Adsense експеримент

cumo_bg

Member
След септември 2021 година приходите от адсенс значително се покачиха, поне при мен, не знам дали и при други се наблюдава.

Понеже като имаш повече искаш още повече. На всички е ясно, че CPC за България е изключително ниско 0.05 цента, при мен е 0.04 цента.
Та, правя си експеримент дали мога да вдигна CPC от 0.04 на 0.05 единствено чрез Adsense -> Brand Safty -> Blocking Controls:
- Sensitive categories - тук блокирах бетинг рекламите
- General categories - тук блокирах всички реклами: ad impressions % е по-малък от Earnings %-та
- Ad networks - тук блокирах всички мрежи, които в Reports -> Ad networks имат много Импресии, но не носят приход.
Какво се случи до сега, на следващия ден, след като направи всичко това (неделя 05.02.2023) кликовете бяха 399, а CPC-то падна на 0.02.
Днес до 13 часа(понеделник 06.02.2023) 99 клика, CPC 0.04. Ще държа така до събота, след което ще пусна бетинг рекламите, така една седмица, след което отблокирам всички ad networks и накрая ще върна всичко по старому. Няма да е много точен експеримента, на база различни рекламни кампании и продължителност.

Ако някой е правил такъв експеримент и има повече познания относно уливеличаване на CPC, само от Blocking Controls, ще съм благодарен да сподели опит. Ако не, ще държа в течение за ситуацията.
 
Не си прави такива експерименти. Всеки посетител е с различни характеристики и Гугъл знае каква реклама да му покаже. Така може да вдигнеш евентуално цената на 1 клик, но ще загубиш потенциални клика и пак ще си на загуба.
 
Не си прави такива експерименти. Всеки посетител е с различни характеристики и Гугъл знае каква реклама да му покаже. Така може да вдигнеш евентуално цената на 1 клик, но ще загубиш потенциални клика и пак ще си на загуба.
Да, така е. Просто се бях зачел за успешни, неуспешни и кликбайт статии в гугъл, реших да пробвам случайно дали има някакъв шанс това да се промени. По логиката, че не всички реклами, които се виждат са перфектно таргетирани и между тях има много пълнеж, както и че не всички са гугъл AdWords, който се опитвам да махна. Както и трудно го преживявам, някой в друга държава с подобен контент с 400 клика да прави 80 евро на ден :D :D :D :D :D
 
Не си прави такива експерименти. Всеки посетител е с различни характеристики и Гугъл знае каква реклама да му покаже. Така може да вдигнеш евентуално цената на 1 клик, но ще загубиш потенциални клика и пак ще си на загуба.
Бе не е много гаранция, мен ми показват много бетинг реклами, а не е като да кликам или да се интересувам от тях. :)
Ама от друга страна щом се показват толко много, би трябвало да им е по-висока цената на клик.
 
Както и трудно го преживявам, някой в друга държава с подобен контент с 400 клика да прави 80 евро на ден :D :D :D :D :D
Така е, тука е мизерия.
Бе не е много гаранция, мен ми показват много бетинг реклами, а не е като да кликам или да се интересувам от тях. :)
Ама от друга страна щом се показват толко много, би трябвало да им е по-висока цената на клик.
Хазарта е основна рекламна ниша в България и колкото и да не ни се иска не можем да променим този факт.
 
Понеже като имаш повече искаш още повече. На всички е ясно, че CPC за България е изключително ниско 0.05 цента, при мен е 0.04 цента.
Та, правя си експеримент дали мога да вдигна CPC от 0.04 на 0.05 единствено чрез Adsense -> Brand Safty -> Blocking Controls:
Извинявай, това което ти плаща гугъл е 4 цента на клик или 0,04 цента на клик, защото ако е второто, ситуацията е наистина към закриване на рекламния пазар в БГ.
Поздрави
 
Извинявай, това което ти плаща гугъл е 4 цента на клик или 0,04 цента на клик, защото ако е второто, ситуацията е наистина към закриване на рекламния пазар в БГ.
Поздрави
Плаща 4 цента :) иначе в България средно е 5 цента, просто моята ниша е 4 цента. Ето тук по държави.
 

Горе