DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еми не може бате, това си е бизнес ноунхоу дето се трупа с години. Ако някой иска да ти продаде или ти дава тази инфо без пари (естествено не говорим ако сте приятели) или е глупак или пък инфото му не струва пукната пара.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички, осмелявам се да пиша първият си пост :) . Аз точно като Вас се заинтересувах от dropshipping и благодарение на Вас и най - вече на E-Business за коректана информация, която ни предоставя, на такъв човек му казвам едно голямо Браво !
Имам следните въпроси относно темата към E-Business и към другите запознати Личности.
1. Кое е най - трудното нещо в dropshipping-а ?
2. Кое е най - сложното и също така най - важно нещо в dropshipping-а,
при започване от нулата ?
Предполагам е много важно да имам сайт, който може да бъде с каква ли не информация, но по - важното е да се котира добре в google, това вярно ли е, в смисъл такът, че съм останал с впечатлението, че твоя сайт, E-Business е в топ 10 и от това ти е зависило успешният старт в dropshippinga ?
За достигането на голяма популярност на сайта в google, какво е небходимо ?
освен реклама. Нямам никакъв опит в web design-а, за това питам Вас, по - опитните в тази дейност.
Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За достигането на голяма популярност на сайта в google, какво е небходимо ?

Половината форум е за това.
Прочети го и тогава търси отговор на останалите въпроси.

За всеки сайт успеха му зависи от това да е популярен в търсачките.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

vitohol благодаря за отговора относно популярността.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички, осмелявам се да пиша първият си пост :) . Аз точно като Вас се заинтересувах от dropshipping и благодарение на Вас и най - вече на E-Business за коректана информация, която ни предоставя, на такъв човек му казвам едно голямо Браво !
Имам следните въпроси относно темата към E-Business и към другите запознати Личности.
1. Кое е най - трудното нещо в dropshipping-а ?
2. Кое е най - сложното и също така най - важно нещо в dropshipping-а,
при започване от нулата ?
QUOTE]

Здравей,

Според мен отговора и на двата въпроса Vitohol ти го каза - да си на първа страница в търсачките по главните ти ключови думи. Има и още нещо много важно - да продаваш на конкурентни цени. Всичко останало зависи само от тебе.

Относно "Предполагам е много важно да имам сайт, който може да бъде с каква ли не информация," малко ме объркваш. Не забравяй че дропшипинга е свързан с продаването на продукти а не с продаването на информаация. Ако имаш в предвид полезна информация за продуктите - да. Важно е. ама цената е по важна.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря, "Предполагам е много важно да имам сайт, който може да бъде с каква ли не информация " имам предвит, че преди да започна като дропшипър, да имам сайт чрез, който да мога да бъда сред първите в гугъл и този сайт всъщност да е пълен с каква ли не информация, която да отговаря на потребителското търсене. Останах с впечатлението E-Business, че така всъщност си започнал и ти :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Може ли някой , който е добре запознат с ДШ-га и по-специално ДШ за Amazon да ми пише на скайп SomethingBetter .Имам много въпроси и ще съм ви мн. благодарен ако получа компетентни отговори и насоки.


Благодаря предварително :) !
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Може ли някой , който е добре запознат с ДШ-га и по-специално ДШ за Amazon да ми пише на скайп SomethingBetter .Имам много въпроси и ще съм ви мн. благодарен ако получа компетентни отговори и насоки.


Благодаря предварително :) !

От многото изчетени неща мисля, че няма значение дали ще е за Amazon, еBay или за твой личен онлайн магазин, разликата мисля, че е ако имаш твой онлайн магазин ти е нужен домейн и хостинг.. следователно и система за магазин или сам да си разработиш нещо подобно.., а в eBay примерно трябва да плащаш за публикуването на всеки един продукт поотделно... ако греша нека запознатите и практикуващите да споделят...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Всъщност има огромна разлика от към pricing. Дропшип през ebay е оксиморон. Почти за всеки продукт, който хванеш намираш конкурент, който продава по-ниско от цената която ти дава доставчика. Като си сложиш надценка за печалба и покриване на таксите и разликата става огромна. Как го правят? Wholesale. И по-добри доставчици, от тези които можеш да намериш. Някои работят и с производители директно.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,аз съм нов във форума и започвам с първия си въпрос към е-бизнес:Имаш ли криптирана ссл връзка за да не излиза на клиента че този сайт може да навреди?Прочетох почти целия форум не само тази тема.Доста време отделих,незнам как другите казват че са го чели на един дъх,аз мисля че е невъзможно.Четох коментарите за оскомерс и една малка реплика за summercart.Разполагам с доста пари и не ми пречи да рискувам да го купя.Всъщност в момента го купувам даже.Когато е готов сайта ми ще си го сложа в подписа да го видите.Мисля че summercart е най доброто решение от всички готови платформи които гледах.Незнам дали някой е гледал демоверсията която имат и дали е чел по подробно за сео което има.Вградени са доста видове за разплащане.Боря се сега с регистрацията на офшорна фирма и банкова сметка в щатите.Ще опитам магазина да е и за българия и за там едновременно.Навремето направих едно сайтче на безплатен хостинг и домейн от mylivepage.Започнах да се занимавам за да видя какво е това html сео и други думи които ми бяха неизвестни.Спрях да се занимавам от доста време с него имах хубав форум но го изтрих.Въпреки всичко сега като си напиша името в гугъл(Ивайло Атанасов) излиам на 4 място въпреки че имам адаш депутат които има фирми и хиляди статии за него.Дано успея в новото си начинание:)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте някой може ли да препоръча добри дроп шипъри в сащ.бях пробвал с доби мисля че бяха и цените им бяха доста по високи от ебай примерно? мерси предварително!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И да се занимава друг и да не се занимава особено значение няма. Но е факт че 99% ако не и повече от онлайн магазините работят САМО така. всъщност аз за друг начин не знам. То май и няма друг начин. Поне аз не се сещам

