измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Asen Popivanov

Active Member
Ами в името на темата го написах! Напъвам се да разуча платформата в движение, ето защо всичко ми е ново. Конкретно става въпрос за снимката най-тогоре в този линк http://hubava-vrata.com/?avada_portfolio=donec-ornare-turpis-eget , като искам да бъде в реален размер а после бих искал да променя и размера на тумбнейла на снимките от галерията по-долу. От къде се правят тези настройки? Благодаря предварително! :)
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Всяка приемиум тема си върви с конкретните настройки.

За AVADA http://theme-fusion.com/support/documentation/avada-documentation/
Разгледай Portfolio

Ако търсиш помощ свържи с мен на скайп delindadar
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

За тъмбнейлите - Settings -> Media и там можеш да промениш размера им. Ще трябва обаче да или да качиш снимките наново, за да се генерират новите тъмбнейли, или да си инсталираш плъгин, който да ги регенерира от сега качените.
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Увеличи си шрифта. Че ме измъчи.
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Не обичам да давам съвети, но защо не хвана някой freelancer да ти барне сайт като хората ивероятно нямаше да е по скъпо.
Тая тема която си избрал и купил, или не си успял да я конфигурираш както трябва, или не е пригодена за твоите нужди.
Извинявай за моето изказване, но не ме грабва сайта ти с нищо поне до сега. Прекалено беден, постен блед сайт.
На тия врати им трябва сайт, ама истински, професионално направен. Не схващам и идеята-с тоя сайт ще рекламираш врати, ще ги продаваш или ей така сайт да има с врати?
Много вероятно е да спестиш някой лев, като си го направиш сам, но не добре направената реклама не води дивиденти.
Ти си знаеш най-добре и си преценяваш, не искам да обидя, само споделям мнение на клиент разглеждаш сайта.
Пожелавам успех!
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Благодаря за мненията!
Ще имам предвид вашата критика. Що се отнася до въпроса защо не съм наел някой специалист, то идеята ми е освен да продавам вратите си, то и да се понауча с този сайт.
А темата, която позвам е доста мощна и като функции и като оптимизация.Просто още не съм довършил сайта.Работя го, учейки се, а между другото вече и клиент успя да си избере врата чрез него, значи поне снимките ориентират какво се предлага. Ще се радвам на вашите критики, насоки и идеи и за напред!
Основната ми идея е сайта да е лесен за разглеждане /интуитивен/, прегледен, изчистен, информативен, а не на последно място да е "респонсив" на различните устройства и да зарежда бързо.
Наистина ще ви бъда признателен за насоки и идеи. Благодаря преварително за отделеното време! :beer:
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Темата наистина не е подходяща - вероятно най-неподходящото, което е можело да избереш за тази цел. Да се учиш може на всяка тема. Освен това всяка нова тема е респонсив, това си е вече стандарт. Има стотици портфолио теми, подходящи за такъв тип бизнес, с които определено ще изградиш по-добър престиж и име.

Като почнем от белия цвят, минем през навигацията и много празно пространство между елементите, нещата не изглеждат добре. Най-добре е да се отирнетираш към нещо по-приятно за окото, тъй като съдържание кой знае колко нямаш, а акцентът доколкото виждам пада на това клиента да може да види асортимента от врати.
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

На мен точно вратите ми харесват. Искаш да си купиш врата, влизаш и гледаш врати, врати, врати.
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Firefly, благодаря! Ще се опитам да погледна и през твойта призма. Целта ми е ненатрапчив дизайн, с впечатление за чистота и подредба, без да разсейва от продукта по никакъв начин. Но ще молисля все пак и за други варианти.
Даниел, благодаря и на теб! Ще се свържа с теб в най-скоро време за статии. :) Успехи на всички!
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Поразгледай магазин темите с woocommerce, те обикновено са с хубава подредба - само ще пуснеш каталожната опция на плъгина, да не е магазин, а да е само за разглеждане.
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Това са същите врати, с които ще се заема скоро за един магазин... От къде взе тези рекламни снимки? Клиента ми така и не ми даде нищо освен няколко прашасали снимки от склада.
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Поразгледай магазин темите с woocommerce, те обикновено са с хубава подредба - само ще пуснеш каталожната опция на плъгина, да не е магазин, а да е само за разглеждане.

А дали можеш да ме ориентираш как да си пусна каталожната опция на магазина, че не успявам и вече се опитвам някой плъгин за каталог да подкарам. Ако имаш опит с някой плъгин за каталог , ще бъда благодарен да сподеш кой да ползвам. Благодаря! :)
 
От: измъчих се с размер на снимка в Wordpress!Помооощ!

Сори, май съм те подвел за Woocommerce - мислех, че и той има режим каталог, ама май е само с допълнение (codecanyon.net/item/woocommerce-catalog-mode/6806913). Не знам дали има безплатно нещо такова. Може и да ползваш магазина на woocommerce и само да скриеш бутоните и цените.

Аз ти го препоръчах просто, защото има добре подредени теми за магазини, с които според мен доста по-добре ще си представиш вратите.
 

Горе