Украйна - Русия какво ви е мнението

Ся, естествено и тва е лъжа. Чакаме да чуем Лукашенко. Дано тоя път са си съгласували изявленията..

1711649026362.png
 
Ползвам транслейта, моля ти като лицензиран преводач дай по-скопосано.

Тая част ко не ти харесва?

Ясно.. пак ши съ дундуркаме...

След трагедията някои медии не изключват версията, че терористите са искали да избягат в Беларус през Брянска област. Александър Лукашенко категорично отговори на тези предположения:
Та, имаме отговор на медийни предпеложения. Понеже знам, че следиш случая (то ти личи) да вметнем, че първите предположения, са от около 7-часа на следваща сутрин.. и гласяха, че Рендака е сгащен в близост до селце на около 8 часа път от Москва - близко до границата на дедо Лука.

Медийните предположения бяха на база публикация в руска телеграм група, без източник. И верно си ги има списани и то в четени такива.

Ма да видим кво казва дедо Лука
"Те не биха могли да отидат в Беларус. Техните ръководители (имаме подозрения за някои от тях, ще се обадя на Путин и ще кажа подозренията си) - те са разбрали, че не могат да отидат в Беларус. Защото в първите минути, както в Русия част от региона премина на засилен режим на сигурност, така и ние. Още в първите минути бях информиран от председателя на КГБ (той отговаря за антитерористичните мерки).
Ръководителите (помощниците) явно са зяпали нетфликса, щото им е отнело около 8 часа да съобщат на бегащите, че схема с беларуса нема как да се случи.... Но то тва е по-малкия проблем.. по-големио е, че местните папагали са разбрали, че помощниците били у Беларус... щото им било казано в прав тескт...
1711651307036.png
и
1711651354057.png
а правия текст гласи, че ръководителите са разбрали, че схема с одене в Беларус нема как да се случи, а не че те самите били там.

Та.. да са върнем на Рендака... "намирайки се" на 30-40 км. от Беларуската граница, и след около 8 часа път с камилите, они разбират, че нееема стане.. и вместо да са покрият из шубраците... они решават да се върнат обратно на място пълно с камери и да поемат незнайно на къде.. щото нали Украйна нема нищо общо, едва ли натам.. може би обратно към Масква, да цункат ръката на Путянчо и да поискат прошка... Не са знае, знае са само, че за връщането им обратно... са пътували 3 часа и 30 минути до мястото където са хванати...

В по-официалното инфо, което излезна час и малко след инфото за сгащването "близо до беларуско" се казва, че около 3-4 часа сутринта е направен опит да се спре Рендака, на въпросната магстрила към Украйна, ма они са казали "А, не" и се е започала патакламата.. която завърши с изрязани уши и изкочили очи..
Разстоянието от Масква до магистралното сгащване се изминава за около 5 часа, според мапс-а, което съвпада горе-долу с изнасянето им от мола...
Ние вкарахме нашите части в действие в бойна ситуация". В частност бяха привлечени силите на Министерството на вътрешните работи, бяха изградени контролно-пропускателни пунктове по пътищата, включително и с Русия, участваха КГБ, Държавният граничен комитет и някои военни части. "Ето защо нямаше как да влязат в Беларус. Те виждаха това. Ето защо се отклониха и отидоха в участъка на украинско-руската граница", каза държавният глава. Операцията по задържането, според президента, е била много солидна.
Да, да..... дедя Лука казва, че немало как да влезнат в двора му и са си били камшиците, ма пак ще припомним.. че това е коментара му по предположените от медиите версии. Ето защо исках да дадеш пълното изказване за да се види таа малка подробност.
 
