3 лв. литър бензин?

От: 3 лв. литър бензин?

Тук пишештите изобщо карате ли коли? Някои помни ли колко струваше литър дизел миналата година по това време и колко струваше един долар, не нали българина има къса памет... но пък е мрънкалник от класа. Какви глупости се дискутират тука цена от 3 4 лв за дизел. Много жалко за вас, че се връзвате на провокациите на медиите...

Ти преди да вкарваш всички под общ знаменател чете ли какво сме писали по-рано? Или ей така реши пишеш?
 
От: 3 лв. литър бензин?

Тук пишештите изобщо карате ли коли? Някои помни ли колко струваше литър дизел миналата година по това време и колко струваше един долар, не нали българина има къса памет... но пък е мрънкалник от класа. Какви глупости се дискутират тука цена от 3 4 лв за дизел. Много жалко за вас, че се връзвате на провокациите на медиите...

Ние тука коли само на картинка сме виждали и няма от къде да помним, че един долар е бил 1.37-1.39. А цената на петрола от $126 не беше миналата година, но ние и това не го помним. Просто си пишем лаф да става докато гледаме БТВ.:mrgreen:

Ти ни кажи как са нещата? :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

gangster Сега ако си едитнеш мнението 3ти път и добавиш цената на дизела миналата година направиш малкo сметки може и да ти просветне :)

blackout8 сори ама от токова глупости в тая тема не можах да отсея трезво мислещите :Д
 
От: 3 лв. литър бензин?

gangster Сега ако си едитнеш мнението 3ти път и добавиш цената на дизела миналата година направиш малкo сметки може и да ти просветне :)

blackout8 сори ама от токова глупости в тая тема не можах да отсея трезво мислещите :Д

Що забранено ли е да се едитва мнение за доуточняване? И аз нафтени печки не карам и не ме интересува дизела колко е. Не ни просветли как е хавата?
 
От: 3 лв. литър бензин?

Щом не караш нафтена печна караш или на газ или колело, та ще ти споделя, за за газта миналата година август месец беше 1.27 преди някоко дена беше 1.31 предполагам и сам можеш да си направиш сметка за поскъпването за година на фона на цената на долара и кризата в ЕС.

ПС ако караш колело може да не четеш горното :D
 
От: 3 лв. литър бензин?

gangster Сега ако си едитнеш мнението 3ти път и добавиш цената на дизела миналата година направиш малкo сметки може и да ти просветне :)

blackout8 сори ама от токова глупости в тая тема не можах да отсея трезво мислещите :Д

Чети чети има 7 страници все ще отсееш нещо.

До тогава кажи какво мислиш че е

Да не би щото петрола е стока и като такава силно се манипулира, да не би щото от голямото печатане на долара, инвеститорите търсят убежище и го намират в суровините, да не би евроакциза е 3 пъти по голям от УСА или пък КЗК не си върши работата - та кажи да знаеме повече за тези коли
 
От: 3 лв. литър бензин?

Щом не караш нафтена печна караш или на газ или колело, та ще ти споделя, за за газта миналата година август месец беше 1.27 преди някоко дена беше 1.31 предполагам и сам можеш да си направиш сметка за поскъпването за година на фона на цената на долара и кризата в ЕС.

ПС ако караш колело може да не четеш горното :D

Ама това дето съм го писал за цената на патрола в поста на предната страница не е за миналата година умнико! К'во ми даваш примери миналата година?

ПП: Чай да се едитна 5-6 пъти и да беше фърлил едно око, че темата е за 3лв. литър бензин, не 3лв. литър дизел преди да се пенявиш?
 
От: 3 лв. литър бензин?

Така цените дизела и бензина и газта вървят ръка за ръка, ако бензина стане 3лв дизела трябва да е няколко стотинки отгоре. Ако трябва да сме точни никъде в статията не се споменава за какъв безин става дума.

Включих се в темата просто да споделя, че според мен най-масовото гориво да стане 3лв до зимата както е написал уважавания финансов експерт Кольо Парамов. А за 3.50-4 лв дори е смешно да се говори. Толкова по темата от мен. Със здраве
 
От: 3 лв. литър бензин?

Така цените дизела и бензина и газта вървят ръка за ръка, ако бензина стане 3лв дизела трябва да е няколко стотинки отгоре. Ако трябва да сме точни никъде в статията не се споменава за какъв безин става дума.

Включих се в темата просто да споделя, че според мен най-масовото гориво да стане 3лв до зимата както е написал уважавания финансов експерт Кольо Парамов. А за 3.50-4 лв дори е смешно да се говори. Толкова по темата от мен. Със здраве

При една война тези 4 лв няма никак да ти е до смях като станат че и повече. Не е нужно и война тези рефинансирания на дълга на големите страни така ще надуят цените че ..... Но да ще се оповаме на теб всичко е смешно да стане. Те икономистите са смешковци
 
От: 3 лв. литър бензин?

blackout8 Съгласен съм с теб, че при евентуална война в Иран нещатата ще се променят, но война в момента няма. Но ако почнем да говорим с "ако" ще стане пълна каша темата съвсем ще се размие. Надявам се пак да си говорим зимата.

