Честит ни Шенген

По принцип и аз съм против плоския данък, но в момента ако се махне (специално за бг) ще избягат една торба компании и ще станат още по зле нещата. Но за в бъдеще наистина е добре да се отървем от този данък и постепенно да се урегулират нещата, не както в ЕУ, еле па франсетата, но в горната граница трябва да е поне 30%, а в долната (на ганьо сергията на женски пазар) 0%

Тая е много дълга тема, има и плюсове има минуси. Актуален обаче е въпроса, дали и тия 10% изобщо се плащат, щото все ми се ствува, че основния доход на държавата продължава да е от ганьо :)
 
Навит съм да плащам за това нещата да са уредени и като в нормална държава. А не съм навит да плащам малко за нещата, които никак не вървят. Разбираш ли логиката? :) Не съм ги видял и чул германците да се притесняват как ще си платят тока или кредита. :) Нещо, което при нас е масовка дори с 10% данък. :) Поради нашата география и "богат" народ, нещата ще са адаптирани. Няма толкова луди да приложат това в Германия, защото просто не е това нивото тук.
С колко германци, французи или англичани средна класа се познаваш и си говорил? Само не ми давай пример с някой брокер или друг подобен схемаджия тип Вълка от Добролево м са издигнал в телефонист на фондовата борса в Хайнц на Рейн на улица Кугелщрасе. Сред повечето хора тревогите за сметките и данъците са най-честите разговори. Дори сред тези с £100 000 годишно.

Няма логика в това което казваш. Има логика да го казаващ зашото така ти се иска да се получи....Ще плащаш повече за да се източва повече.
 
По принцип и аз съм против плоския данък, но в момента ако се махне (специално за бг) ще избягат една торба компании и ще станат още по зле нещата. Но за в бъдеще наистина е добре да се отървем от този данък и постепенно да се урегулират нещата, не както в ЕУ, еле па франсетата, но в горната граница трябва да е поне 30%, а в долната (на ганьо сергията на женски пазар) 0%

Тая е много дълга тема, има и плюсове има минуси. Актуален обаче е въпроса, дали и тия 10% изобщо се плащат, щото все ми се ствува, че основния доход на държавата продължава да е от ганьо :)
Тея дето не плащат не ги бърка ставката. И на плоския и на прогресивния пак ще плащат едни и същи и ще са най-ощетени уж тея дето трябва да са бъдещето...
 
С колко германци, французи или англичани средна класа се познаваш и си говорил? Само не ми давай пример с някой брокер или друг подобен схемаджия тип Вълка от Добролево м са издигнал в телефонист на фондовата борса в Хайнц на Рейн на улица Кугелщрасе. Сред повечето хора тревогите за сметките и данъците са най-честите разговори. Дори сред тези с £100 000 годишно.

Няма логика в това което казваш. Ще плащаш повече за да се източва повече.
С достатъчно. Защо, друга информация ли имаш? Да, ако не стават със сигурност ще имат затруднения, но нека вземем средно семейство, от средната класа. Върни се няколко поста нагоре и виж какво съм писал за това, за което искам да плащам.

Иначе ако ще го караме цървули, няма лошо. Всеки ще е добре в дадената ситуация, ако наистина става нещо от него, за другите не знам вече. ;)

Единственото предимство на сегашния данък е, че не ни се отразява на прохода толкова и сме задържали доста компании, но те и Ирландия (Южна) задържаха след като Великобритания излезе от ЕС. И там си им взимат бая добър данък. Намерили са начина. Но и правят много а данъците, тук и малкото потъва.
 
С достатъчно. Защо, друга информация ли имаш? Да, ако не стават със сигурност ще имат затруднения, но нека вземем средно семейство, от средната класа. Върни се няколко поста нагоре и виж какво съм писал за това, за което искам да плащам.