Ясно.. пак ши съ дундуркаме...
Ако инфото на журналята беше изцяло грешно, немаше да казва че са се отклонили, а че изобщо не са хващали към Беларус. "възможността терористите да са планирали да избягат в Беларус през района на Брянск", въпросния Брянск е на половин час от мясото, където са ги хванали, демек мой да е имАло отклонение. Да вярваш, че целта е била да избягат към Украйна през най-укрепената руска граница в момента, пълна с военни, укрепления, мини и кви ли не препядствия, требе да си доста спрял. Това да го вадиш като аргумент за неква връзка с Киев е смешно, а знаем че Путин и тия около него не са нито смешни нито спрели, та въпроса е дали това е пропаганда с няква цел или нещо друго.

Ся, естествено и тва е лъжа. Чакаме да чуем Лукашенко. Дано тоя път са си съгласували изявленията..
Чакаме да ги видим тия данни.
 
Дай да видим кво те мъчи, не съм врачка. Бай Лукашенко си каза в прев текст, че се отклонили и че у неговата страна има подозрения за техни помощници, това не се връзва с тръбенето 2 дена (без доказателства), че Украйна е замесена.


Явно ти е трудно да разбереш, че може да има хора, които не харесват нито Русия нито САЩ. Доколкот виждам темата е за Русия и Украйна, сигурно за тва ги коментираме, като те вълнуват САЩ направи тема.
Не ме вълнуват САЩ. Интересно ми как едни и същи действия на Русия и САЩ в първия случай са:
-тероризъм, окупация, диктатура, престъпление срещу човечеството... съответно са: демократични борци за мир, справедливо възмездие, носители на свобода и светлина и т.н. във втория случай.

Та това ми е интересно. Не би трябвало да има разлика дали аз или циганина Методи сме ти запалили чергата. Но по вашата логика има лошо палене на черга и добро палене на черга.....
 
Не ме вълнуват САЩ. Интересно ми как едни и същи действия на Русия и САЩ в първия случай са:
-тероризъм, окупация, диктатура, престъпление срещу човечеството... съответно са: демократични борци за мир, справедливо възмездие, носители на свобода и светлина и т.н. във втория случай.

Та това ми е интересно. Не би трябвало да има разлика дали аз или циганина Методи сме ти запалили чергата. Но по вашата логика има лошо палене на черга и добро палене на черга.....

Ма недей така, ся. Когато им посочваш лицемерието и двойните им аршини, те викат ''тва е whatabout-изъм''
 
Ма недей така, ся. Когато им посочваш лицемерието и двойните им аршини, те викат ''тва е whatabout-изъм''
През целия си живот не съм срещал такива имбецили като няколко човека в тая тема....
 
Ако инфото на журналята беше изцяло грешно, немаше да казва че са се отклонили, а че изобщо не са хващали към Беларус. "възможността терористите да са планирали да избягат в Беларус през района на Брянск", въпросния Брянск е на половин час от мясото, където са ги хванали, демек мой да е имАло отклонение. Да вярваш, че целта е била да избягат към Украйна през най-укрепената руска граница в момента, пълна с военни, укрепления, мини и кви ли не препядствия, требе да си доста спрял. Това да го вадиш като аргумент за неква връзка с Киев е смешно, а знаем че Путин и тия около него не са нито смешни нито спрели, та въпроса е дали това е пропаганда с няква цел или нещо друго.

Инфото е изцяло грешно, почти навсякъде се цитира въпросната група. Не знам ква е връзката, че Брянск бил на 30км от района дето са ги хванали? Възможността за такъв план е вариант на медиите, който дедо Лука коментира, а не некво признание.

Аз нищо не вярвам.. говорим за дедо Лука и какво бил казал..

Границите са толко укрепени, че през седмица-две на занимават с некви отряди дето "освобождавали" погранични руски села.. т.е. къртят по някоя табела от евакуираните села и се снимат с нея...
 
Не ме вълнуват САЩ. Интересно ми как едни и същи действия на Русия и САЩ в първия случай са:
-тероризъм, окупация, диктатура, престъпление срещу човечеството... съответно са: демократични борци за мир, справедливо възмездие, носители на свобода и светлина и т.н. във втория случай.

