Хакнат ФБ акаунт

deffnews

Well-Known Member
Един доста близък приятел ме помоли за помощ. Не може да си влезе в профила. И това е станало преди около 2 седмици.
Обаче аз малко разбирам от ФБ.
Може ли да се провери кога за последно профилът е бил онлайн?
 
Мисля,че не може да се види. Кажи му да даде забравена парола. С телефон, мейл ако не е променено всичко ще успее да го възстанови
 
Мисля,че не може да се види. Кажи му да даде забравена парола. С телефон, мейл ако не е променено всичко ще успее да го възстанови
Използвал е едни и същи пароли...нямал е двуфакторна автентикация. Не знам дали профила е бих хакнат, но така предполагам. Единствената оставена опция е да се сканират лични документи за възстановяване.
 
Ако имате поне малка идея какво е хакване ще знаете че профилите не се хакват. Вариантите са 2:
1. Използвал е един и същи имейл и парола за регистрации в измислени сайтове и така някой е достъпил тези данни и пробва да влиза в различни акаунти като facebook и дори мейла и ако успее сменя всички данни и до там.
2. Има достъп до имейла и от там вижда къде има акаунти с този мейл и започва да дава забравена парола и сменя всичко къде може.

За да ти хакнат профила то значи че са хакнали сървърите/базите данни на facebook и едва ли не да разкодират хешираните данни за някой си профил...

Миналата година беше станало така със zamunda.net бяха им хакнали/източили базата данни и много хора изгоряха дето са си ползвали едни и същи пароли в социални мрежи, пощи, aliexpress и други подобни че дори който имало запаметени карти имаше много направени поръчки за САЩ. Така че където може да се използва двуфакторно удостоверяване е препоръчително и регистрации в сайтове който не Ви изглеждат надеждни е добре да използвате друг мейл или поне да не се използват еднакви пароли навсякъде.

Накратко ако са сменили имейл, телефон каквито и документи да изпращате нищо няма да стане.

Като се има напредвид и че супер голям процент все още използва abv.bg не говори нищо хубаво.
 
Ако имате поне малка идея какво е хакване ще знаете че профилите не се хакват. Вариантите са 2:
1. Използвал е един и същи имейл и парола за регистрации в измислени сайтове и така някой е достъпил тези данни и пробва да влиза в различни акаунти като facebook и дори мейла и ако успее сменя всички данни и до там.
2. Има достъп до имейла и от там вижда къде има акаунти с този мейл и започва да дава забравена парола и сменя всичко къде може.

За да ти хакнат профила то значи че са хакнали сървърите/базите данни на facebook и едва ли не да разкодират хешираните данни за някой си профил...

Миналата година беше станало така със zamunda.net бяха им хакнали/източили базата данни и много хора изгоряха дето са си ползвали едни и същи пароли в социални мрежи, пощи, aliexpress и други подобни че дори който имало запаметени карти имаше много направени поръчки за САЩ. Така че където може да се използва двуфакторно удостоверяване е препоръчително и регистрации в сайтове който не Ви изглеждат надеждни е добре да използвате друг мейл или поне да не се използват еднакви пароли навсякъде.

Накратко ако са сменили имейл, телефон каквито и документи да изпращате нищо няма да стане.

Като се има напредвид и че супер голям процент все още използва abv.bg не говори нищо хубаво.
Има някаква следа. Хм.
 
Използвал е едни и същи пароли...нямал е двуфакторна автентикация. Не знам дали профила е бих хакнат, но така предполагам. Единствената оставена опция е да се сканират лични документи за възстановяване.
Всяка една регистрация във фб - има възможност за възстановяване с мейл или телефон. Няма съществуваща регистрация без едно от двете
 
Всяка една регистрация във фб - има възможност за възстановяване с мейл или телефон. Няма съществуваща регистрация без едно от двете
Верояно акаунта е хакнат. Или става въпрос за ФБ "намазване". Затова ви попитах дали може да се разбере/види кога за последно потребителя е бил онлайн.
 
Какво като е хакнат,профила пак има мейл и телефон. Влиза fb.com,забравена парола. Пише си имената,намира профила.
Приятелите виждат активност до 20 часа,после не може да се види
 
Какво като е хакнат,профила пак има мейл и телефон. Влиза fb.com,забравена парола. Пише си имената,намира профила.
Приятелите виждат активност до 20 часа,после не може да се види
Вероятно е сложена двуфакторна автентикация.
 
Лягай, че положението е сериозно :oops::rolleyes:🤣🤣
Пафкай си джойнта. Но внимавай. Казвам ти го като човек, който го е правил преди 15 години.
 
Ако искаш да си върнеш профила,пиши ми. Ще помогна безвъзмездно.
Не е моя.
Добре де, ФБ нямат ли някакви служители, които отговарят за такива неща.
И който го е направил е оставил само възможност за удостоверяване чрез лични документи.

