3 лв. литър бензин?

От: 3 лв. литър бензин?

За Монголия предполагам , че
ще бъде рай за някой запален рибар. Там никога не е бил развит риболовът щото папкат само агнешко/овнешко/ и производни. Има така наречените "риби чудовища" запазили се през годините.

Има на къде да се разработи бизнес ... само да не попаднеш на Ченгис младши :D
 
От: 3 лв. литър бензин?

няколко цитата от фб:

Девиз на патриотичния воайор: "Чекам да видя дали ше се оправим, ако не - махам се от тука" . Лошо е, че някой българи все още приемат България за чакалня :(

Yavor Syarov Историята показва, че всичко може да се промени. Интересно какво нямаме ние, желанието, силата или смелостта.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Там офлайн предприемачеството е изключено. Много далечен и непознат народ като култура и "тертипи".
И да се настаниш някъде с материални облаги... доста труд ще трябва да се положи.

Наистина много дълбоки традиции имат, и си ги спазват. Скучни хора са, не умеят да се събират много и да се веселят, предимно домошари са. Не си падат много по заведенията. Нормално в тая люта и дълга зима, кой да излезе...

Офлайн-предприемачеството е свързано предимно конеферми, кравеферми, овце, кози и най вече якове, някои даже и елени отглеждат. Те са предимно животновъди там. Материални облаги - доста нисък стандарт имат, даже в пъти по нисък от Китай. Далавера е от там купуваш коли и кожени палта и якета. Там се запознах с едни други българи баща и син, ( както и аз бях с баща ми ) и неговия баща внасял коли от там за Европа, понеже евтини му идвали. А палто със козина от самур което е много скъпо и се продава само в бутикувите магазини, там е в изобилие.

За онлайн-предприемачество - запознах се с един монголец в Улан Батор който е главен управител на дистрибуторска фирма за лазерни цветни принтери HP, беше ми споменал че след работно време се занимава с фрийлансърство, но пак свързано с това което се занимава. Те пък там едно работно време - като при комунизма преди 30 години. :)

За Монголия предполагам , че
ще бъде рай за някой запален рибар.

За това е наистина рай, имат много езера там и при това неизследвани. За този който писах по горе управитела на дистрибуторската фирма за принтери HP, той ходи редовно на риболов. Даже веднъж си беше загубил ключовете на джипа си в една река близо до столицата, че го върнаха с друга кола в града, че после с ключари ходеха да му отварят джипа :) А два дни по късно беше помолил баща ми и мен да отидем тримата да търсим ключовете :) Така и нищо не намерихме по брега, оказа се че са паднали някъде вътре в реката като е бил с надуваемата си лодка. Поне си направихме разходка :)

Между другото за тия гигантски риби има нещо вярно. Много местни хора говорят за тях.


Къде ще ходите ?!?
Къде е родолюбието и братската любов... знаете ли колко безработни хора ще останат заради Вас ? (НАП тийм ЛТД)
Интернет снифъри и прочие.

Ами нека да изпукат. Който иска да ме намери от НАП, НОЙ, ще трябва да мине първо през стражите!







Aма до като се разправя с тях ще бъде обкръжен от тежката конна кавалерия и след минути никой няма да чуе повече за него. :twisted: защото тия не си поплюват хич.



П.С. Този който държи пилона с конските опашки - това е Символ на Победата! Нещо като талисман използван. Този символ е създаден от Чингиз Хан, и предимно на първите редици във войската има един който го държи. В миналото по време на битки, врага като е видел пилона с тия конски опашки, е настъпвало паника и ужас, защото са знаели че ги чака клане, и дълги столетия преди да бъдат разбити от казахите, монголите не са знаели думата "загуба" по време на война, свикнали са от където минат да мачкат наред. Пилона представлява дървен кол, отгоре закрепен кръгъл обръч, и на обръча закачени конските опашки. Забива се задължително до всяка шатра, защото до всяка шатра трябвало задължително да има пилон с конски опашки. Но се носи и по време на война, за да можело от далеч враговете да видели кой идва. :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Само да не ударят Иран, че тогава цената ще стане вероятно 10 лв. / 1 литър. Всъщност не че целият петрол идва само от Иран, но ще си намерят причина да го вдигнат драстично...
 
От: 3 лв. литър бензин?

Само да не ударят Иран, че тогава цената ще стане вероятно 10 лв. / 1 литър. Всъщност не че целият петрол идва само от Иран, но ще си намерят причина да го вдигнат драстично...