Та това ми е интересно. Не би трябвало да има разлика дали аз или циганина Методи сме ти запалили чергата. Но по вашата логика има лошо палене на черга и добро палене на черга.....
Е явно те вълнуват, сигурно 80% от постовете ти по тези теми са свързни с тях. Иначе пак говориш на изуст, дай да видим къде съм ги защитавал и съм се радвал на войните им, възмездията и светлините... или пак фантазираме?


Инфото е изцяло грешно, почти навсякъде се цитира въпросната група. Не знам ква е връзката, че Брянск бил на 30км от района дето са ги хванали? Възможността за такъв план е вариант на медиите, който дедо Лука коментира, а не некво признание.

Аз нищо не вярвам.. говорим за дедо Лука и какво бил казал..

Границите са толко укрепени, че през седмица-две на занимават с некви отряди дето "освобождавали" погранични руски села.. т.е. къртят по някоя табела от евакуираните села и се снимат с нея...
Не разбирам защо говори за "отклонение" тогава, такова може да има само ако наистина са тръгнали или са имали намерените да тръгнат към Беларус? Въпроса е че няколко дена се тръби, че Украйна е замесена и единственото за което се хваща е предполагаемото бягство на там, а се оказва че реално са нямали друг избор. Та за тва дадох и твойта дефиниция за фейка, ефекта е постигнат, шарание захапаха.

Сравняваш отряди, разполагащи с разузнаване, елемент на изненада и всякаква техника, и 4 дебила с рено след терористичен акт.
 
Е явно те вълнуват, сигурно 80% от постовете ти по тези теми са свързни с тях. Иначе пак говориш на изуст, дай да видим къде съм ги защитавал и съм се радвал на войните им, възмездията и светлините... или пак фантазираме?
Цялата ви банда е под един знаменател за мен. Пък в друга тема достатъчно величаеш несъществени или изобщо несъществуващи постижения на България по западния път ;)
 
Последно редактирано:
Не ме вълнуват САЩ. Интересно ми как едни и същи действия на Русия и САЩ в първия случай са:
-тероризъм, окупация, диктатура, престъпление срещу човечеството... съответно са: демократични борци за мир, справедливо възмездие, носители на свобода и светлина и т.н. във втория случай.

Та това ми е интересно. Не би трябвало да има разлика дали аз или циганина Методи сме ти запалили чергата. Но по вашата логика има лошо палене на черга и добро палене на черга.....
Ясно е, че САЩ имат някои страшни изцепки. Но не разбирам защо е толкова трудно да се каже, че и войната в Ирак (примерно), и войната в Украйна са грешки и военна агресия.

Ти би ли казал, че войната в Украйна е грешка и че Путин е виновен за нея, както, предполагам, би казал за Буш и тази в Ирак? Най-малкото на базата на принципи като военна ненамеса, държавен суверенитет и международен ред, ако поддържаш тези принципи.
 
Но не разбирам защо е толкова трудно да се каже, че и войната в Ирак (примерно), и войната в Украйна са грешки и военна агресия.

Трябва да има хронологичност, али ГА УСА си признае, тогава може да се търси отговорност що РАША не признава ;)
 
Трябва да има хронологичност, али ГА УСА си признае, тогава може да се търси отговорност що РАША не признава ;)
Въпросът е какво ние мислим за конфликтите. Ако се водим от принципи, не би трябвало да има проблем да осъдим и двата. Иначе е двоен аршин.
 
Е, щом нашето мнение е важно.. :) За мен лично, грешка е начина по който стана. Но считам, че претенциите са основателни.
 
Ти би ли казал, че войната в Украйна е грешка и че Путин е виновен за нея, както, предполагам, би казал за Буш и тази в Ирак? Най-малкото на базата на принципи като военна ненамеса, държавен суверенитет и международен ред, ако поддържаш тези принципи.
Да, мога да го кажа. Макар и поради различни причини от теб. Само по точка три международен ред съм на същата вълна.

