DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Говорейки за dropshipping, искам да включа нещо за тези, които имат амбиции към този вид онлайн бизнес. Искам да теглите око на тази статия: Печелившата тактика "Безплатна доставка!" . Не за друго, но си спомням, че не много отдавна отговарях на един член от форума за това как да направи така, че цената на продуктите да му изглежда примамлива и в същото време доставката да не е голяма гръбилка. Аз препоръчах да го внедри в цялата себестойност на продукта и да пише Free Shipping. И това е в общи линии. Но е хубаво да се сметне добре, за да няма изненадани.
 
От: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Eй братле , кажи нещо повече ....абе какво "нещо повече" , имам толкова много въпроси за eBay. Тръгнал съм да си развивам акаунта там и така, като гледам, адски много неща не са ми ясни. Най - вече ме интересува как се определя цената на шипинга , какви заглавия да пиша на артикулите в кой сайт да публикувам, абе изобщо, ще съм ти много тенксфул, ако кажеш някои тънкости. Свалил съм си един филм на Lynda -eBay Esential Training for Sellers. Може да се каже че съм си направил условия за така наречената продуктова фотография и скоро, ше си преснимам артикулите наново, щото първите снимки ги правих супер аматьорски и съответно първият ми търг , който изтече онзи ден , завърши с НЕпродажба. Ако искаш драсни на ЛС или на e-mail. Забравих да спомена че имам много авторски-ръчно изработени неща за продаване , които са с много добро качество и са красиви , наистина красиви.

За обработка на аукционите препоръчвам Auctiva или Turbo Lister.Ползвал съм и двете,но от Ауктива съм по доволен има добро количество "шаблони".За цената на шипинга,отваряш сайта на Бг Пощи и четеш таблиците за какво тегло каква цена отговаря.Препоръвчам услугата-Препоръчано,Приоритетно.За заглавията-зависи какво продаваш,гледай от заглавието това да става ясно и да е без много излишни хвалби.
Колко ти е фийдбека в момента?Аз пускам на търг винаги на начална цена $0.99 ,но за още млад акаунт (с малко фийдбек) не го препоръчвам,освен ако не си готов да прежалиш няколко артикула.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Блинки,би ли отговорил доколкото можеш на мойте въпроси от първият ми пост по темата?Благодаря.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

yoshimura Фийтбека ми е добър за момента - 0 :D Все пак съм пуснал само един артикул. От иБей ми пращат мейли да го релистна и това мисля да направя. Колкото до шипинга , като вземем предвид факта, че артикула ми е под 2кг. му написах шипинг прайс- 30 доларес. Прецених, че ако някой спечели търга, то много вероятно е цената на шипинга да е под тази сума и ще ми покрие разходите. Разбирасе преди това погледнах таплицата на БГ Пощи. Този търг го пуснах тестово и ми направи впечатление, че имах само 5 посещения за 7 дни ?!?! Не го пуснах на цена 0.99 за да ми е сигурна минималната сума....
 
Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Блинки,би ли отговорил доколкото можеш на мойте въпроси от първият ми пост по темата?Благодаря.
Ще отговоря.
Ама аз не успях ли да отговоря някъде? Сори, кои бяха, че леко стана много дълга и дълбока темата. Ако е нещо за ebay и детайли около дропшипването там, много малко съм запознат. Виж, за Google Products мога да дам някое друго коментарче. ;)
 
От: Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ще отговоря.
Ама аз не успях ли да отговоря някъде? Сори, кои бяха, че леко стана много дълга и дълбока темата. Ако е нещо за ebay и детайли около дропшипването там, много малко съм запознат. Виж, за Google Products мога да дам някое друго коментарче. ;)


1.Някой който вече си е регистрирал фирма от България в САЩ да сподели как и къде точно го е направил?Знам че из нета има доста сайтове които предлагат услугата,така че смятам че ще е полезно за останалите който е регистрирал да опише чрез кой е най-добре да бъде направена?

2.За банковата сметка възможно ли е в момента да се открие оттук без да се налага да се ходи до САЩ?Знам че преди е можело,сега как е положението?Въпроса ми е насочен главно към хора които са минали по този път.И също ако имаш американска фирма и да речем кипърска банкова сметка може ли да се работи?