Има друг начин и това е фулфилмънт ибизнес, ама той е с повече недостатъци от дропшипинга напр. всичко се организира от теб (продавача). От приемането на поръчката, плащане, склад, доставка и т.н.

http://www.carlocab.com/make-money-online-with-ecommerce/
http://en.wikipedia.org/wiki/Order_fulfillment
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз основно работя с DHL, UPS, FedEx и SAIA. Всеки си има предимства и недостатъци

Нали производителя/търговеца на едро праща пратката? Каква е твоята работа с куриерите конкретно за дропшипинга питам. Това не ми е ясно. И кой поема цената на доставката? Дропшипъра си я калкулира в цената? Ти като краен продавач си я плащаш. После я префактурираш на дропшипъра? Плаща си я клиента и ти и дропшипъра си я делите? Има и още варианти. Та, това само ми се губи. Разхода за доставка...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Единствената ти връзка с куриерирте е да кажеш,на клиента колко му е доставката,за да ти плати тези пари.Производителя си удържа парите за куриера заедно с парите за продукта.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Има друг начин и това е фулфилмънт ибизнес, ама той е с повече недостатъци от дропшипинга напр. всичко се организира от теб (продавача). От приемането на поръчката, плащане, склад, доставка и т.н.

http://www.carlocab.com/make-money-online-with-ecommerce/
http://en.wikipedia.org/wiki/Order_fulfillment


Да де ама нали говорим за онлайн бизнес. Струва ми се онлайн трудно ще стане да организираш сам всичко. Още повече когато не си там
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

добре аз си отварям сайта и започвам да продавам продуктите
но за да продавам не ми ли е нужна фирма
аз знам че да пуснеш такъв сайт трябва да имаш фирма да плащаш данък да плащаш на счетоводители и такива неща
тук как е
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еми да беше почел малко из темата. Това е дъвкано, та предъвквано.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

здравейте,
едва ли може да се даде еднозначен отговор, но все пак някой може да има подобен опит:
- може ли все пак отначало да се започне ДШ без регистрирана американска фирма. Имам БГ фирма и мерчант акаунт в пей пал и Фирмена (както и лична) карта виза електрон с която мога да плащам на дроп шипъра. Въпроса е по-скоро дали би се намерил такъв дропшипър, който да е съгласен на тези условия.
Естествено това ще е докато потръгнат първите поръчки, след което няма да се поколебая да си платя 2-3хил. долара за америк. фирма, телефон и всичко останало.
- и още нещо: въпреки че не звучи логично, практиката ме кара да си мисля че хостинга (сървъра) има голямо значение за СЕО-ти и ранкването на сайта. Ако някой има опит да сподели за САЩ кой сървър и хостинг провайдър е подходящ.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

и така смятам да започна с 3-4 сайта за отделни продукти (ниши) и като се раздвижат да регистрирам US фирма. На този етап е важно да се избере подходящ хостинг. Знам. че има отделна тема за това, но тъй като има някои особености свързани с дропшипинга пускам поста тука:
Спрял съм се на hostgator и конкретно на техния Business Plan заради:
- FREE Toll-Free Number (безплатен национален номер)
- Domains Allowed - неограничен брой

притесненията ми тук са:
- дали този номер ще ми е от полза - ако някой го е ползвал, моля да сподели впечатления;
- дали е уместно от гледна точка на SEO-то да се хостват заедно няколко сайта за различни продукти (различни домейни);
- трябва ли някъде да отбележа, че искам сървъра да е в САЩ или по принцип сървърите им са си там;

п.с. имат и SSL връзка с този план
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

1. Toll-free number

Всички сериозни дроп-шипъри предлагат тази услуга, така че това, че ти го дават безплатно е много добре. Само че нали си наясно, че трябва да осигуриш 24/7 човек с много добър английски (поне) да отговаря на този номер и дава смислена информация?

2. Не съм SEO-специалист, но според мен няма никакъв проблем да имаш повече домейни на един хостинг, стига разбира се да не ги линкваш помежду им.

3. How many servers does HostGator have and where are they located?

We have over 7000 servers at The Planet in Dallas and Houston, Texas.
 

Горе