Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Процент и половина не е много (ако сравним с таксите при транзакции с кредитни/дебитни карти, освен това няма chargebacks и такси за chargebacks).

Ако има конкуренция и търсене на такива услуги таксите могат да паднат (но не по-малко от таксите за реалните Биткойн транзакции).

Може би ще минат няколко години докато цената на Биткойн се стабилизира колкото златото и още толкова докато се стабилизира колкото еврото и долара.

(Мнението не е прогноза; не е също така и съвет за инвестиции.)
 
От: Bitcoin / Биткойн

докато се стабилизира колкото еврото и долара.
С теб споделям обаче опасението за фиатните валути, дано не се стабилизира като долара баш :mrgreen:
 
От: Bitcoin / Биткойн

Имах предвид за 1 година да не се мени цената с повече от 20 процента на година и повече от 10% на тримесечие (EUR/USD се колебае в тези граници)*:



Иначе дългосрочното бавно поевтиняване на националните валути не знам дали изобщо е възможно да се случи с криптовалута като Биткойн. По-скоро ще е обратното - след като цената спре да расте бързо ще започне да расте бавно и волатилността ще падне.

* Спрямо кошница от стоки (от първа необходимост - месо, плодове, зеленчуци, вода, енергия, жилища), не спрямо националните валути.

(Мнението не е инвестиционен съвет и е само предположение - т.е. това е само един от най-вероятните сценарии. Не бива да се счита за прогноза.)
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

ако питаш сериозно ще ти кажа.. 3 по 8 имаме и за месец са направили за 300$ битцоин и за 400$ неимкоин. аз също не мога да смятам но знам кога сам напред. и спирам с уроците вече хехе:)
само дето за направени $300 в BTC, си направил ~61 пъти по-малко в namecoin -> не са били $400 ами са $4,91, безплатен линк за обучение - http://allchains.info/calc.html
 
От: Bitcoin / Биткойн

Имах предвид за 1 година да не се мени цената с повече от 20 процента на година и повече от 10% на тримесечие (EUR/USD се колебае в тези граници)*: Иначе дългосрочното бавно поевтиняване на националните валути не знам дали изобщо е възможно да се случи с криптовалута като Биткойн.
ако имаш впредвид дали е възможно да се кодира - може, виж FREICOIN, има вградено обезценяване 5%/годишно
 
От: Bitcoin / Биткойн

DogeCoin избухна ... които копал при ниска трудност - копал, които купил на ниска цена - купил

някои хора направиха доста пачки от тази на пръв поглед смешна валута

В българия има хора с по 10 000 000 dogecoin / познавам един / което по сегашната цена си е около 20 000 долара, добра заплата като се има в предвид че dogecoin е от около 1 месец и половина
 
От: Bitcoin / Биткойн

Абе те доста хора направиха пачки и от покупката на земя ама и доста гризнаха дървото и сега си имат хиляди декари дето могат да пасат овце на тях -

Много готин е случая с една фирма която с триста машинации и подкупи докато Боко беше кмет купи около 1800 декара после хвърлиха една камара пари да го ограждат с ограда и охрана да го пази имота - Сега вече ни ограда има ни охрана а тия декари ще могат да ги отвържат в някой друг живот.

Пак нещо имат де тия дето са харчили тока ще им остане по един компютър за спомен.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Продавачите на лопати винаги са на печалба когато има златна треска.
 
От: Bitcoin / Биткойн

...
Пак нещо имат де тия дето са харчили тока ще им остане по един компютър за спомен.
По десетина за спомен, че и повече.
Първите направиха здраво койни (не казах пачка, докато не кешират). Народът още не се е ориентирал, и купува докато не е свършило, баш като оня виц с кеските. Куче-койн, котка-койн, оня ден се разбра, че едно крипто 2.0 e-munie май ще дойде измама. Гугъл обаче здраво си пласират Рипълите, аз им се подигравах, ама...
http://www.investor.bg/novini/130/a...na-bloomberg-sa-pesimisti-za-bitkoina,165444/
Близо половината участници в анкета на Bloomberg са песимисти за биткойна
Значителният подем в цената на виртуалната валута от създаването й насам отразява един голям балон, коментира експерт
 
Не знам дали тук е мястото, но търся надежден посредник в закупуването на bitcoins(ако е възможно в София). Не знам дали някои от форума се занимава. Намерих други посредници в България в други сайтове, но предпочитам да работя с хора от тук...
 
