какъв домейн да купя...?

IBMcho

Member
Здравейте,
искам да си купя един домейн обаче в .com е бил купен някога и в момента е изтекъл и на него се въртят рекламките...
Щом .com е зает .net/org... ли да купя или neshtosibg.com ?
Сайта е с комерсиална цел.
Мерси предварително.

поздрави, айбиемчо
 
От: какъв домейн да купя...?

Не слагай bg в името, по-добре нещо кратко и после .net или .info
 
От: какъв домейн да купя...?

Ами .бг не ме защото е по скъпо, повече разправия а и от сайта съм намислил да изкарам малко парички и после каквото стане с него...
Интересуваше ме кое ще е по добре за оптимизация домейн с бг в .ком или без бг и в .нет и .инфо
Сайта не мога да ви кажа с каква тематика е точно но е свързана с жените. Нищо незаконно разбира се.

поздрави, айбиемчо
 
От: какъв домейн да купя...?

Ами .бг не ме защото е по скъпо, повече разправия а и от сайта съм намислил да изкарам малко парички и после каквото стане с него...
Интересуваше ме кое ще е по добре за оптимизация домейн с бг в .ком или без бг и в .нет и .инфо
Сайта не мога да ви кажа с каква тематика е точно но е свързана с жените. Нищо незаконно разбира се.

поздрави, айбиемчо

Все едно е за оптимизацията. Там играят други фактори, по-скоро се замисил за потребителите, кое ще е по-добре да пишат едно bg повече или да влизат в .нет :)

От Гугъл казват, че е все едно дали ще е .цом .нет .инфо и т.н. макар че не препоръчвам .инфо щото заради промоцийките яко спамери са се наблъскали и предполагам ги третират по малко по кофти начин, но тва са само предположения, пак ще кажа, че от гугъл казват, че домейна им е все едно разширението кво ще е специално за тлд, а за другите - просто ги насочва автоматично към определената страна да речем .бг за българия .мк за македония .ру русия и т.н.
 
Последно редактирано:
От: какъв домейн да купя...?

Интересуваше ме кое ще е по добре за оптимизация домейн с бг в .ком или без бг и в .нет и .инфо
Сайта не мога да ви кажа с каква тематика е точно но е свързана с жените.

Моя е за жени и в името има bg, но според мен е по-добре да няма.
Сега ако купувах нов, щах да внимавам повече!
Кое ти звучи по-добре:
mamita-bg.com или namama.net
 
От: какъв домейн да купя...?

mamita-bg.com е по-добре :)

Основания:
1. Никой няма да си играе да ти изписва url. Редовните ти посетители отдавна са го вкарали във Favorites на браузера или в Любими по социалките, така че тях не ги броим. Останалите те намират от реклами и търсачки
2. По рекламите си е клик и повече се обръща внимание на примамлив слоган или графиката (при банерите).
3. По търсачките дали namama или mamita е все тая. Обаче доста хора изписват в търсенето bg вместо България (примерно "цени на бебешки дрешки в бг" ) , ной-вече го правят тези извън България. Грешни запитвания по "бг" също бол, така че за серпа mamita-bg е по-добре.
4. Да не забравяме и .com . Колкото и да се пише, че няма никакво значение дали .com или .друг , в общественото съзнание .com е нещо като мерседес - само тази марка е автомобил, останалите са коли. Нямам намерения да презвиквам автомобилни спорове, то и аз напоследък повече си падам па лексус, но говорим за общите схващания. По-неопитен интернет-потребител почти винаги пише .com в бара. А в края на краищата предимно този тип потребители монетизират трафика (колко от пишещите в този форум цъкат на adsense или други реклами по сайтовете?) .
 
От: какъв домейн да купя...?

и аз съм на мнение ,че трябва да заложиш на кратък домейн. Аз в момента си патя от един дълъг.
 
От: какъв домейн да купя...?

заложи на най-важаната си дуна да ти е в началото на името на домейна
после гледай да е по-кратък

дали ще вземеш нет или орг е все тая
ком -а има сео бонус

ако намериш ком, грабвай го
 

Горе