Честит ни Шенген

То не е трудно, просто е по-лесно да се пишат глупости.


Като цяло износ на искаш, убуу че ЕС ни докара до просешка тояга.



Oфф, майкоо, захарен памук за наивници си ми постнал.

Тва е от 2019г - не намирам по-прясно, ама новите данни едва ли ни издигат по-напред. Дания е преди нас. Дания!


1713364023440.png
 
То не е трудно, просто е по-лесно да се пишат глупости.
Ахаааааааааа, Сега ми се изясниха нещата! То за това в магазините се продава китайски чесън и полски ябълки, просто дотолкова сме развили износа селскостопанска продукция, че за нас не остава :D
 
Последно редактирано:
От 2007г. до сега доста неща са се променили, само мрънкачите и неможачите не са, те вечно са недоволни и гледат треската в окото на другия, без да виждат гредата в своето.
Направо сме цъфнали и вързали, да благодарим на Кокорчовците

 
Мерси:))
хах за кое бре Вестенце, мила моя, О ти дето сновеш от известно време, и само подпитваш кое, кво и що :love:
 
Направо сме цъфнали и вързали, да благодарим на Кокорчовците

То след Боко остана ли нещо за крадене? :D
 
Тея утрепки мизерниците пак са налазили форума. Да ми пишат на лично който иска знае едната кви кредити има задължения, доходи назад, квот се сетите - стаж и т.н.. да ви стане ясно за кви утрепки става въпрос и мизерници - всичколози иначе . Нали сме в ЕС, пазим личните данни. Иначе нищи глобалната политика и ядрената енергетика и политиканства 🤣 🤣 🤣
 
Последно редактирано:
Тея утрепки мизерниците пак са налазили форума. Да ми пишат на лично който иска знае едната кви кредити има задължения, доходи назад, квот се сетите - стаж и т.н.. да ви стане ясно за кви утрепки става въпрос и мизерници - всичколози иначе . Нали сме в ЕС, пазим личните данни. Иначе нищи глобалната политика и ядрената енергетика и политиканства 🤣 🤣 🤣
Ако визираш мен под ''едната'', нямам никакви кредити и задължения - нито към институции, нито към частни лица.

Ти ли бе, цървул ще ми се правиш на баровец? Ти, дето ти се досвидяха 5-10 лева да платиш на Сашка (Александра Христова)???

Когато с цървула за кратко комуникирахме на лични, въпросният злобар реши да се гаври с нея и да ѝ поиска текст, с който после да ѝ се подиграва. Когато получи текста, същият реши (и сподели с мен), че не лош, при което аз му казах, че е редно в такъв случай да ѝ заплати труда. Тогава същия тоя боклук започна да увърта как нямало нужда... че не бил поел ангажимент - абе, жалкар по каталог. Веднага ми светна, че тоя е кофти дребно човече.

Ако някой все още е имал съмнение що за боклук е тоя, вече може да бъде сигурен. И като цяло ми е интересно от къде, как и защо некъв цървул има ''достъп'' до лична информация (то е ясно колко е достоверна, ма все пак) на форумните потребители, след като би трябвало да е поверителна? Хубаво е @Blinky да внесе малко яснота. Та и се кани да я споделя. Скоро май не съм пускала сигнал до отдел киберсигурност? Блинки, какво ще кажеш да го направя? :)
 
Oфф, майкоо, захарен памук за наивници си ми постнал.

Тва е от 2019г - не намирам по-прясно, ама новите данни едва ли ни издигат по-напред. Дания е преди нас. Дания!
Кое е захарния памук, че в някои сектори сме в топ 6 в света ли? Таблицата дет си дала е % на увеличение или намаление на износа, а не кой колко изнася ама простено ти е, все пак ти е трудно да намериш корави краставици, кво остана за данни. Уж ЕС убивал селското стопанство, а Литва и Естония са първи по % увеличение на износа, как става таа фатка ти ша каеш.

Ахаааааааааа, Сега ми се изясниха нещата! То за това в магазините се продава китайски чесън и полски ябълки, просто дотолкова сме развили износа селскостопанска продукция, че за нас не остава
Питай жена ти кво пазарува, преди да пишеш глупости. Продава се всичко и всеки си избира кво да купи ма явно на некои хора им е трудно.

1713416520003.png

 
Уж ЕС убивал селското стопанство, а Литва и Естония са първи по % увеличение на износа, как става таа фатка ти ша каеш.
Нямам идея, защото не ми се рови за информация Литва и Естония. Въпросът е, че към момента аз поне не намирам данни, които сравняват производството/износа на агро продукция преди и след ЕС. Моето предположение е, че преди сме произвеждали повече и не само зарзават/зърно/тютюн, но и месо. Някога сме били сред основните износители на агнешко за арабския свят. Днес не знам къде сме по тоя показател.
 
Нямам идея, защото не ми се рови за информация Литва и Естония. Въпросът е, че към момента аз поне не намирам данни, които сравняват производството/износа на агро продукция преди и след ЕС. Моето предположение е, че преди сме произвеждали повече и не само зарзават/зърно/тютюн, но и месо. Някога сме били сред основните износители на агнешко за арабския свят. Днес не знам къде сме по тоя показател.
Поне разбра ли, че си дала грешна статистика? Преди малко беше убедена по нея че сме мноу зле, а сега предполагаш за некви агнета.

Г/д на едно ниво са преди и след ЕС, повече сме изнасяли през Соц-а за да печелим чуждестранна валута + държавата изкупуваше на гарантирани цени. Кво искаш да докажеш с тоя износ, ако изнасяме повече селско-стопанска продукция сме по-добре живеещи ли ?
 