Как биха реагирали Щатите ако Мексико има оферта и я приме да бъде част от Руската Федерация?
 
Да, мога да го кажа. Макар и поради различни причини от теб. Само по точка три международен ред съм на същата вълна.

Как биха реагирали Щатите ако Мексико има оферта и я приме да бъде част от Руската Федерация?

Добре, да разбирам ли, че според теб Украйна и украинците нямат право на суверенитет и са длъжни да се съобразяват с Русия?

Ако имаш предвид, че според теб военната намеса е легитимна в определени ситуации - какви са тези ситуации? Според сегашния международен ред е допустима единствено ако си нападнат от друга държава, или има решение на ООН за военна намеса.

Сравнението с Мексико по-скоро би било да влезе в CSTO. Не знам как биха реагирали САЩ, но ако реагират с военна агресия, то ще си заслужат критиките.
 
Е, щом нашето мнение е важно.. :) За мен лично, грешка е начина по който стана. Но считам, че претенциите са основателни.
Кои претенции са основателни и как трябваше да стане?
 
Добре, да разбирам ли, че според теб Украйна и украинците нямат право на суверенитет и са длъжни да се съобразяват с Русия?
Тук е доста мъглива и объркана работа. От една страна Украйна не би съществувала преди без СССР от друга страна е малко сбъркано всяка обалсат да решава да бъде суверенна. В същото време Украйна иска да е такава, но не допуска същото за Донбас или Крим или Приднестровието в Молдова ( имам колеги от там и наричат украйнците терористи )
Ако имаш предвид, че според теб военната намеса е легитимна в определени ситуации - какви са тези ситуации? Според сегашния международен ред е допустима единствено ако си нападнат от друга държава, или има решение на ООН за военна намеса.
Украйна мятка ракети в Донбас от 2014. Ако тогава Русия се беше намесила решително днес нямаше да има тази ситуация.
 
Кои претенции са основателни и как трябваше да стане?
Крумов ти е отговорил частично. Може да намериш абсолютно всичко назад в темата. Нали споменах, че е добре да се опресниме :)
Проблема до някъде е, че 95% от участниците тук не знаят нищо за периода преди Русия да навлезе в Украйна. Те просто се събудиха един ден с новините, как Русия е нахлула и толкова, всичките им емоции произхождат именно от въпросното събитие ;)
 
Тук е доста мъглива и объркана работа. От една страна Украйна не би съществувала преди без СССР от друга страна е малко сбъркано всяка обалсат да решава да бъде суверенна. В същото време Украйна иска да е такава, но не допуска същото за Донбас или Крим или Приднестровието в Молдова ( имам колеги от там и наричат украйнците терористи )

Украйна мятка ракети в Донбас от 2014. Ако тогава Русия се беше намесила решително днес нямаше да има тази ситуация.

Конституцията на Украйна не позволява отделяне на регион без национален референдум. И все пак щеше да е хубаво така наречените референдуми на Русия да бъдат проведени легитимно и с международни наблюдатели, пък били те и по време на окупация - тогава доста по-трудно щяха да бъдат оспорени. Защо това не беше направено - или за по-лесно, или защото резултатите потенциално можеха да не са такива, каквито се иска в задачата. По-големият въпрос е, ако нямаше военна заплаха и ако референдумите бяха реални, хората от тези територии щяха ли да изберат да се откъснат от Украйна?

По отношение на съществуването на Украйна - такива са били обстоятелствата, вече е свършен факт. Украинците искат национален и политически суверенитет и имат право на това. Това е все едно да почнем да се репчим на македонците, че нямат право на суверенитет и самоопределение, и да им окупираме територията. Или някой да направи нещо подобно с наша територия. Това са тактики от миналия век.
 

Горе