Украйна - Русия какво ви е мнението

Дори в киното няма такива филмари. Какъв нов световен ден, какви чудеса?

Първо че не за пръв път излизат от този договор и второ, че и без това от почти 2 години не се изпълнява. Поредното плашене с ядрени оръжия, защото друго не им остана с което да плашат (вече няма да кого да спрат газа, а нефта им е твърде ценен, за да го спрат).

Да излезе и да обясни на своите хора от къде ще намери милиарди, че дори трилиони рубли за Донбас, след като за Януари има дупка в бюджета за $25 млрд, от общо $40 млрд предвидени за цялата година??

Цялата “историческа” реч са едно кухи обещания и празни приказки. Ето колко е била интересна и на присъстващите:

Виж файлът 27977

Медиите пак те хващат за балъче, като ти поднасят избирателни данни. Бюджет се гласува за цяла година и е равномерен що годе по месеци. Тук ти се дава дефицит за януари, което е месеца преди да почне плащането на данъците - още почти никой в русия не си платил данъците за предната година за да отчете бюджета приход. :)

Опциия 2 - Ще си увеличат дълга спрямо GDP с има няма 2 процента - дългът им е толкова нисък че могат да си го позволят (между 11.9-13.4% според различните източници ) Моторът на Евро-Зоната - Германия е със 63% дълг. :) да не си говорим за дълга на PIGS


Key information about Russia Government Debt: % of GDP

  • Russia Government debt accounted for 13.4 % of the country's Nominal GDP in Sep 2022, compared with the ratio of 13.8 % in the previous quarter.
  • Russia government debt to GDP ratio data is updated quarterly, available from Dec 2011 to Sep 2022.
  • The data reached an all-time high of 18.0 % in Mar 2021 and a record low of 8.5 % in Mar 2012.

CEIC calculates quarterly Government Debt as % of Nominal GDP from monthly Government Debt and rolling sum of quarterly Nominal GDP. Government Debt is calculated as a sum of Domestic Government Debt and External Government Debt. The Ministry of Finance provides Government Debt in USD and local currency. The Federal State Statistics Service provides Nominal GDP in local currency. The Bank of Russia period end market exchange rate is used for currency conversions.


Related information about Russia Government Debt: % of GDP

  • In the latest reports, Russia National Government Debt reached 324.4 USD bn in Dec 2022.
  • The country's Nominal GDP reached 619.9 USD bn in Sep 2022.


Дълг на германия 63%

debt-germany.pngrussia-debt.png
 
Медиите пак те хващат за балъче, като ти поднасят избирателни данни. Бюджет се гласува за цяла година и е равномерен що годе по месеци. Тук ти се дава дефицит за януари, което е месеца преди да почне плащането на данъците - още почти никой в русия не си платил данъците за предната година за да отчете бюджета приход. :)

Опциия 2 - Ще си увеличат дълга спрямо GDP с има няма 2 процента - дългът им е толкова нисък че могат да си го позволят (между 11.9-13.4% според различните източници ) Моторът на Евро-Зоната - Германия е със 63% дълг. :) да не си говорим за дълга на PIGS


Key information about Russia Government Debt: % of GDP

  • Russia Government debt accounted for 13.4 % of the country's Nominal GDP in Sep 2022, compared with the ratio of 13.8 % in the previous quarter.
  • Russia government debt to GDP ratio data is updated quarterly, available from Dec 2011 to Sep 2022.
  • The data reached an all-time high of 18.0 % in Mar 2021 and a record low of 8.5 % in Mar 2012.

CEIC calculates quarterly Government Debt as % of Nominal GDP from monthly Government Debt and rolling sum of quarterly Nominal GDP. Government Debt is calculated as a sum of Domestic Government Debt and External Government Debt. The Ministry of Finance provides Government Debt in USD and local currency. The Federal State Statistics Service provides Nominal GDP in local currency. The Bank of Russia period end market exchange rate is used for currency conversions.


Related information about Russia Government Debt: % of GDP

  • In the latest reports, Russia National Government Debt reached 324.4 USD bn in Dec 2022.
  • The country's Nominal GDP reached 619.9 USD bn in Sep 2022.