От: Re: Bitcoin / Биткойн

Не знам дали тук е мястото, но търся надежден посредник в закупуването на bitcoins(ако е възможно в София). Не знам дали някои от форума се занимава. Намерих други посредници в България в други сайтове, но предпочитам да работя с хора от тук...

Кво значи посредник, искаш да купиш ли?
Виж тая тема, не е писал отдавна, ама е от София, работи и с кешовици. Пиши му на мейла.
Хората са доволни от него, точен е.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Варианта с WebMoney не те ли устройва? По-горе писахме как става. Накратко: правиш си сметка в WebMoney, внасяш хартийки на Cashterminal, логваш се в акаунта си при WebMoney и обменяш WME за WMX. После разменяш WMX за истински биткойни.

Иначе ако искаш да купуваш в брой без да си правиш акаунти с личните си данни (като се разходиш на съответния адрес в София) - тук предлагат зареждане на сметката при BTC-E срещу 7% (BTC-E не искат личните ти данни, само електронна поща, която може да е анонимна).

Но си мисля, че при варианта с WebMoney разходите може да са по-малко от 7%.

Виж също така и Bitcoini.com – българската борса за биткойни (афилиейт връзка). В момента имат обявен само курс "купува" (т.е. те купуват от теб на тази цена). След като си направиш акаунт може да им пуснеш запитване през "Контакти" на сайта - вероятно ще измислят нещо.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Това да се продават биткойни на желаещи да купят в брой ("анонимно") може да е доходоносен бизнес.

Обаче е рисковано да приемаш в брой големи суми от непознати без формални договори и спазване на един куп закони. Освен това платежните услуги и обмяната на валута по занятие без лиценз са леко забранени...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Хепи а дали биткойна може да се класифицира като валута ??? която да попада под ударите на БГ законите

То по тази логика са незаконни всички сайтове за разни услуги в които си купуваш точки кредити и какви ли не други щуротии с които можеш да се разплащаш в самият сайт
 
От: Bitcoin / Биткойн

Тези точки, които се купуват и продават би трябвало да се облагат с ДДС (защото са услуги по смисъла на закона, или може би стоки).

Биткойн е криптовалута. А криптовалутата е вид валута.

Наскоро обявиха, че регулаторите в UK обмислят да започнат да гледат на Биткойн като на частни пари. Сега гледат на него като на стока или услуга и искат да се плаща ДДС. Ако се разглежда като частни пари ще се плаща ДДС само на таксата, която прибира посредника (борсата). В Германия гледат на Биткойн като на частни пари. В САЩ не е много ясно какво е.

Ако се гледа на Биткойн като на нещо различно от валута следва да му се начислява ДДС (ако се разглежда като стока или услуга). Което обезсмисля ползването му като валута - само фирмите ще могат да го ползват. Ще стане като със среброто - не купуват сребърни монети, защото се облагат с ДДС, а златните - не.

Ако Биткойн се разглежда като финансов инструмент - не се облага с ДДС. Няколко страници по-нагоре обясних как се декларира, ако се разглежда като финансов инструмент или валута.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Това да се продават биткойни на желаещи да купят в брой ("анонимно") може да е доходоносен бизнес.
Обаче е рисковано да приемаш в брой големи суми от непознати без формални договори и спазване на един куп закони. Освен това платежните услуги и обмяната на валута по занятие без лиценз са леко забранени...
Пак до старите банки опряхме, а?
Според мен по-скоро са свършили койните. И аз ще купувам, за дарения по разни сайтове, дето се издържат от тях.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Може да се ползват доставчици на платежни услуги, които не са банки. Но те принципно не се различават от банките (освен по това, че дерат по-малко и не предлагат кредити и депозити с лихва; също така не практикуват и банкиране с частичен резерв).

Варианта с WebMoney и терминалите приемащи банкноти е добър начин за купуване без ползване на традиционните банки.

До няколко години е възможно обменните бюра, които сега предлагат WesternUnion да се преориентират към покупко-продажби на криптовалути. Те вече си имат лиценз за обмяна на валута.

ZipZap adds 25k locations in UK and 240k locations in Russia for Bitcoin for Cash, beginning Jan. 2014:

That means that from the second week of January 2014 there will be 25k small shops in UK that will hand out Bitcoin for Cash and 240k locations in Russia. Basically every small shop that is selling lottery tickets or doing money exchange will give out Bitcoins automatically because they are already connected with ZipZap.
 

Горе