Cloudflare - проблеми с мейлите

999888

Member
Имам един сайт към Cloudflare, който е хостван на Гугъл Клауд (GCP).

Понеже GCP не предлага мейл сървър (или поне аз не знам, или поне не за тези пари) се налага да си хоствам имейлите към домейна в Суперхостинг. Други мои сайтове без Cloudflare са ок, но този който е там има проблем.

Значи имейла си работи нормално когато тествам от имейл до имейл (примерно до и от gmail; iCloud etc.). Но SMTP плъгина който ползвам за уърдпрес, не работи само при този сайт - връща грешка за автентикация (да проверих паролата и юзера стотина пъти) и по този начин WP core emails (например за рисет на парола) не се изпращат/получават.

проверих проксирането в Cloudflare и там всичко е ок т.е. мейл сървъра не е проксиран (DNS only). Проверих файъръол на сървъра и няма забрани (то другите сайтове си работят със същите портове каквито са на плъгина - така че не очаквах от сървъра да е проблема).

Има ли тук някой да се сблъсквал с подобна история?

Поздрави
Д
 
Последно редактирано от модератор:
Всички имат проблеми, ако ползват шер хостинг за каквото и да е. Добре, че не са те ударили с айнодовете, ама и това ще се случи сигурно. Взимаш един VPS с доста сторидж и си ти. Не знам защо ти нужен CF, при положение, че това е за филтриране на трафик и уж някакъв пърформанс заради CDN-а, който е реално като функция. В твоя случай, не си сложил някакви записи в CF, най-вероятно - SPF, DKIM, DMARC. Бих предположил това.
 
Всички имат проблеми, ако ползват шер хостинг за каквото и да е. Добре, че не са те ударили с айнодовете, ама и това ще се случи сигурно. Взимаш един VPS с доста сторидж и си ти. Не знам защо ти нужен CF, при положение, че това е за филтриране на трафик и уж някакъв пърформанс заради CDN-а, който е реално като функция. В твоя случай, не си сложил някакви записи в CF, най-вероятно - SPF, DKIM, DMARC. Бих предположил това.

Има много причини някой да използва Cloudflare и много отдавна не е просто заради CDN-а. :)

Имам един сайт към Cloudflare, който е хостван на Гугъл Клауд (GCP).

Понеже GCP не предлага мейл сървър (или поне аз не знам, или поне не за тези пари) се налага да си хоствам имейлите към домейна в Суперхостинг. Други мои сайтове без Cloudflare са ок, но този който е там има проблем.

Значи имейла си работи нормално когато тествам от имейл до имейл (примерно до и от gmail; iCloud etc.). Но SMTP плъгина който ползвам за уърдпрес, не работи само при този сайт - връща грешка за автентикация (да проверих паролата и юзера стотина пъти) и по този начин WP core emails (например за рисет на парола) не се изпращат/получават.

проверих проксирането в Cloudflare и там всичко е ок т.е. мейл сървъра не е проксиран (DNS only). Проверих файъръол на сървъра и няма забрани (то другите сайтове си работят със същите портове каквито са на плъгина - така че не очаквах от сървъра да е проблема).

Има ли тук някой да се сблъсквал с подобна история?

Поздрави
Д

Пусни тук настройките от плъгина и сподели настройките за мейл съвъра за Superhosting.
 
Има много причини някой да използва Cloudflare и много отдавна не е просто заради CDN-а. :)
За безплатната версия ли говорим? Хм, добре. Както и има много причини да не се ползва фри версията, но всеки според това каквото е преживял. ;) Основната е, че масово хората не знаят как работи това нещо, но някой им е казал, че е добре да го имат пред сървъра си. ;)
 
За безплатната версия ли говорим? Хм, добре. Както и има много причини да не се ползва фри версията, но всеки според това каквото е преживял. ;) Основната е, че масово хората не знаят как работи това нещо, но някой им е казал, че е добре да го имат пред сървъра си. ;)

Ако коментара ти е, защото трафик от България към България се препраща през Франкфурт вместо през точката им в София - тук са виновни доставчиците ни на Интернет с peering-а, които са уговорили за да им е по-изгодно на тях. Това е и причината често да има по-лош перформънс за български сайтове. Няколко излишни хопа.

Или защо в България всички Интернет доставчици до един (включително дейта центърите) са Мики Маус. Все пак качествения peer е много скъп, та ги разбирам. :)

Използвам Enterprise вече доста години и съм изпробвал/тествал бих казал всички алтернативи. От новобранци от сорта на BunnyCDN до Akamai и CloudFront. Cloudflare не се представят добре единствено в Китай (https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Firewall) и някои други по-екзотични пазари.

А това, че повечето хора нямат идея как и кога да използват CF е съвсем отделен въпрос и не е причина да се избягва услугата. Тук донякъде са виновни хостинг провайдърите, защото не обясняват на клиентите си какво аджеба прави. Както и, че не е просто CDN, а има още куп глезотийки.

Между другото в нашия проект Cloudflare Enterprise ще е вграден в самата услуга без клиента да трябва да го мисли или настройва.
 
Да, това имах най-вече предвид. Като спомена Суперхостинг, стана ми ясно, че е въпрос на бг трафик и от там ми призля малко. ;)
За всичко си абсолютно прав. ;)
 

Горе