Дълг на германия 63%

Виж файлът 27979Виж файлът 27980
Това с дефицита не успях да го разбера, но както и да е. Ще видим как ще се случват нещата при тях в следващите месеци.

А колкото до емитирането на нов дълг - евентуално Китай да имат някакъв интерес да го купят, макар че вече им дължат $300 млрд по belt and road initiative и спряха да им отпускат нови заеми.
 
За протокола въобще не са очевидни, нито са факти. Има различни гледни точки и в икономическата наука. Това, което се сервира в темата, са мнения на по-консервативни икономисти от австрийската/монетаристката школа, които по принцип са малцинство сред икономистите. Тук няколко души сте по-консервативни и си личи по материалите, които се споделят по която и да е тематика - икономика, политика, пандемия. Това е ваше право, разбира се, но се самузаблуждавате, ако си мислите, че има само една истина и всичко е неопровержим факт.

За тези хора фактите са налични, само ако се спомене чип в тях. Иначе са разбирачи по всичкология - от енергетика, през военни стратегии, до икономика и ядрени реактори. Разбира се, че ще има и плюсове, и минуси. Въпроса до голяма степен е и политически - изток - запад. Цялата дискусия с тях е излишна, защото са облъчени с тезата, че ще си загубим суверенитета, ако се приеме Еврото. Скоро очаквам да включат в темата и врачките...
 
Иначе са разбирачи по всичкология
А ти не си, защото???

Въпроса до голяма степен е и политически - изток - запад.
Поредната ти чутовна глупост! Да изброяваме ли западните държави, които никога няма да се откажат от националната си валута, за да влязат в клуба на мега-длъжниците? Въпросът е изцяло икономически, но се правят опити да се използва единната европейска валута като политическа бухалка в бъдеще.

Скоро очаквам да включат в темата и врачките...
След ''Ники Василев експерт'', няма да се изненадам ако и до това прибегнеш.

При тоталната липса на валидни аргументи, се чудя от де намираш тва самочувствие и арогантност. Ние се позоваваме на експерти - също като теб, така че и чиповете можеш да си ги туриш - вече знаеш къде.
 
Това с дефицита не успях да го разбера, но както и да е. Ще видим как ще се случват нещата при тях в следващите месеци.

А колкото до емитирането на нов дълг - евентуално Китай да имат някакъв интерес да го купят, макар че вече им дължат $300 млрд по belt and road initiative и спряха да им отпускат нови заеми.

Накратко

Бюджета е предимно плащания за пенсии, здравеопазване, образование, армия, бюджетен сектор - държавни служители.

По месеци болшинството за тези разходи са ти постоянни за месец 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12

Медиите които четеш избирателно взимат Януари и ти казват дефицита е X за януари - на база тези що годе постоянни разходи.

Месечни приходи или тримесечни не знам как им е точно системата имаш от ддс.

Това което не ти казват е че през февруари, март, април, големите фирми като газпром, лукойл, роснефт, росатом и още 1000 други фирми на така наречените суровинници (олигарски които се занимават със суровини) ще почнат да плащат данък печалба за 2022

Освен тях хората и малкия и среден бизнес ще почнат да си плащат данъците за 2022 и бюджета ще отчете приход който ще е несъразмерно висок спрямо други месеци от годината.

Като знам че Набулина е консервативен говерньор на централната банка и как прави прогнозите си консервативно / песимистични вместо оптимистично като правят доста на запад, вероятно и тези приходи са планово подценени и ще бъдат надхвърлени.

Относно дълг - може вътрешно да си го финансират в рубли - бюджета е в рубли - банките са на печалба. Само на държавите на който им трябва да купуват сурвовини им се налага да трупат дълг в някаква валута в която е световна или ако ще купуваш нещо от някой блок ЕС/ САЩ - което няма да правят с бюджета
 
Мария Захарова: Не знам какво е казал Сергей Викторович на Сунг И, но аз бих озаглавила тази снимка "Чу ли, Байдън казал, че Западът не ни е враг''

332480434_1360018954731639_5498874220021511984_n.jpg
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Поредната ти чутовна глупост! Да изброяваме ли западните държави, които никога няма да се откажат от националната си валута, за да влязат в клуба на мега-длъжниците? Въпросът е изцяло икономически, но се правят опити да се използва единната европейска валута като политическа бухалка в бъдеще.


