Честит ни Шенген

Личности тука няма - само профили.
Съответно няма как да се получи "на личностна основа".

За личностни травми трябват поне 2 имена, придружени със снимка или ЕГН.
Казваш да не те възприемам като реален човек зад компютър, а да те възприемам като профил, който няма чувства и емоции и когото не мога да засегна.
Извинявай, ама анонимността не променя факта, че от другата страна на екрана има истински хора с истински емоции. Затова е важно да се подхожда с уважение и онлайн, както и в реалния свят. Да бъдеш възпитан към другите е ценност, независимо от платформата за комуникация.
 
Последно редактирано:
Типично по тролски.. първо дебне скача и напада, ама като го сгънат - жертва наранена пада...

Чист полит-трол 😁
 
Типично по тролски.. първо дебне скача и напада, ама като го сгънат - жертва наранена пада...

Чист полит-трол 😁
Ама нали бяхме само форумни герои с псевдоними? Що така се разпали? На живо нали сме били "други"?
 
Не мога да те включа... теб изобщо кой може 😁

Какви герои, какви псевдоними, кви пет лева, какви сме били на живо??? Къде въобще видя подобни дерзания от мен?

Дреме ми на шмайзера на мен, видял съм кой каква стока е тук... В случая не съм се разпалил, а ме ИЗДРАЗНИ тролажа "крадеца вика - дръжте крадеца" люкни хроното преди да се меташ така ;)

Па и всеки тук знае, че никога не скачам пръв...аз съм мирно зайче в малка дупка, ама кат бръкнеш в нея и хапем като гладна вълчица ахахаха Овай е нормално за све, не се бригай, че да не те барат 🤣
 
Международният валутен фонд увеличи натиска върху България да промени данъчната си система, като премине от плосък данък към прогресивно облагане. Най-напред мисията на МВФ, която наскоро приключи работата си в нашата страна, заяви, че трябват повече приходи в бюджета, а това се постигало и с мярка като прогресивното облагане.

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
 
Плоският данък в сегашния му вид е едно от най-вредните и несправедливи неща през последните 20 години.
 
Плоският данък в сегашния му вид е едно от най-вредните и несправедливи неща през последните 20 години.
Щом ти харесва с данъците от доходите си да храниш, да купуваш телефони и 50инчови телевизори на всеки живеещ от социални помощи тогава прогресивния данък е твоя избор ;)
 
Плосък данък има в Албания, Беларус, Боливия, Монголия, Русия, Босна, Парагвай, Киргизстан, Македония ... :)
 
Плосък данък има в Албания, Беларус, Боливия, Монголия, Русия, Босна, Парагвай, Киргизстан, Македония ... :)
Плащал ли си някога прогресивен данък? Когато ти вземат 40-45 % от дохода няма да си толкова щастлив. Минимално ше ти вземат 20-25%, разбира се ако не си под минимума. Тогава ще си на издръжката на тези дето плащат ако е така може да те устройва.

Но печелиш ли добре няма как да си доволен държавата да ти краде парите за да може Мето от Столипиново да има айфон и 50инчов самсунг ;)
 
Плосък данък има в Албания, Беларус, Боливия, Монголия, Русия, Босна, Парагвай, Киргизстан, Македония ... :)
Все богати държави. :D

A progressive tax is when the tax rate you pay increases as your income rises. In the U.S., the federal income tax is progressive. There are graduated tax brackets, with rates ranging from 10% to 37%.

Не е ок в сегашния вид, по който държавата управлява данъците ни, но ако ще стане по-добре, може. Пак повтарям, в сегашната корупция и олигофрения - не, дори ще се увеличи сивия сектор, в държава с идея да стане като Швейцария, Германия - да, може би. Иначе с пръдня боя. :)
 
Все богати държави. :D

A progressive tax is when the tax rate you pay increases as your income rises. In the U.S., the federal income tax is progressive. There are graduated tax brackets, with rates ranging from 10% to 37%.

Не е ок в сегашния вид, по който държавата управлява данъците ни, но ако ще стане по-добре, може. Пак повтарям, в сегашната корупция и олигофрения - не, дори ще се увеличи сивия сектор, в държава с идея да стане като Швейцария, Германия - да, може би. Иначе с пръдня боя. :)
В Америка до 37% само, че не нали сте европейци ;) Може да стигне до 95% из европско. Но още на 20-25% ще изревете на умряло. От друга страна ако това оправи социалната политика на Булгаристан се прибирам и ставам социално слаб. Ще отворя и една тема да ви показвам какво съм си купил с вашите данъци 😆
 
В Америка до 37% само, че не нали сте европейци ;) Може да стигне до 95% из европско. Но още на 20-25% ще изревете на умряло. От друга страна ако това оправи социалната политика на Булгаристан се прибирам и ставам социално слаб. Ще отворя и една тема да ви показвам какво съм си купил с вашите данъци 😆
Направо го направи 110%, да има да даваме от нищото. :) Икономически издържана логика. ;)

Идвай, тук мисля, че социалните ще да последното звено, докато изплува всичко останало. :)
 
Крума и другите утрепки тука нямат ядове, да не го мислят - те от дъното не могат изплуват от минималните доходи 🤣
 
Направо го направи 110%, да има да даваме от нищото. :) Икономически издържана логика. ;)

Идвай, тук мисля, че социалните ще да последното звено, докато изплува всичко останало. :)
The minimum 20% tax rate (or 14.4% for income earned in France's overseas départements) is increased to 30% (or 20% for income earned in France's overseas départements) above a certain threshold of net taxable income (set at €28,797 for income received in 2023). Това са 8500-8600.

И стига до 45%.

Ти навит ли си ако сега да речем печелиш средно 4 к на месец в сегашната ситуация ще платиш 4500-5000, но в другата ще са 15 000?
 
Крума и другите утрепки тука нямат ядове, да не го мислят - те от дъното не могат изплуват от минималните доходи 🤣
Крума вероятно плаща данъци повече от теб и цялата ви евро пасмина. Идея си нямате какво е да плащате прогресивен данък.
 
The minimum 20% tax rate (or 14.4% for income earned in France's overseas départements) is increased to 30% (or 20% for income earned in France's overseas départements) above a certain threshold of net taxable income (set at €28,797 for income received in 2023). Това са 8500-8600.

И стига до 45%.

Ти навит ли си ако сега да речем печелиш средно 4 к на месец в сегашната ситуация ще платиш 4500-5000, но в другата ще са 15 000?
Навит съм да плащам за това нещата да са уредени и като в нормална държава. А не съм навит да плащам малко за нещата, които никак не вървят. Разбираш ли логиката? :) Не съм ги видял и чул германците да се притесняват как ще си платят тока или кредита. :) Нещо, което при нас е масовка дори с 10% данък. :) Поради нашата география и "богат" народ, нещата ще са адаптирани. Няма толкова луди да приложат това в Германия, защото просто не е това нивото тук.
 

Горе