Последно редактирано:
Поне разбра ли, че си дала грешна статистика? Преди малко беше убедена по нея че сме мноу зле, а сега предполагаш за некви агнета.

Г/д на едно ниво са преди и след ЕС, повече сме изнасяли през Соц-а за да печелим чуждестранна валута + държавата изкупуваше на гарантирани цени. Кво искаш да докажеш с тоя износ, ако изнасяме повече селско-стопанска продукция сме по-добре живеещи ли ?
Ако изнасянето по време на соц-а се е изразявало в това да даваме ябълки за москвичи в затворения социалистически блок, егати икономиката е било. От затворен тип. Нищо не искам да кажа, но например една Ирландия няма кой знае какъв износ, но се оправят доста добре. Икономически се градят на приютяването на големите корпорации от световен мащаб, което е не лошо направление за развитие. Нанди, ако се чудиш къде сме днес - най-голият износител в световен мащаб сме на масло от роза и булгарикус бациликус. ;)

Иначе държим и лидерски позиции и в много други, но поради малкия ни обем трудно ще бием 3-4 пъти по-големи държави от нас, които имат същото добиване или производство:


И Европа си ни е сериозен % от пазара:


Най-важните пазари за България са Германия, Италия, Румъния, Турция и Гърция, които общо допринасят за 46,4% от българския износ. Следват Франция, Белгия, Холандия, Китай, Испания, Великобритания, Полша, Чехия, Сърбия, Австрия, Унгария, САЩ, които добавят още 32,5%. С всеки от първите 7 търговски партньора имаме положителен търговски баланс, като сумарното салдо е на плюс с общо 2 млрд. долара.

Измежду значимите партньори сериозен ръст за миналата година има износът за Германия - 22%, Италия - 15%, Румъния - 15%, Гърция - 15%, Холандия - 23%, Китай - 15%. Спад има в износа за Турция, Франция и Испания.

Малко знаен факт е, но имам доста голям изност на военни боеприпаси. Както и в автомобилната индустиря.

 
Поне разбра ли, че си дала грешна статистика?
Да. :)

Г/д на едно ниво са преди и след ЕС, повече сме изнасяли през Соц-а за да печелим чуждестранна валута
Тоест, през соца сме изнасяли повече, защото сме произвеждали повече. Причината за търговията винаги е стремеж към печалба, мойто момче - няма нужда от поясняване. :)

Кво искаш да докажеш с тоя износ, ако изнасяме повече селско-стопанска продукция сме по-добре живеещи ли
Не, опитвах се да аргументирам мнението си, че с влизането ни в ЕС още един отрасъл от икономиката ни започва да куца и не по наша вина - не само.

В ЕС няма равнопоставеност на страните членки. Преди години Франция прецака превозвачите ни с някакъв закон, а сега сухопътния Шенген се използва като средство за преборване на конкуренцията. Па вие се гордейте колко големи европейци сте.
 
Ако изнасянето по време на соц-а се е изразявало в това да даваме ябълки за москвичи в затворения социалистически блок, егати икономиката е било.
Графикса твърди, че било за валута - разберете се.:) И не! Не е било само в соц блока. Понеже баща ми беше тираджия, знам какво, колко и къде се изнасяше. Изнасяхме земеделска продукция в почти целия западен блок и арабските страни + месо, основно агнешко.
 
Ако изнасянето по време на соц-а се е изразявало в това да даваме ябълки за москвичи в затворения социалистически блок, егати икономиката е било. От затворен тип. Нищо не искам да кажа, но например една Ирландия няма кой знае какъв износ, но се оправят доста добре. Икономически се градят на приютяването на големите корпорации от световен мащаб, което е не лошо направление за развитие. Нанди, ако се чудиш къде сме днес - най-голият износител в световен мащаб сме на масло от роза и булгарикус бациликус. ;)

Иначе държим и лидерски позиции и в много други, но поради малкия ни обем трудно ще бием 3-4 пъти по-големи държави от нас, които имат същото добиване или производство:


И Европа си ни е сериозен % от пазара:




Малко знаен факт е, но имам доста голям изност на военни боеприпаси. Както и в автомобилната индустиря.

Обем от 46% може да означва 5 тира от всиките 11 износ за годината нали си наясно 🤣

Освен ябълки за москвичи сме изнасяли месо, вълна, кожи, вино, зеленучи, плодове, платове, метали за Англия, Франция и Белгия. Също така консерви, плодове и платове ( били сме едни от най-големите прозводители на молитвени килимчета) за Близкия Изток

Може да се съглася, че вероятно има растеж на износа от 2 тира на година 10 си е постижение ( направо разбиваме соц износа с 10-30 тира на ден, кораби и товарни самолети ) ма те са били малки до 3 тона и няма смисъл да ги броим....
 
Последно редактирано:
Графикса твърди, че било за валута - разберете се.:) И не! Не е било само в соц блока. Понеже баща ми беше тираджия, знам какво, колко и къде се изнасяше. Изнасяхме земеделска продукция в почти целия западен блок и арабските страни + месо, основно агнешко.
Разбира се, че е на загуба да вкарваш боклуци от Русия и да изкарваш наша селскостопанска продукция с качество на световно ниво, че и отгоре. :) Тук къде точно намери противоречие. Да, сигурно нещо е излизало на запад, но друго знам и съм видял за връзката ни със западните пазари по време на соца, което малко противоречи твоето мнение. И всичко с времето се променя. Да, сега сме слаби на едно място, но сме силни на друго. Крумов, каква точно икономика имаш на бартер и то за стоки, които сравнявайки с останалия свят са доста изостанали? В статиите едва ли става въпрос за 2-3 тира, но няма да е зле се изчетат преди да се коментира.
 

Горе