няма да го ударя скоро, не и така както очакваме, ще видите :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Само да не ударят Иран, че тогава цената ще стане вероятно 10 лв. / 1 литър.

Предполагам, че само в България ще стане толкова. Такава цена ще срине доста икономики и ще се вземат мерки от белите държави за разлика от България къде ще излезе една тиква и ще каже, че нищо не може да се направи. :D
 
От: 3 лв. литър бензин?

Гангстер ще поспоря с теб, то кво спорене директно ще те опровергая. Нито една държава няма такива функции, освен рестрективни но те водят до сериозно изкривяване на пазара и след време до големи загуби. 70-те години САЩ им се разказа играта на икономика - тези години бяха кошмара на Кейнс и не случайно Кейнс е в забвение - стагфлацията ги разби. Не забравяй, че предлагането е нееластично и е на прага на пълния капацитет, така че няма абсолютно никаква алтернатива да падне. Друг е въпроса че и спекулативно се надува иди им дръж сметка на големите институционални инвеститори :D Като цяло икономиките са абсолютно зависими от петрол - нито АЕЦ, нито ВЕИ нито нищо не би било алтернатива сега на 100% се замести. В най-добрия случаи страните с големи резерви ще успеят увеличат местното предлагане и на под пазарни цени, но един военен конфликт с Иран ще трае месеци - така че и това не е ефект - ще ни чака или стагфлация или хиперинфлация или светона депресия, а аз каквото искам е световна дефлация(това е най-бързи изход, но и най-болезнения). Така че цената ще расте, и колкото повече се печатат пари толкова повече ще расте и накрая обикновения човек ще плати масрафа - готино модерно робство базирано на лихва и печатания на пари :) А и да не забравя по един или др начин се запътваме на там тези дългове няма как ги изплатят освен ако не надуят като за световно паричната маса и като цяло ...... бе интересни времена ни чакат
 
От: От: 3 лв. литър бензин?

Предполагам, че само в България ще стане толкова. Такава цена ще срине доста икономики и ще се вземат мерки от белите държави за разлика от България къде ще излезе една тиква и ще каже, че нищо не може да се направи. :D

На мен ми е интересно обаче при такъв сценарий на война, която е изключително нежелана от всички в България, дали няма най-накрая да излезем на улицата и къде с мир, къде с АК-47 да разчистим България от тикви, комунисти и всякаква политическа паплач? Дали народа ще има сили да избухне, или вече толкова сме свикнали да ни стрижат монополите и да ни зомбират по телевизията, че няма да отреагираме, а мутрите пак ще си карат Х6-тиците, за да идат на кафе на 500 метра от тях? И дали това може да бъде масово явление по света - народите срещу правителствата?
 
От: 3 лв. литър бензин?

Държавата може да се намеси. В момента горивата в България са монопол. Ако бяхме бяла държава, това щеше да се отчете, както и зверски високите цени. Веднага се пускат държавните маркучи с бенз на по-ниска цена. Държавата печели пари за хазната от маржа, монополиста вече не е монополист и смъква цените докато стигнат реалните за пазара и в същото време и хората са щастливи. Но за подобни неща се иска достойнство, воля и отдаденост на родината, а това са качества, които липсват у нашите политици.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Държавата може да се намеси. В момента горивата в България са монопол. Ако бяхме бяла държава, това щеше да се отчете, както и зверски високите цени. Веднага се пускат държавните маркучи с бенз на по-ниска цена. Държавата печели пари за хазната от маржа, монополиста вече не е монополист и смъква цените докато стигнат реалните за пазара и в същото време и хората са щастливи. Но за подобни неща се иска достойнство, воля и отдаденост на родината, а това са качества, които липсват у нашите политици.

Колега, мнението е чист оксиморон - при държавна намеса именно се губи конкуренцията :). А иначе нашата държава колко мислиш ще издържи като имаме запаси за 3 месеца, а отделно да не говорим какво става в дългосрочен план с една дръжвана компания в условия на конкуренция ?! Само либерализиация на пазара сваляне на редица изискания и бюрокрация ще свали цените + здрав контрол от КЗК - всичко друго вреди само на нас
 
От: От: От: 3 лв. литър бензин?

На мен ми е интересно обаче при такъв сценарий на война, която е изключително нежелана от всички в България, дали няма най-накрая да излезем на улицата и къде с мир, къде с АК-47 да разчистим България от тикви, комунисти и всякаква политическа паплач? Дали народа ще има сили да избухне, или вече толкова сме свикнали да ни стрижат монополите и да ни зомбират по телевизията, че няма да отреагираме, а мутрите пак ще си карат Х6-тиците, за да идат на кафе на 500 метра от тях? И дали това може да бъде масово явление по света - народите срещу правителствата?