Иначе ако ще го караме цървули, няма лошо. Всеки ще е добре в дадената ситуация, ако наистина става нещо от него, за другите не знам вече. ;)

Единственото предимство на сегашния данък е, че не ни се отразява на прохода толкова и сме задържали доста компании, но те и Ирландия (Южна) задържаха след като Великобритания излезе от ЕС. И там си им взимат бая добър данък. Намерили са начина. Но и правят много а данъците, тук и малкото потъва.
Теорията е ясна. На практика поне за момента не е удачно да става в България. Нито има механизмите, нито има реална причина да се сменя данъчната система сега.

Средната класа е най-прецакана точно от прогресивния данък. Ще го разбереш като почнеш да подаряваш на държавата по една нова кола всяка година.
 
Не съм ги видял и чул германците да се притесняват как ще си платят тока или кредита.
Щото не гледаш "телевизия", затова не си чул.

Германия е в стагнация. От доста години поддържам топла връзка с да го наречем благотворителна организация от 7-8к немскоезични семейства (основно от Германия и малка част от Швейцария). Не знам от коя класа са, ама да речем че по принцип си бяха насмогнали на масрафа щом можеха редовно да отделят немалки суми за нематериални неща. На такива обикновено им викат "средна класа".

Понастоящем тоя им харчлък им се е посвил около 3-4 пъти в сравнение с преди 2 години. Хората са притиснати битово и не им остава много expendable income.
 
Теорията е ясна. На практика поне за момента не е удачно да става в България. Нито има механизмите, нито има реална причина да се сменя данъчната система сега.

Средната класа е най-прецакана точно от прогресивния данък. Ще го разбереш като почнеш да подаряваш на държавата по една нова кола всяка година.
Това писах вече. :) Има хиляди причини и една от тях е свързана с ежедневието на всеки. Ходенето по счупените тротоари, защото няма пари, или дебненето на полицията в храстите, за да напълнят хазната....и още хиляди други. Но няма да стане с тези там. ;)

Всъщност, ако си добре запознат, нищо не се подарява на държавата нищо, а в нормалния свят тия пари отиват в правилните направления и се усеща. Кола ще подаря на тукашните. Нали, нека правим разликата. ;)
 
Щото не гледаш "телевизия", затова не си чул.

Германия е в стагнация. От доста години поддържам топла връзка с да го наречем благотворителна организация от 7-8к немскоезични семейства (основно от Германия и малка част от Швейцария). Не знам от коя класа са, ама да речем че по принцип си бяха насмогнали на масрафа щом можеха редовно да отделят немалки суми за нематериални неща. На такива обикновено им викат "средна класа".

Понастоящем тоя им харчлък им се е посвил около 3-4 пъти в сравнение с преди 2 години. Хората са притиснати битово и не им остава много expendable income.
Мислех, че това е за тия дето искат да бъдат облъчвани, но явно има разлика между отделните телевизия, някои говорят повече "истината". :) Имам приятели, тамън 4ма в Германия. Предпочитам от тях да знам как е, телевизията е за тия които и се доверяват. ;)

Българи, заминали там, работещи, в големи и не толкова големи компании. Да, не им е яко, сравнявайки го с тукашните данъци, но не съм ги чул да се оплакват от битовизмите тук. Абе важното е да сме на въпреки за всичко. ;)
 
Тва ще е интересен експеримент....

Иначе за притесненията на немците за плащането на тока... и като цяло енергийната криза се гласуваха едни 200млрд... те така за успокоение.

Иначе, цените си скочиха, коментирах го вече... и не е като да не мрънкат, към момента доста се окичиха с панели по покривите.

Ма, отново трябва проявим лицемерен евро-позитивизъм.
 
Така е, друго си е да ходиш по начупените тротоари с кучешка радост и да си казваш, че си на далавера с ниския данък. :D

За пазене и чистене не ти требет кинти от данъци, а кинти от глоби. Така е на запад.
 
За пазене и чистене не ти требет кинти от данъци, а кинти от глоби. Така е на запад.
Аха, добре. Да, по-добре е само начупен тротоар. И ти си прав. И само да напишя, за да запалят това чудо с някой да седи и да глобява е нужно да се раздадат заплати, които първо ще дойдат от данъка, после може би глобите ще влязат в общата сметка. Така е на изток, където нямаме пари.
 
