромните фактори остават само САЩ и Китай.
 
Най-добре ми се струва да гледаш брифинга на Лавров и да намериш ключовите думи.

За нас момента на този конфликт беше изключително неподходящ. Даже ми се струва, че България ще е най-потърпевшата държава в ЕС. По обясними причини.
Може би сега лъсна причината, поради която Великобритания формално напусна ЕС.

Извън глобалната конспирация Русия от години беше тласкана към това действие. Не е никаква измислица, че руснаците в Украйна и не само руснаците са мачкани от години. Но това е само част от причините.

Нещата са такива, че тези които най-малко ще пострадат от войната са САЩ и Великобритания. На този етап. Точно те са и основните подстрекатели.
В момента се играе малко ва банк.
Но ако я загубят могат да загубят много.
Ако я спечелят обаче губим почти всички. Тогава огромните фактори остават само САЩ и Китай.

Много хубав анализ на Вацев, погледни го. Ще ти светнат доста неща.

 
Много хубав анализ на Вацев, погледни го. Ще ти светнат доста неща.

Ами прочетох го. Вацев съм му гледал някои неща преди доста години. Той е тежък русофил.
И да и не. Не мисля, че някой може да каже какво точно ще стане. Дори тези, които са подготвили нещата.
За олигарсите е прав. Но там трябва да се предвиди доколко те следват само личен интерес или ако се обърнем към глобалната конспирация с двете липи доколко са в цялата работа. Което аз не мога да го направя.
Путин не е луд. Но грешен тайминг и преценка - напълно възможно.
Тази "изпреварваща" операция според него е била правилна. Според мен по-скоро е грешна.
В очите на хората Русия е агресора, въпреки, че вътре в Украйна от години има тежка корупция, издевателства над личността и други по-физически издевателства.
Не съм убеден, че САЩ няма да се намеси и по-пряко.
Факт е че знаковите Виетнам и Афганистан бяха загубени от агресора, но не е задължително и сега да е така.

Всеки случай Русия няма мощта на СССР.

Но в крайна сметка пак ще до яде Европа.
 
Говорим за Първа и Втора световни войни. Да, те наистина не са само в Европа, но и двете започват в Европа. Двете са основно в Европа. Като втората е много по-ужасяваща от първата. И втората достига дотам, че САЩ на другия край на Света е застрашен.
Какво да очакваме от Трета?
 
Говорим за Първа и Втора световни войни. Да, те наистина не са само в Европа, но и двете започват в Европа. Двете са основно в Европа. Като втората е много по-ужасяваща от първата. И втората достига дотам, че САЩ на другия край на Света е застрашен.
Какво да очакваме от Трета?
Толкова много неща се случват в момента, че едва ли някой може да предвиди последиците. Има 20 вида заплаха сигурно и Европа отново е центъра. Дори и най-добрия сценарии е лош
 
@deffnews понеже ме цитира - да си мислил до като си бил млад. После е по-трудно. За това подчертах колко е важна финансовата грамотност, а тя по нашите земи липсва.
 

Горе