Честит ни Шенген

Благодаря много. Гостувам често напоследък, така че мерси за информацията какво ми е инфото. ;)

А, моля. Информацията е на база какво споделяш.., така че тук нямам заслуги.
 
Моля те, покажи ми същите дупки по магистралите и тротоарите им да чупят крака. Ама, ако обичаш, не отивай в някой краен квартал, ако може по-централен. Чакай малко, живееш в западна държава и мразиш запада.... :D
;) Баси патриотите, не им се дават пари, за майка България. :D
Бързаш да слезеш на нивото на останалите павиани гледам 😆 Къде прочете, че мразя запада? През цялтот време се опитвам да ви кажа, че не е толкова добре колкот го хвалите. И за да се изясним: Не харесвам, не обичам и не одобрявам ЕС и членството на България ( да речем мразя ЕС та по-лесно да ме разберете понеже явно имаме големи трудности с разбирането)

И съм в държава извън ЕС и основно съм тук защото ЕС съсипва страната ми. Новата ти пожела нещо. Пожелавам ти го и аз. Намери повече хора от "цивилизования" свят ама такива дето не ги срам да споделят и не се правят на тарикати. Щото паркирането с двете лети джанти само от към входа на заведението не е пернишки патент.
 
Последно редактирано:
Бързаш да слезеш на нивото на останалите павиани гледам 😆 Къде прочете, че мразя запада? През цялтот време се опитвам да ви кажа, че не е толкова доибре колкот го хвалите. И за да се изясним: Не храсвема, не обичам и не одобрявам ЕС и членсвото на България ( да речем мразя ЕС та по-лесно да ме разберете понеже явно имаме големи трудности с разбирането)

И съм в държава извън ЕС и основно съм тук защото ЕС съсипва страната ми. Новата ти пожела нещо. Пожелавам ти го и аз. Намери повече хора от "цивилизования" свят ама такива дето не ги срам да споделят и не се правят на тарикати. Щото паркирането с двете лети джанти само от към входа на заведението не е пернишки патент.
Не знам за какви павиани става дума, но за тежка шизофрения.....Човек, някой каже ли запад и ЕС притичваш с голямата хранилка. Поправи ме, ако нещо съм се объркал. :)

То почти цяла западна е в ЕС. :D Има ли нещо останало, за да не го нахейтваш? :)

Ще намеря повече живеещи на запад, да, задължително, за да мога да съм с адекватно инфо, явно вашето е такова. Като го намеря, първи вие ще разберете. ;)
 
И съм в държава извън ЕС и основно съм тук защото ЕС съсипва страната ми.
За България ли говориш, че ЕС я съсипва или някоя друга държава? Вярно, че нещата се случват бавно тук, ама пък чак да сме съсипани...
 
Не знам за какви павиани става дума, но за тежка шизофрения.....Човек, някой каже ли запад и ЕС притичваш с голямата хранилка. Поправи ме, ако нещо съм се объркал. :)

То почти цяла западна е в ЕС. :D Има ли нещо останало, за да не го нахейтваш? :)

Ще намеря повече живеещи на запад, да, задължително, за да мога да съм с адекватно инфо, явно вашето е такова. Като го намеря, първи вие ще разберете. ;)
Ами написах ти го в предния пост.Но явно си слязъл на нивото на останалата пасмина.
 
За България ли говориш, че ЕС я съсипва или някоя друга държава? Вярно, че нещата се случват бавно тук, ама пък чак да сме съсипани...
Другата дървжава в която живея е извън ЕС ( хмм, защо ли...) та остава България. Дай да видим как я разви тогава ЕС.

Не бройм стените за катерене, ИТ и останалите виртуални алабализми. Те са навсякъде дори в страни из Африка и Близкия изток. Кажи коя индустрия разви или създаде ЕС за да замени разрушените след 90та? Колко язовира, ел. централи, корабостроителници и ферми създаде европейска България? Машиностроене? Електроника?

Блинки хвърля пясък на вятъра с лафа данъците да напълнели хазната, че да има тротоари без дупки, но няма проблем за последните години да се похарчени почти половин млрд. лева за избори :cool:
 
Мунчо, ти и преди да излезе от ЕС, беше в тая държава.
За отидох там защото Брекзит беше факт. Референдума им беше 2016та. Следващата година връчиха заявката на ес аз съм тук от 2019 ;)
 
Соц-индустрията си беше заминала и креташе на изпарения още преди заветните 90 г. :)
Аз не ти хваля соц-индустрията сега. Кажи ми ес какво създаде в България? Летищата, пристанищата, централите, язовирите и почти всяка мреца и система за комунални услуги са създадени по време на соц-индустрията.