Ами пиша ви но не знам какво да ви пиша, тъй като профилът не е моя, както казах.
Човекът на когото е не помни много добре дали си е премахнал телефонния номер.
Някъде преди НГ е получил съобщение в самата заглавна страница, че паролата е била сменена.
Сложен е хотмейлски и-мейл.
По мое предположение наистина е хакнат, а не е някаква грешка.
Въпреки, че друг човек ми каза, че се опитвал да си възстанови профила (друг човек, друг профил) и си е въвел телефонния номер за СМС удостоверяване и с него е влязал в някакъв съвсем различен профил. Което означава, че този трети профил използва или е използвал телефон, който не е негов.
 
Последно редактирано:
Много сложно стана хаха , ако му е важен профила,напиши ми негов номер на лично. Ще се опитам някак с нещо да му помогна .
Те са два различни случая, може би не обясних добре.

Хакнат е профил на мой близък приятел.
Те са го посъветвали как да постъпи.

Неприятна история е. Нали се сещаш, че този профил примерно може да бъде продаден някъде си.
Разбира се, че е важно, нали се сещаш - лични данни, кореспонденция. Отгоре на всичкото е човек с репутация. Кой може да каже какви поразии могат да бъдат направени.

Бих е хакнат преди НГ ти казах, а той на мен ми сподели съвсем наскоро.
И тогава се позаинтересувах и разбрах за другия случай. Друг човек си ритрийва паролата чрез телефонен номер, и влиза в профил който е на незнайно кой си.

Нали се сещаш, че няма много варианти как да стане това. Или този телефонен номер е бил някога на някой си, и тоя някой се може би преди години си е направил регистрация във ФБ с този номер. Който може след години да не е вече негов. Това е по-безобидния вариант.
Другия вариант е по неприятен. Онзи някой си, да използва чужд телефонен номер.
И пак става въпрос за същото - знае ли е онзи някой си какви поразии е правил.
 
Нещо не се връзват нещата изобщо...
Не си знае пощата ли?
Има help desk към фб с който да се свърже да докладва, за присвоен профил.
Но доста ще чака.
 
Нещо не се връзват нещата изобщо...
Не си знае пощата ли?
Има help desk към фб с който да се свърже да докладва, за присвоен профил.
Но доста ще чака.
Сутринта прочетох този отговор и днес цял ден си мисля, наистина доколко има или няма логика.
На мен също малко ми убягва логиката.
Има логика, но просто собственикът на профила не е много сигурен какви точно данни е попълвал, какво е променял. Дали е сменил един мейл с друг и т.н.

А аз не съм много добре запознат с ФБ.
Реших да попитам тук защото се занимавате с ФБ.
Ако някой може да помогне с теория и аз бих могъл да помогна.

Мога да кажа някои конкретни неща. Например какво означава, че даден и-мейл не е асоцииран с ФБ профил. Защото той ми казва, че се е ригистрирал във ФБ с еди кой си мейл. И проверихме, системата на ФБ отговаря, че няма ФБ профил асоцииран с този и-мейл.
 
Сутринта прочетох този отговор и днес цял ден си мисля, наистина доколко има или няма логика.
На мен също малко ми убягва логиката.
Има логика, но просто собственикът на профила не е много сигурен какви точно данни е попълвал, какво е променял. Дали е сменил един мейл с друг и т.н.

А аз не съм много добре запознат с ФБ.
Реших да попитам тук защото се занимавате с ФБ.
Ако някой може да помогне с теория и аз бих могъл да помогна.

Мога да кажа някои конкретни неща. Например какво означава, че даден и-мейл не е асоцииран с ФБ профил. Защото той ми казва, че се е ригистрирал във ФБ с еди кой си мейл. И проверихме, системата на ФБ отговаря, че няма ФБ профил асоцииран с този и-мейл.
Ами отговаря че няма такъв имейл защото е сменен, ако е имало и телефон и той е сменен. Нищо не може да направите само си губите времето.
 
Ква е тая идиотска тема.

Което означава, че този трети профил използва или е използвал телефон, който не е негов.


Тая тема тотал щета - един ми каза, че друг таковал, пък трети телефона му сменен, пък кво да правя.

@genchosam Ще върнеш грънци.
 
Ами отговаря че няма такъв имейл защото е сменен, ако е имало и телефон и той е сменен. Нищо не може да направите само си губите времето.
Първо опитахме възстановяване с код към мейл, чрез ID на профила. И излезе мейл, който със сигурност този човек никога не е имал.
Точно това ме наведе на мисълта, че става въпрос за откраднат ФБ профил.

Така, или иначе ако не е някаква грешка в самия ФБ, данните едва ли би могло да бъдат сменени без логване в профила.

Човекът просто иска да си върне профила. А на мен честно казано не ми се занимава.
Но ми е близък човек и ща не ща...
 

Горе