Ето едно интерено четиво до тогава http://nervousshark.wordpress.com/2010/02/01/koi-beshe-toya-kolio-paramov/
 
От: 3 лв. литър бензин?

blackout8 Съгласен съм с теб, че при евентуална война в Иран нещатата ще се променят, но война в момента няма. Но ако почнем да говорим с "ако" ще стане пълна каша темата съвсем ще се размие. Надявам се пак да си говорим зимата.

Ето едно интерено четиво до тогава http://nervousshark.wordpress.com/2010/02/01/koi-beshe-toya-kolio-paramov/

Достатъчните са ти само FED да пусне QE 3 и ECB да пусне LTRО 3 + програмите за изкпуване на облгации ей като се стоварят 1-2 трилиона и с нашите шмекерски комисии цената е 4 кинта. Тук няма ако, въпрос на време - тез дългове и икономики само така знаят ги оправят
 
От: 3 лв. литър бензин?

А израелският вариант на Оскар Мърморкото обяснява на миролюбивите граждани какво да правят при война с Иран: http://www.dnes.bg/world/2012/08/27...ktira-za-povedenieto-po-vreme-na-voina.167025

4-те лева за литър наближават май..

Стане ли 4 лв. бъди сигурен че това няма да е крайния таван. Още ще се вдига. Дано само не изляза лош пророк да скочи до 10 лв. че ей на тогава вече става много сериозно!
 
Re: От: 3 лв. литър бензин?

Стане ли 4 лв. бъди сигурен че това няма да е крайния таван. Още ще се вдига. Дано само не изляза лош пророк да скочи до 10 лв. че ей на тогава вече става много сериозно!
Много съгласен с @USAF. Направо в десетката ме уцели. Няма да се притесняваш и там ще отиде. Само ще е кофти, ако още минималната седи около 200-300 лева, колкото да си платиш тока, водата, телефона и може би част от парното. Ако е така само няколко души ще си пълнят колите, както и те ще имат коли. И така икономиката ще потъне. Не ми се вярва някой да се лиши от топло, вода, храна и подслон, за да напълни гушата на скапаните петролни гиганти. Да са живи, здрави.

Днес минах покрай една бензиностанция Петрол. Видях, че си е тя, но бе купена от някаква незнайна марка. Според мен нещо се крои. Прилича ми на преместване на пазарните %-ти, като не мисля, че някой случаен ще влезе тук. Все пак на 3 лева гориво, този бизнес е започнал да изглежда все по-привлекателен, нали? Потреблението (което масово няма да спрат да консумират) не е паднало. Поне не виждам спад. Ако това им е протеста, нека продължават с него. Скоро да си направят и един след 4те лева. А за 10те, мисля, че някой трябва едно ритуално заколване на птица пред парламента. Просто нещо да се измисли. :)

Както някой днес ми кажа. Абе щом горивото тук се вдига, а няма поскъпване на световния пазар, явно разредителя поскъпва. То и така излиза. Не знам защо и бензиностанциите толкова бързо си извоюваха имиджа като на топлофикация, енергото. Получи им се и на тях. Лошото е, че и това суровина, от която не можем да се лишим, както ние, така и бизнеса. Тази цена на горивото скоро ще донесе и покачване на другите.
 
От: Re: От: 3 лв. литър бензин?

Много съгласен с @USAF. Направо в десетката ме уцели. Няма да се притесняваш и там ще отиде. Само ще е кофти, ако още минималната седи около 200-300 лева, колкото да си платиш тока, водата, телефона и може би част от парното. Ако е така само няколко души ще си пълнят колите, както и те ще имат коли. И така икономиката ще потъне. Не ми се вярва някой да се лиши от топло, вода, храна и подслон, за да напълни гушата на скапаните петролни гиганти. Да са живи, здрави.

Днес минах покрай една бензиностанция Петрол. Видях, че си е тя, но бе купена от някаква незнайна марка. Според мен нещо се крои. Прилича ми на преместване на пазарните %-ти, като не мисля, че някой случаен ще влезе тук. Все пак на 3 лева гориво, този бизнес е започнал да изглежда все по-привлекателен, нали? Потреблението (което масово няма да спрат да консумират) не е паднало. Поне не виждам спад. Ако това им е протеста, нека продължават с него. Скоро да си направят и един след 4те лева. А за 10те, мисля, че някой трябва едно ритуално заколване на птица пред парламента. Просто нещо да се измисли. :)

Както някой днес ми кажа. Абе щом горивото тук се вдига, а няма поскъпване на световния пазар, явно разредителя поскъпва. То и така излиза. Не знам защо и бензиностанциите толкова бързо си извоюваха имиджа като на топлофикация, енергото. Получи им се и на тях. Лошото е, че и това суровина, от която не можем да се лишим, както ние, така и бизнеса. Тази цена на горивото скоро ще донесе и покачване на другите.