България не трябва ли да има индустрия?

Електропреносните дружества ползват и почти необновяват трасета строени преди 40 години от кого?

Колко язовира за питейна вода построй ес в България? Мога да ти кажа колко е разрушил и не само в България, но и например в Либия.

( 1984 година се полага начало на проекта "Великата изкуствена река".
Около 1300 кладенци за изпомпване на вода изкопани в пустинята( някои с дълбочина до 500 метра). Водата се разпространява до 6,5 милиона души, живеещи в градовете Триполи, Бенгази, Сирт и на други места чрез мрежа от подземни тръби дълги 2800 км.
Когато петата и последна фаза на проекта е завършена, се предвижда мрежата да има 4000 километра дължина на тръбите, които ще дадат възможност на 155,000 хектара земя да бъдат засадени с различни земеделски култури. Проектът е толкова добре международно признат и успешен, че през 1999 г. ЮНЕСКО приема предложението на Либия за финансиране на "Великата изкуствена река" и връчва International Water награда, за забележителна научноизследователска работа по използването на вода в сухите райони.

През юли 2011 г. НАТО бомбардира водопроводът "Великата изкуствена река" и една от фабриките, която произвежда тръбите, твърдейки, че фабриката е била използвана като "военно съоръжение за съхранение" и че " от там са изстрелвани ракети". Атаката на НАТО над водопровода разрушава водоснабдяване към 70% от населението, което зависи от него.

Френските компании "Веолия" (която придоби и "Софийска вода"), "Суец Ондео" (бивша "Женерал Де-з-О") и "Сор", известни още като "трите сестри", контролират над 40 на сто от глобалния пазар на вода.
Може да потърсиш кой щес е занимава с евентуална рекоонструкция и от кого ще е финансирано и кой ще приватизира окена от питейна вода. )

Та освен интернет мрежите, стените за катерене и ИТ ( за които казахме, че са навсякъде по света ) какво точно разви ес? Освен тоталната деградация на обществото?

А да имаме няколко цеха за окабеляване на автомобили 🤣🤣🤣
 
Последно редактирано:
Те са навсякъде дори в страни из Африка и Близкия изток. Кажи коя индустрия разви или създаде ЕС за да замени разрушените след 90та? Колко язовира, ел. централи, корабостроителници и ферми създаде европейска България? Машиностроене? Електроника?
Чакаш ЕС да ти строи язовори ли? Проблема при теб е, че си бил поредния наивник който е вярвал, че с влизането в ЕС всичко ще се оправи без да си мърдаме пръста и сега си разочарован. Ако очакваш ЕС да направи нещо пък ние да седим с пръст в уста, доста жалко за теб. ЕС дава възможности, кой как се възползва е друг въпрос и въпреки това сме дръпнали много от положението преди влизането.


За отидох там защото Брекзит беше факт. Референдума им беше 2016та. Следващата година връчиха заявката на ес аз съм тук от 2019
И ся как е, нещо промени ли се към по-добро?

пп. Преките инвестиции от страни в ЕС у нас за 2022г. са около 40млрд. евро, преди ЕС беха 13,9млрд. евро.
 
Последно редактирано:
Чакаш ЕС да ти строи язовори ли? Проблема при теб е, че си бил поредния наивник който е вярвал, че с влизането в ЕС всичко ще се оправи без да си мърдаме пръста и сега си разочарован. Ако очакваш ЕС да направи нещо пък ние да седим с пръст в уста, доста жалко за теб. ЕС дава възможности, кой как се възползва е друг въпрос и въпреки това сме дръпнали много от положението преди влизането.
Не чакам ес да строй. Никога не съм очаквал или одобрявал нещо свързано с влизането на България в ЕС. От самото начало бешер ясно, че е куца офрета и ден след ден става все по куца. Права си, ес дава възможности на определени държави да се възползват от ресурсите ( население, природни богатства, пазари и т.н) на други.

И ся как е, нещо промени ли се към по-добро?

пп. Преките инвестиции от страни в ЕС у нас за 2022г. са около 40млрд. евро, преди ЕС беха 13,9млрд. евро.
Ами ок са си, само дето ги мързи да работят.

Основно се инвестира в енергетика, банки или някакви виртулани алоа бала. Тоест влизат някакви пари, прави се някаква схема, печели се без да се вложи в някаква инфраструктора дори цент и ако някакви пари остават в България след това с евентуалната заплата на някой посредник. Дори данък не плащат тук ;)
 
Голям капацитет си крумов, много умен
Кажи, Ремайнди какво те трвожи? Информацията за този воден проект все още е достъпна и не е манипулирана напълно. Потърси я.
 