Това писах вече. :) Има хиляди причини и една от тях е свързана с ежедневието на всеки. Ходенето по счупените тротоари, защото няма пари, или дебненето на полицията в храстите, за да напълнят хазната....и още хиляди други. Но няма да стане с тези там. ;)
В "цивилизацията" няма счупени тротоари и дупки по улиците казваш....
Всъщност, ако си добре запознат, нищо не се подарява на държавата нищо, а в нормалния свят тия пари отиват в правилните направления и се усеща. Кола ще подаря на тукашните. Нали, нека правим разликата. ;)
Ами така ти се струва. В "цивилизования" и "нормален" свят според теб всичко е само фасада. Сега да опрем до оня товя лаф с мирогледа. Ти гледаш от България навън и виждаш само лъскавото. Аз виждам и какво след като светнат лампите.

На всяко хубаво нещо ( колко е хубаво е относително понятие) има 2-3-5 нередности. При възможност всичко се замита, бяга се от отговорност и повечето неуредици се решават временно ( до края на смяната, на мандата, на деня, на месеца и т.н.). В същото време при несъществени проблеми се създава огромно напрежение.

Давам ти пример от болницата в която работя:
Проблем едно: Локва кръв с размери 20 на 15 см се прикрива и не се докладва в документацията за да не навреди на резултата на одита на отделението.

Проблем две ( пряка връзка с проблем едно отвличане на вниманието ) На едно от стълбищата е са открити мъртви калинки и във вентилацията още. Създава се бясна истерия докладва се на Инфекциозен контрол и се прави тридневно разлседване.

*локвата кръва е забравена...

Аз им правя ревизиите всека седмица или месец според графика. Та няколко пъти бях посъветван да не съм много стриктен защото не изглеждало добре в страницата на болницата някой отделения да имат 3-4 звезден рейтинг при възможен 5 сравнено с другите.


Мечтите за нормалност са хуибаво нещо ама дай да сме реалисти а. Хората в нормалния свят с същите като нас дори честно да ти кажа са по-големи олигофрени от нас. Просто си кротуват след каот хитро са задоволени дребните им желания айфони, плазми и 5 дневна почивка веднъж годишно. В случая на българопитеците им стига Х5... и някое галакси ноте с калъф имитиращ ябълки
 
Последно редактирано:
Мислех, че това е за тия дето искат да бъдат облъчвани, но явно има разлика между отделните телевизия, някои говорят повече "истината". :) Имам приятели, тамън 4ма в Германия. Предпочитам от тях да знам как е, телевизията е за тия които и се доверяват. ;)

Българи, заминали там, работещи, в големи и не толкова големи компании. Да, не им е яко, сравнявайки го с тукашните данъци, но не съм ги чул да се оплакват от битовизмите тук. Абе важното е да сме на въпреки за всичко. ;)
Е, как ще ги чуеш. Всеки заминал на запад се прави на по-голям от хляба ;) Ще се тъпчат с нудли всяка вечер ама на теб ще ти показват снимки от суши ресторант с маси направени от камъни на Берлинската стена ( па то шефа ги завел на служебна вечеря)
 
Аха, добре. Да, по-добре е само начупен тротоар. И ти си прав. И само да напишя, за да запалят това чудо с някой да седи и да глобява е нужно да се раздадат заплати, които първо ще дойдат от данъка, после може би глобите ще влязат в общата сметка. Така е на изток, където нямаме пари.
Глобите на запад в повечето случай се теглят директно от банката ти;) А има случай в които се блокир цялата ти сметка докато не си върнеш дълга или не си платиш глобите. Та пак няма връзка с това какво ти дават.
 
Тея дето не плащат не ги бърка ставката. И на плоския и на прогресивния пак ще плащат едни и същи и ще са най-ощетени уж тея дето трябва да са бъдещето...

