330 000 глоба за фирма

От: 330 000 глоба за фирма

Adi, да , говоря по принцип, че се цънцат бг фирми по най-различни начини и поводи и по този начим им се пречи да работят, а все пак в тях работят хора, които изхранват семейства и чакат заплати.
Проблема ти с "Меком" Силистра е явно личен, но малко ми дойде в повече злорадството ти.

Не, не злорадствам , нямам нищо общо с фирмата и не ме интересува. Да са живи и здрави .

А ти brad така като се изказваш по принцип въобще замисляш ли се ..нито знаеш какъв е случая , нито познаваш филмата ...ама ги дрънкаш едни :) .... ами със същия успех това което изписа можеш да го отнесеш и за калпавите хостинги или пък всякакви други некорекни фирми и хора , даже и към някой престъпник ...ми и те семейства хранят.

айде лека
 
Последно редактирано:
От: 330 000 глоба за фирма

не виждам какво се възмущавате...правиш фирма, налагаш се по някакъв начин и изведнъж изскача някакъв, който те имитира и ти подбива клиентелата..нормално е да има глоби
 
От: 330 000 глоба за фирма

За пореден път се убеждавам, че не се вниква в казуса, а се пишат
коментари, просто за да се напише нещо.
Казус :
Фирма А произвежда: Карлоска крепост
Фирма Б произвежда: Карловска луканка
Фирма Б подава оплакване в комисията, че Фирма А е използвала
подобен ШРИФТ и ПОДОБНО наименование на продукта си.
Не виждам как някой би оприличил имената им като подобни,
като за всеки нормално четящ човек думите
КРЕПОСТ и ЛУКАНКА са различни.
Не става въпрос за нарушаване на ТЪРГОВСКА МАРКА, а за използване
на подобен ШРИФТ, при това подобен, а не еднакъв.
Фирма А е глобена.
Идентична ситуация
---------------------
Сайт А с име : бляблябля
Сайт Б с име : блябля различно
Шрифтове и на двата сайта : Arial или който се сетите
Трябва ли един от двата сайта да бъде глобен, че е използвал същия шрифт ?
/Не дай си боже и еднакви фри wp теми да имат/
---------------------------------------------
И пак да кажа, че за мен това е абсурден и смехотворен бълхарски рекет и начин на създаване на измислени проблеми на работещи фирми без значение кои са те.
 
От: 330 000 глоба за фирма

brad1985 виждам ,че говориш по принцип , но тази фирма специално не си струва и грам да я защитаваш , така че споко. :) Да си намерят добри адвокати да ги защитават.


абе меком ги знам - разградски селяни сигурно са чалми някакви мъчат се стараят се все някакви новаторски продукти да правят
разни биволски суджуци филета...
но честно казано продуктите им неструват...
вкуса им е гаден
нещо им куцат рецептите... нито салами нито филета нито суджуци и луканки са им хубави...
ама и бони и техните неща много се осраха последните две години ...
избягвам да си купувам и техни продукти.. но факт е че в бони са вкарани много пари и е собственост на някой биг тарикат връзкарин :)
та и двете са за боклука ... карловската луканка си е карловска - кака тка бони ши земи името - да си кръсти БОНКИНА ЛУКАНКА все едно филе елена да го вземе някои и другите да не могат да го правят ?

те май и кайзер пастърма са купили щото другите продават кайзерована :)
 
От: 330 000 глоба за фирма

brad ми, спри да се опитваш да боядисваш всяка пръдня синя.
не можах да фана някаква теза в писанията ти, само се възмущаваш като ощипана госпожица - ей тъй за спорта и понеже е модерно. Това си е женски метод за привличане на внимание и провокиране на симпатии.
 
Последно редактирано:
От: 330 000 глоба за фирма

brad ми, спри да се опитваш да боядисваш всяка пръдня синя.
не можах да фана някаква теза в писанията ти, само се възмущаваш като ощипана госпожица - ей тъй за спорта и понеже е модерно. Това си е женски метод за привличане на внимание и провокиране на симпатии.
Спирам, спирам, че както се е видяло може и от партията на Азис да ме изкараш за по-удобно :mrgreen:
Поредната тема във форума, в която ако си напишеш по-различната гледна точка и биваш квалифициран.
 
От: 330 000 глоба за фирма

Спирам, спирам,
и най добре ще направиш brad..... приеми , че случайни неща няма и това е :)
 
От: 330 000 глоба за фирма

Ако някоя от фирмите си е регистрирала "шрифта", което е супер скъпо може да осъди другата, която го ползва, но това ме съмнява. За близки имена не може да се говори въобще...
 

Горе