Цъфнаха. Нация, на която младите им са мързеливци и идват да пият тук, направо ми е за пример. :)
Има пряка връзка с прогресивния данък. Помощите които им се изплащат благодарение на високия процент данъци плащан от работещите позволява на младите да не работят.

Бърз пример. Държавата ти плаща: наема, сметките има някаква сума за храна и отделно можеш да получаваш така наречние Универсален кредит на сума до около 900-1000 паунда. Единственото условие е да има 15 работни часа на седмица. Това може да е 5 дни по 3 часа или 2дни по 7.5 часа, 3 дни по 5 часа няма никаквао значение.

С деца става още по-хубаво. Нова къща и парите могат да стигнат до 2000-3000 паунда.
 
Има връзка с възпитанието и стимулацията на държавата. Трудно ще повярвам, че някой се ражда с мисълта да не иска да се развива през целия си живот. :) Колкото до данъкът - ще ги научат значи по трудния начин, че да седиш на помощи не е полезно за никой. Но нека мине време, явно и там имат какво да учат.

Поправи ме, но 2000-3000 паунда на месец не са много недостатъчни за нормален живот е УК? Да не говорим, че в градове като Лондон и Манчестър направо си за никъде. По-добре е, но определено не си на никъде. И какъв точно пример даваш на децата си? Честно казано трудно бих могъл аз да го разбера този начин на живот.
 
Има връзка с възпитанието и стимулацията на държавата. Трудно ще повярвам, че някой се ражда с мисълта да не иска да се развива през целия си живот. :) Колкото до данъкът - ще ги научат значи по трудния начин, че да седиш на помощи не е полезно за никой. Но нека мине време, явно и там имат какво да учат.

Поправи ме, но 2000-3000 паунда на месец не са много недостатъчни за нормален живот е УК? Да не говорим, че в градове като Лондон и Манчестър направо си за никъде. По-добре е, но определено не си на никъде. И какъв точно пример даваш на децата си? Честно казано трудно бих могъл аз да го разбера този начин на живот.
Аз ли? Или говориш за тях какъв пример дават на децата си?
За англичаните е нормално да живеят на помощи за някой от тхя даже си е традиция. В момента минималното заплащане е £11.44 на час. Това прави при 150 часа нормално работно време на месец £1716 след данъци, пенсия и осигуровки около £1370 реално им стигат. Дори в градове като Нотингам, Манчестър, Бирмингам или Дерби. Работата е там, че това могат да го вземат и без да работят.

£2000 на човек са повече от достатъчни. Ако да речем и мъжа и жената работят за общо £4000 нещата изглеждат горе долу така след данъци имат около 3600:

1.Наем/Ипотека - 500-800
2. Сметки (газ, ток, вода, интернет, такса смет, затраховка на кола, телефони, тв) - 400-500
3. Храна - 300-500 (според глезенето)
4. Гориво - 50-80 според това къде работиш

Добаваме и там някакви 500-600 за простотии та отиват грубо 2500. Остават 1000-1200 за изплащане на кола, отпуски, глезотии или да си ги трупкаш. Ако има дете е малко по голям разхода, но при добро управление на парите остават пак около 500.
 
Не чакам ес да строй. Никога не съм очаквал или одобрявал нещо свързано с влизането на България в ЕС. От самото начало бешер ясно, че е куца офрета и ден след ден става все по куца. Права си, ес дава възможности на определени държави да се възползват от ресурсите ( население, природни богатства, пазари и т.н) на други.
Дава възможност за можещите, другите се оплакват и мрънкат, че някой друг им е виновен.


Ами ок са си, само дето ги мързи да работят.
Мерси за изчерпателната обосновка, друго не съм и очаквал.


Основно се инвестира в енергетика, банки или някакви виртулани алоа бала. Тоест влизат някакви пари, прави се някаква схема, печели се без да се вложи в някаква инфраструктора дори цент и ако някакви пари остават в България след това с евентуалната заплата на някой посредник. Дори данък не плащат тук
Уж не очакваш нищо от ЕС пък тук си с очакване, че чужди инвеститори трее да инвестират в инфраструктурата ни? В това трябва да инвестира страната. Как не плащат данък, като се осигуряват хиляди работници и то на реалната заплата, после тия работници ходат да пазаруват тук и плащат още един път ДДС?

Ела се разходи из индустриалните зони на Пловдив, 1 седмица няма да ти стигне да обиколиш всички заводи и предприятия.
 

Горе