добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

creeds

New Member
Някой ще помогне ли да добавя домайн към блоггер взех го то networksolutions сложих в CNAME - www ghs.google.com ? но не се получава
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Ето един линк към блог на колега от форума.

Там е обяснени всичко + видео! -->ЦЪК<--


Наблюдавам и друго при мен. При пренасочването на домейна от блогър към регистъри има друг допълнителен код, който трябва да се постави също при CNAME.
Ще представлява нещо подобно:
5HSAQZZP4PE6 gv-BFYI2A27REWNAEG7IQAEP37R5CQSTJOUY7SJPZGKUX36YWUWVP6A.domainverify.googlehosted.com.
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Ето един линк към блог на колега от форума.

Там е обяснени всичко + видео! -->ЦЪК<--


Наблюдавам и друго при мен. При пренасочването на домейна от блогър към регистъри има друг допълнителен код, който трябва да се постави също при CNAME.
Ще представлява нещо подобно:

мерси но това го направих
сложих в CNAME ghs.google.com и споменатото от тебе.Tрябва ли в A Records да се слагат тези адреси които блоггер ги дава:
216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21

Още нещо след като вкарах тези адреси в CNAME трябва ли да се чака известно време 24-48ч за да мога вече в блоггер да си сложа домейна, защото сега ми изписва това съобщение "We have not been able to verify your authority to this domain. Error 13." ?
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

We have not been able to verify your authority to this domain

Значи трябва да намериш онзи дългия код (подобен на цитирания по-горе) и да го сложиш където ти казват. Едно време работеше и без него, но сега за някои домейни искат допълнително потвърждение.

И ще се наложи да чакаш няколко часа поне за да се обнови кеша. Може да пробваш през някое прокси да влезеш, ако си нетърпелив.
 
От: От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Значи трябва да намериш онзи дългия код (подобен на цитирания по-горе) и да го сложиш където ти казват. Едно време работеше и без него, но сега за някои домейни искат допълнително потвърждение.

И ще се наложи да чакаш няколко часа поне за да се обнови кеша. Може да пробваш през някое прокси да влезеш, ако си нетърпелив.

да сложил съм го но все още не позволява
питах трябва ли да се слагат тези ip адреси които постнах ?

смисъл през прокси трябва да сложа в домейн настройките ли този код ?
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Не, през прокси може да проверяваш дали сайта ти се зарежда. Понякога от други места по-бързо се вижда резултата.

Онези IP адреси също трябва да ги слагаш. Това се прави за да може да се пренасочват посетителите от домейн.цом към www.домейн.цом (където е блога). Блогът не може да бъде без www.

Ако нещо не ти е ясно може да се обърнеш към поддръжката на фирмата, на която си платил за регистрацията на домейна.

Отнема няколко часа преди Google да види, че си направил настройките. До тогава ще ти вади съобщение за грешка.
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Прочете ли тази тема?

Според политиката на Google вие всички сте спамери

Има много кошмарни истории за изтрити блогове. Затова си прави архив на блога редовно, защото иначе ще останеш без съдържанието (или ще се мъчиш да го възстановяваш от кеша на търсачките или машини на времето, ако изобщо машината ти е архивирала блога).

Ето още един полезен архиватор.
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Прочете ли тази тема?

Според политиката на Google вие всички сте спамери

Има много кошмарни истории за изтрити блогове. Затова си прави архив на блога редовно, защото иначе ще останеш без съдържанието (или ще се мъчиш да го възстановяваш от кеша на търсачките или машини на времето, ако изобщо машината ти е архивирала блога).

Ето още един полезен архиватор.

не несъм
защо да ми трият блога като си го ползвам :)

виж трябва ли да се прави forward в домейна ми ? от networksolution съм взел нещо говори ли ти
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Помисли дали съдържанието на блога ти нарушава правилата на Google. В темата по-горе пише какви блогове трият.

Купил си домейна от networksolutions.com предполагам (пише се със "s").

Думата forward си я видял може би тук. Този IP адрес (205.178.189.129) е на NetworSolutions. Вместо него може да вкараш IP адресите, които ти дава Google (но тогава трябва да цъкнеш на отметката [x] да ти пренасочва към www в контролния панел на Blogger).
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Помисли дали съдържанието на блога ти нарушава правилата на Google. В темата по-горе пише какви блогове трият.

Купил си домейна от networksolutions.com предполагам (пише се със "s").

Думата forward си я видял може би тук. Този IP адрес (205.178.189.129) е на NetworSolutions. Вместо него може да вкараш IP адресите, които ти дава Google (но тогава трябва да цъкнеш на отметката [x] да ти пренасочва към www в контролния панел на Blogger).

