Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Някой си е объркал/написал нарочно номера?
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Някой нарочно е дал твоя номер, използват се за потвърждаване на акаунт.
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Някой си е объркал/написал нарочно номера?

Някой нарочно е дал твоя номер, използват се за потвърждаване на акаунт.

И аз така започвам да си мисля, че може да е...

Но все пак:

... Но факт е - изроди са. :)

:twisted:
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Сигурен ли си, че не си забравил как си дал номера си? Напълно е възможно да си дал номера си преди една-две години и да си забравил. Или може би някой е объркал своя номер като е написал твоя...
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Абе скоро аз и всичките ми приятели бяхме получили съобщение от фейсбук, ама не спам, а истинско от фейсбук. Отворих го и там най - искрено се молеха, умоляваха, даже и пари предлагаха за ДА НАМЕРЯТ ТВОЯТ СКАПАН ТЕЛЕФОН!!!!
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

happyslacker, тоя телефон го ползвам от съвсем скоро за официални нужди, имам го само в един домейн мисля и тоеа е. Един умен човек ми посочи възможна връзка със скайпа - може от там да го е взела системата им, но не ми е в профила, само съм звънял на него от скайп.

Фейсбушката система е жадна и гладна за лично инфо, това са моите наблюдения по много начини и поводи и затова сега съм толкова чувствителен на тая тема...
 
Последно редактирано:
Възможностите са няколко:
1) Някой просто е сбъркал номера. Често се случва да се бърка една цифра.
2) Ако си ползвал фейсбук реклама за въпросния нов домейн, е възможно да са извлекли who is информацията за въпросния домейн, както и телефона.
3) Скайп, както знаем се стараят да се интегрират във фейсбук - видео чатове, глупости и т.н. Възможно е, дори да не си въвел номера в профила си, ако си пускал дори за момент гласовата поща и прехвърлянето на разговори към телефона, от там също да са получили информация за номера.
4) Част от необходимите права за достъп, които иска Facebook for android приложението (най-вероятно същите се отнасят и за iOS и джава приложението)
YOUR PERSONAL INFORMATION
READ CONTACT DATA
Allows an application to read all of the contact (address) data stored on your device. Malicious applications can use this to send your data to other people.
WRITE CONTACT DATA
Allows an application to modify the contact (address) data stored on your device. Malicious applications can use this to erase or modify your contact data.
PHONE CALLS
READ PHONE STATE AND IDENTITY
Allows the application to access the phone features of the device. An application with this permission can determine the phone number and serial number of this phone, whether a call is active, the number that call is connected to and the like.
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Има и още една възможност: моя телефон (Sensation) доста често ме пита дали даден човек от фейсбук е същия като този от тел. указател. И ако някой е цъкнал това фейсбук може да ти вземе номера от неговия телефон.

Дано сте ме разбрали... и това не е 100% сигурно, но е възможно.
 
Re: От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Има и още една възможност: моя телефон (Sensation) доста често ме пита дали даден човек от фейсбук е същия като този от тел. указател. И ако някой е цъкнал това фейсбук може да ти вземе номера от неговия телефон.

Дано сте ме разбрали... и това не е 100% сигурно, но е възможно.

Това са глупости :) HTC Sense ти асоциира информацията за контактите в телефона с тези във фейсбук, като единственото нещо, което се променя е един "NOTE" с информация за ид на потребителя и ид на снимката му. Това се пази в телефона и няма общо с фейсбук.
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Ако имаш Facebook за iOS имаш опцията да си синхронизираш контактите от телефона със тези от Facebook. Тогава фейсбук ти дръпва всичките контакти. Даже ако някой твой приятел го е направил пак се връзва телефона за твоя акаунт.
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Наистина най- вероятно някой е дал твоя номер за верификация на акаунта му. Всеки може да си въведе който си иска номер, така че не се притеснявай- Фейсбук не те следи. :)
 
От: Фейсбука са ми намерили отнякъде телефона!

Наистина най- вероятно някой е дал твоя номер за верификация на акаунта му. Всеки може да си въведе който си иска номер, така че не се притеснявай- Фейсбук не те следи. :)

Напротив! Притеснявай се. Фейсбук и Гугъл те следят. Ама Гугъл го прави по-добре.
 

Горе