Мисля че това е много удобен момент да се разчистят корумпирани правителства и монополи, особено като нашите. :wink:
 
От: 3 лв. литър бензин?

Виждам в не толкова далечното бъдеще, отпадане на парите и всички финансови институции, работа на доброволни начала, производство на доброволни начала, забавяне на сегашния динамичен начин на живот, връщане на хората към природата и фермите :D Разпадане на партийните политическите системи, въвеждане на истинска пряка демокрация за конкретни личности, а не за партии.

Всички коли на скрап, всичко минава на алтернативни източници, по натурален живот. Хората минават на коне, каруци, колелета, рикши, лодки, делтапланери и други подобни средства.

Учените се концентрират изцяло върху новите не петролни технологии и смятам, че ще станат чудеса в науката.

Израстване на хората, по-обединени, по-единни, без амбиции за богатства и власт, но с амбиция за доказване, развитие, знания и успехи в най-различни области. Блага за всички, които са полезни на обществото, сопа за лентяите, алчните и жадните за власт. :D

Покорявяне на слънчевата система след 100 години, а след това и вселената :D
 
От: 3 лв. литър бензин?

Всички коли на скрап, всичко минава на алтернативни източници, по натурален живот. Хората минават на коне, каруци, колелета, рикши, лодки, делтапланери и други подобни средства.

Това по скоро звучи както един се беше изказал: "Абе не знам за 3-тата световна война дали ще се води с ядрени или обикновени конвенционални оръжия, но само знам че 4-тата световна война ще се води със ...... камъни" :wink:
 
От: 3 лв. литър бензин?

Не знам с какви оръжия ще се води Третата световна война, но Четвъртата ще се води с тояги и камъни. — Алберт Айнщайн
 
От: 3 лв. литър бензин?

Сговорна дружина, планина повдига.
Брейн пейн, хареса ми как мислиш. Защо ли всичко така на шега, има такъв дълбок смисъл?
Незнам как се е получило по дяволите така...та аз бях до скоро нищо неподозиращо дете. Но съм урисан да бъда роб докато ми дойде времето да лягам в трапа на "Къра", разбираш ли.
Вярно или не, принуден съм да плащам цял живот за това че съществувам... Сладура Даласчо и неговата тема за острова не беше зла идея (за жалост нямаше място като тема в пододен форум). Та замислям се... Мамка му, и Аз ставам неустено изверг... в забързаният живот даже забравих за нуждите си...роботизиране !

Космонафт не можах да стана... но космонафтска храна - всеки ден... Разни кутийки, пакетчета, хапченца..опаковки... Е*аааа домат не съм кусвал, праскова, орех ябълка... какво ли остава , награждаваш се веднъж в месеца и то как ? Заврян в някоя дупка със силна музика, насилвайки се да вярвам че съм щастлив.
Старомоден и скучен ме наречете...природа, плодове и зеленчуци...и по малко технологии. Така я карам отскоро.

Супер ми е че не ми е нужен автомобил засега, разходи и ненужен стрес. (Шофирайки човек активира гама вълните в мозъкът си и последствията са Супер...)

(Уау...изписах толкова ненужна и глупава информация ... Ще я постна обаче за да си получа заслужените атаки! Така ще мисля преди да пиша вече... Някой бързо да ми се накара, Имам нужда да се надъхам, гони ме няква носталгия)
 
От: От: 3 лв. литър бензин?

хаха, аз пък съм в Беларус и бензина тука е стинки, 70 евроцента някъде е, газта е 40 евроцента
карам си кат пич и не ми дреме

мани го тоя :D

май ще се минава на газ или метан ;(
 
От: 3 лв. литър бензин?

Брейн, то много пост средновековна утопия си дал. Това няма как да стане еволюцията не търпи регрес и връщане в миналото. Проблема е че ни трябва нов ренесанс/просветление - хората са почти на кота нула в образователен и духовен аспект, борещи се за задоволяване на първичните нужно - всичко останало е добро с положителен характер, но няма и как се случи. Точно и в такива времена масата е податлива към то радикализъм - не случайно Хитлер иде на власт по време на големите социални сблъсъци в Германия след хиперинфлацията
 
От: 3 лв. литър бензин?

Все предприемачи сте тук, а се оплаквате от поскъпване. Ами ако сте сигурни - използвайте го. Купувайте докато е по-евтин и продавайте после :)
 

Горе