След ''Ники Василев експерт'', няма да се изненадам ако и до това прибегнеш.

При тоталната липса на валидни аргументи, се чудя от де намираш тва самочувствие и арогантност. Ние се позоваваме на експерти - също като теб, така че и чиповете можеш да си ги туриш - вече знаеш къде.

Аргументи съм писал в предишните ми коментари. Чипираните трудно ще ги приемете, ясно ми е. Я ги кажи пак тези държави да се почувстваш малко значима. Също така ми сподели коя от тях е с обезценена тяхна валута и по-лоша от нашата икономика. Яд те е, че ще намалее руското влияние в България, но свиквай.


А ти не си, защото???

Защото няма как да се вържа на простотията ти да оборвам думите на които и да е икономист, а следя множеството техни изказвания с плюсовете и минусите. Можем да се надяваме, че влизането ни в еврозоната ще е положително за икономиката ни, както твърдят част от икономистите в дискусии по темата.
 
Яд те е, че ще намалее руското влияние в България,
И ти имаш арогантността да се присмиваш за ''чипирането'', което е факт? Руското влияние сега с теб в стаята ли е???

Пълен хахо...
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Ако прочетеш между между редовете.. дали не го е казал щото в момента массмедията акцентира на това как Украйна ще победи/побеждава?
Руската мечка от кога се влияе от некви медии, тя върви напред и мачка. От една година е затънала около Донбас ама има време...
 
Руската мечка от кога се влияе от некви медии, тя върви напред и мачка. От една година е затънала около Донбас ама има време...

То не е като да са се повлияли, а вероятно отговор, че според него писането по медиите нема как да се случи. Но всеки може да си го интерпретира както иска. Не е проблем.

Ми аз неем идея до къде тряя стигнат.. завладяване на Европа и тежки битки с Турция за Кърдажли ли? Ако знаеш крайната цел - сподели и ше преценим, дали са затънали.
 
То не е като да са се повлияли, а вероятно отговор, че според него писането по медиите нема как да се случи. Но всеки може да си го интерпретира както иска. Не е проблем.

Ми аз неем идея до къде тряя стигнат.. завладяване на Европа и тежки битки с Турция за Кърдажли ли? Ако знаеш крайната цел - сподели и ше преценим, дали са затънали.
Ами не знам, дори уж обявените за анексиране региони не са изцяло под техен контрол.
 
Хахаха факт било чипирането. Епично...
Ха-ха, епично е да си неинформиран и да вириш нос



Микрочипови импланти имат стотици хиляди хора по света. Това, че в момента се имплантират предимно доброволно, не означава, че няма да се създаде ситуация, в която ще станат задължителни за всички. Подготовката започна преди 2 години. Сега вече ще бъде много по-лесно.
 
Не мога да взема отношение, защото темата е за хостинги - материя, от която нищо не разбирам.

Ще се фокусирам върху военното дело, в което съм експерт. ;)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Ще ти кажа после от вас до лудницата в Карлуково със средна скорост 60 км/ч за колко време ще стигнеш. Не си далеч. Там ще ти помогнат.
 
Не мога да взема отношение, защото темата е за хостинги - материя, от която нищо не разбирам.

Ще се фокусирам върху военното дело, в което съм експерт. ;)
ти да не си била в казарма ? :eek:
 
Ами не знам, дори уж обявените за анексиране региони не са изцяло под техен контрол.

Я кажи кои са обявените за анексирсне региони, само да не се бъркаш с области.
 
ти да не си била в казарма ? :eek:
Не, но съм минала военно обучение в 10-ти клас. Можех да сглобявам АК и почти мисля, че помня как се реагира при химическа атака. :)
 
Ще ти кажа после от вас до лудницата в Карлуково със средна скорост 60 км/ч за колко време ще стигнеш. Не си далеч. Там ще ти помогнат.
Тва към кого е насочено, че в момента всички изчисляват разстоянието до въпросното населено място?

п.с. често го хвалиш въпросното лечебно заведение. Не виждам да са ти помогнали много, но щом се чувстваш доволен...
 

Горе