да интересно започнах да чета

да грешката е моя www.networksolutions.com

значи да това за forwarding го видях ама нищо нестава
имам предвид това в настройките

2012-12-10_002236.png

ама това е нещо друго мисля, защото ми иска пари

виж какво направих

2012-12-10_002450.png2012-12-10_002732.png

трябва сигурно да чакам 24ч за да мога да си сложа домейна в блоггър
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Имаш няколко грешки:

23ie2p2.png


Не си цъкнал радио бутоните, които трябва и си написал един от A записите грешно. И четирите A записа трябва да се отнасят за "твоядомейн.com", а не за "*.твоядомейн.com".

И онзи дългия код го взимаш от контролния панел на Blogger, а не от поста по-горе, нали? Много внимателно прочети какво пише в контролния панел на Blogger за онзи дългия код - дали трябва да го въвеждаш като CNAME запис, като TXT запис или като нещо друго. И гледай да не размениш "alias" със "other host" - има значение кое ще вкараш в лявото поле и кое в дясното.

Онзи по-дългия код "gv-XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.domainverify.googlehosted.com." се пише в дясно, а по-късия "XXXXXXXXXXXX" в ляво.

blogger.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Имаш няколко грешки:

23ie2p2.png


Не си цъкнал радио бутоните, които трябва и си написал един от A записите грешно. И четирите A записа трябва да се отнасят за "твоядомейн.com", а не за "*.твоядомейн.com".

И онзи дългия код го взимаш от контролния панел на Blogger, а не от поста по-горе, нали? Много внимателно прочети какво пише в контролния панел на Blogger за онзи дългия код - дали трябва да го въвеждаш като CNAME запис, като TXT запис или като нещо друго. И гледай да не размениш "alias" със "other host" - има значение кое ще вкараш в лявото поле и кое в дясното.

Онзи по-дългия код "gv-XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.domainverify.googlehosted.com." се пише в дясно, а по-късия "XXXXXXXXXXXX" в ляво.

Виж файлът 5164

вчера сложих txt records кода от гоогле за мойта фирма домейн
сега си написах домейна в блоггер и го прие не ми дава грешка вече
само,че сега като напиша блога си отива в новия ми домейн и ми изкарва грешка
"404. That’s an error. The requested URL / was not found on this server. That’s all we know." неможе да се зареди, но като напиша домейна си го зарежда ама от втория път

така ги поправих
321.png
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

"* (All others)" трябва да е празно. Правиш нов запис с "@ (none)" вместо него.
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

И освен това в контролния панел на Blogger трябва да имаш отметка:

[x] Redirect твоядомейн.com to www.твоядомейн.com.

Иначе ще ти вади грешка 404 когато опиташ да достъпиш твоядомейн.com. Но www.твоядомейн.com трябва да се отваря, независимо дали си пропуснал да цъкнеш отметката или даже ако си объркал почти тотално A записите.

Онзи празния A запис www може да пробваш да го разкараш с цъкане на Delete (имам предвид A записа, а не CNAME записа) за да не те обърква.
 
От: От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

И освен това в контролния панел на Blogger трябва да имаш отметка:

[x] Redirect твоядомейн.com to www.твоядомейн.com.

Иначе ще ти вади грешка 404 когато опиташ да достъпиш твоядомейн.com. Но www.твоядомейн.com трябва да се отваря, независимо дали си пропуснал да цъкнеш отметката или даже ако си объркал почти тотално A записите.

Онзи празния A запис www може да пробваш да го разкараш с цъкане на Delete (имам предвид A записа, а не CNAME записа) за да не те обърква.

да в блоггер сега цъкнах отметката

промених ги така:

eto2.png

благодаря за помощта :)

нещо друго да махна ли от txt records : site verification дълъг код, който бях добавил
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Кода за верификация не трябва да го махаш, защото с него доказваш пред Google, че си собственик на домейна.
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Кода за верификация не трябва да го махаш, защото с него доказваш пред Google, че си собственик на домейна.
задължително ли е ? само с CNAME и А records не работи ли ?
при всички достачици на домейни ли е така ? защото имаше списък и си скролнах до мойта имаше много
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Не съм пробвал да махна кода за верификация, ако ти се занимава може да пробваш (на свой риск). Аз съм правил тази настройка няколко пъти и само един път ми иска код за верификация. Понякога не иска.
 
От: добавяне на къстъм домайн към блоггер ?

Не съм пробвал да махна кода за верификация, ако ти се занимава може да пробваш (на свой риск). Аз съм правил тази настройка няколко пъти и само един път ми иска код за верификация. Понякога не иска.

добре на друг домейн мога да пробвам по нататак

иначе сега е всичко ок както ми каза :) мерси за помощта
 

Горе