Цитата който болднах братле - няма как да се лишат хората от това, защото това са основни крайно необходими неща за оцеляването на човека! Без кола можеш, но без храна, топлина, и подслон - не можеш! Ако се вдигне бензина, то успоредно с него се вдигат и цените на храните, заради разноса им, нали слагат пътните разходи. Най лошото е че ще повлече след себе си храните, и други стоки за бита в магазините.

Щом няма поскъпване на световния пазар, а само тук се вдига - това се нарича спекула на БГ-монополистите. Бензиностанциите си извоюваха имиджа на топлофикации и енергото, защото искат да станат монополисти успоредно с тях. А най лошото е че срещу големите монополисти няма как да се бориш. И ако заплатите си стоят заковани на 300-400 лв. хората ще трябва да се придвижват на велосипеди. Например в Дания придвижването е предимно на велосипеди, много рядко ще видиш лека кола, освен ако не е такси, а останалото което се движи с ДВГ е рейс или камион. Но там не че имат проблем с цената на горивата, а просто че няма къде да си паркираш колата, има паркинги но са страшно много скъпи и то на час! В Копенхаген много малко хора могат да си позволят да оставят колата на паркинг, но няма къде другаде! Не можеш да оставиш колата на тротоара или в полунаклонено положение на бордюра защото глобите са огромни и непосилни за плащане. Само паркинг, но е много скъп. Във Копенхаген само в неделя има един голям паркинг който е безплатен. Единствено тогава хората си позволяват да слязат до центъра с колите си. В останалото време от понеделник до събота всички са на велосипеди или ползват таксита или градския рейс, защото само в неделя е безплатен паркинга. Плюсовете са че така е по екологично чисто и няма трафик там, спокойно е. Миналата есен като бях в Копенхаген за около 2 месеца и половина, ми бяха приготвили едно колело за временно ползване до като съм там да се придвижвам. Всичко около теб е на колела. :) И няма стрес, няма псувни и клаксони, няма шум.

За Китай - държавата с най много население, дори е пренаселено, няма начин да не са колела там. Представи си всичките тия хора там ако всеки тръгне с колата си какво ще стане... :oops: Просто няма начин :) И без друго в момента по статистика се води че в Китай е най замърсения въздух и цветен смог се виждал редовно, въпреки че се движат на рикши и колела, а да не говорим какво ще се получи ако всичките тия хора тръгнат с колите си.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Щом не караш нафтена печна караш или на газ или колело, та ще ти споделя, за за газта миналата година август месец беше 1.27 преди някоко дена беше 1.31 предполагам и сам можеш да си направиш сметка за поскъпването за година на фона на цената на долара и кризата в ЕС.

ПС ако караш колело може да не четеш горното :D

Биоз айде сега се върни малко по напред мисля че в тази тема Блеки някъде беше смятал при предишният най висок скок на петрола и подобни нива на долара каква е била цената и каква е сега - Очевадно е че Лукойл злоупотребява с монополно положение но това не е най големият проблем дори и цената на горивата да беше с 50ст по ниска това нямаше да реши проблема на средностатистическият българин на който проблема му е че му е ниска заплатата но му е по лесно да си мисли (да му втълпяват) че е висока цената на горивото.
 
От: 3 лв. литър бензин?

То именно като стане 5-10 кинта ще се променят много нещата така че от една страна е и добре качва - политиците ще им се разкаже играта и ще слуша тълпата - а как ще хвърчат глави бързо и как на бързо ще либерализират нещата а от др страна това ще е добре защото ще тласне технологията в алтернативата, защото търсенето ще е огромно
 
Последно редактирано:
От: 3 лв. литър бензин?

Вие чувате ли се - как ще стане 10 лв и заплатите ще са същите?

това значи, че таксито ще взима по 6 лв. на километър :lol:
верно зле сме, но това не може да стане :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Вие чувате ли се - как ще стане 10 лв и заплатите ще са същите?

това значи, че таксито ще взима по 6 лв. на километър :lol:
верно зле сме, но това не може да стане :)

Не може ли ? Ха... само не са решили - не са го направили. Тука всичко може. В Бългрия няма "не може" ! Как ни изиграха най нагло с цената тока - до последно говореха че само с 10 % ще го вдигнели, и хоп - баш в последния ден, в последния момент казаха "ами взехме решение да покачим цената с 13 %" ! Това са такива нагли и подли хора, от които всичко можеш да очакваш. Нищо чудно както говорят за уж "мъничко" покачване на горивата, в последния момент да обяват "ами бензин за литър няма да е 5 а 7, 50 лв." - примерно казвам. Само да не дърпаме дявола за опашката. Единствената държава в Европа в която цените на всичко расте - ток, храни и горива, а заплатите не мърдат. Това са такива изпечени тарикати управляващите, че не знаеш следващия им ход какъв ще е, всяка заповед предпоследна както се казва. Говорят едно - вършат друго, пример с цената на тока, излъгаха цял народ най безочливо и най подло. Способни на всичко.
 

Горе