Аз имах предвид и нещо друго, много важно. Когато имаме плоския данък всички плащат 10%, и тоя с 200млн печалба и тоя с 15К печалба.
Ако беше прогресивен, както в миналото, има един тънък момент при който тоя с 15К не плаща нищо, ако разбира се това е долния праг.
Какво имам предвид. Имам предвид, че в БГ гръбнака на държавата реално не са тия с 200млн, а тия с 15К. Ако при прогресивния изведнъж се окаже, че държавата ще се лиши (а това ще стане) от тия с 15К, то отиват директно у ряката, защото както казах - гръбнака на данъчната държава е в тия с 15К. Те са поне 200К фирми (кафенета, сергии, магазинчета и мноооооого още), а може и да са 500К (не съм проверявал) Ако тия изведнъж започнат да плащат 0 приположение, че отидат под прага.... сещаш ли се :) А наще хиени много добре го знаят това и вместо да оставят да дишат тия хора, което е най-добрата инвестиция, за да изплуват най-накрая, те продължават да ги бъхтат, въпреки че са ОСОБЕНО наясно, че не само са на последни издихания, ами повличат и поколения надолу, надолу към задлъжнялст, от там и тежест за системата поради масови фалити/компенсации, здравословно състояние/тежест за здравна система, социално/тежест за нап, за ной, изобщо сериозна тежест.
Големите корпорации много лесно могат да се "отърват" от данък, независимо от ставката му. Ганьо - не може. НАП трудно може да събере данък от корпорация, защото нямат и 5% от умствения капацитет на същите, но лено могат са съберат от Ганьо, защото са въоръжени от държавата точно срещу подобен враг, какъвто е Ганьо ;)
Тоест наще май нямат много избор да въведат прогресия в облагането... и ще пазят върло плоския.. :)

Друг вече е въпроса за евентуалните загуби от прогресията при корпорациите, още повече като знаем, че у нас са много и са силни :) но при положение, че не разполагаме нито с качествени инструменти за събираемостта, нито пък както споменах - капацитет за извършване на същото, хах то може да счетем, че ще имаме по-големи постъпления от плоския... бе поредния БГ парадокс 😁
 
Щом почнеш да правиш база за сравнение, няма какво да си говорим, то ще е само хейт. ;)
Стига да не забравя утре ще ти кача тук в снимки я видео когато тръгна за работа. Разбирам те какво ти се иска, но пак ти казвам да наблегнем на реалистичната картинка.
 
Аха, добре. Да, по-добре е само начупен тротоар. И ти си прав. И само да напишя, за да запалят това чудо с някой да седи и да глобява е нужно да се раздадат заплати, които първо ще дойдат от данъка, после може би глобите ще влязат в общата сметка. Така е на изток, където нямаме пари.

Еми тук никой не "седи да глобява". Но знаят, че ако те "хванат" глобата ще я има и ще си я платиш/вземат.. а не като на изток - ще оревеш фейсбука за полицейщина..., а глобата може да я влачиш с години, докато отпадне...

Пожелавам ти още повече приятели на запад, че инфото ти е оскъдно.

Аз лично съм със смесени чувста за отпадането на плоския..., както казах ще е интересен експеримент.
 
Стига да не забравя утре ще ти кача тук в снимки я видео когато тръгна за работа. Разбирам те какво ти се иска, но пак ти казвам да наблегнем на реалистичната картинка.
Моля те, покажи ми същите дупки по магистралите и тротоарите им да чупят крака. Ама, ако обичаш, не отивай в някой краен квартал, ако може по-централен. Чакай малко, живееш в западна държава и мразиш запада.... :D
;) Баси патриотите, не им се дават пари, за майка България. :D
Глобите на запад в повечето случай се теглят директно от банката ти;) А има случай в които се блокир цялата ти сметка докато не си върнеш дълга или не си платиш глобите. Та пак няма връзка с това какво ти дават.
Има, защото първо плащаш заплатата на човека, после идва сметката от глобите вече за тези заплати. :) Как не се разбира, че всичко започва с първоначално наливане на пари. :)
 

Горе