Явно не си ги видял.:)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Говорейки за dropshipping, искам да включа нещо за тези, които имат амбиции към този вид онлайн бизнес. Искам да теглите око на тази статия: Печелившата тактика "Безплатна доставка!" . Не за друго, но си спомням, че не много отдавна отговарях на един член от форума за това как да направи така, че цената на продуктите да му изглежда примамлива и в същото време доставката да не е голяма гръбилка. Аз препоръчах да го внедри в цялата себестойност на продукта и да пише Free Shipping. И това е в общи линии. Но е хубаво да се сметне добре, за да няма изненадани.

баси..... аз ли съм единствения който не е съгласен с това :))) вече 5-6 години чета колко хубаво нещо е Free shippinga... Опитвах 4 или май 5 пъти да пускам сайта ми с free shipping. най - дългата ми проба беше 1 месец и беше ПЪЛЕН провал. Посл махнах free shipping-а и повече не мисля да го ползвам на този си сайт. Чета в статията че "В САЩ например, където тази практика е добре развита, актуални проучвания показаха, че близо 61% от потребителите заявяват, че биха отказали покупката си, ако не се предлага безплатно доставяне" И не мога да си обесня защо 61% от простите американци са съгласни да платят повече ( в 90% от случаите) само и само да е с Free Shipping... Де да знам... може в мойта ниша да е само така.... може и защото аз лично никога н бих купил нещо за 200$ с безплатна доставка ако мога да го купя за 100$ с $50 доставка и да си спестя $50... Може би повечето клиенти купуват с free shipping защото 90% от сайтовете продават така.....ама това не значи че е по добра практика. Това е мое мнение . И трудно ще го променя. всъщност вече никога няма да го променя де....Все си мисля че по важно е тотала да е най ниския възможен..... За клиента разбира се
 
От: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Между другото само да споделя. От 2 седмици съм ТОТАЛНО разочарован от eBay.... променили са си customer supporta и сега рабтата е малко като с нашите виваком, глобул и мтел. Ти им казваш " не ми помогнахте с нищо" а те ти отговарят "Благодарим ви че се обадихте" ... нямам думи..... толкова пари загубих за 20 дена и никой не ебава да ти помогне....все едно говориш с машина.... Ужасно тъпо е да се чувстваш безпомощен....
 
Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

баси..... аз ли съм единствения който не е съгласен с това :))) вече 5-6 години чета колко хубаво нещо е Free shippinga... Опитвах 4 или май 5 пъти да пускам сайта ми с free shipping. най - дългата ми проба беше 1 месец и беше ПЪЛЕН провал. Посл махнах free shipping-а и повече не мисля да го ползвам на този си сайт. Чета в статията че "В САЩ например, където тази практика е добре развита, актуални проучвания показаха, че близо 61% от потребителите заявяват, че биха отказали покупката си, ако не се предлага безплатно доставяне" И не мога да си обесня защо 61% от простите американци са съгласни да платят повече ( в 90% от случаите) само и само да е с Free Shipping... Де да знам... може в мойта ниша да е само така.... може и защото аз лично никога н бих купил нещо за 200$ с безплатна доставка ако мога да го купя за 100$ с $50 доставка и да си спестя $50... Може би повечето клиенти купуват с free shipping защото 90% от сайтовете продават така.....ама това не значи че е по добра практика. Това е мое мнение . И трудно ще го променя. всъщност вече никога няма да го променя де....Все си мисля че по важно е тотала да е най ниския възможен..... За клиента разбира се
Абе странно, но да ти кажа честно и нещо от рода на <product category> free shipping / discount shipping може да се види в аналитикса. А и съм забелязал, че всякаш повече кълват на това. Някои си го калкулират като направят сравнение с други конкурентни сайтове. Май при всеки различно действа това. Не знам и аз какво да ти кажа. Както и да го погледнеп, винаги си на една и съща печалба. В единия случай си го причислил, а в другия му правиш разбивка на 2 - продукт и доставка. Товата винаги е нисък или поне така го държиш, за да има си конкурентноспособен и да имаш панс. Не че Amazon и другите подобни ще ти позволят, но все пак.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Касов апарат май ще е нужен, освен виж темата, която пуснаха тук - че не било нужно или задължително, ако оперираш през интернет. Но не съм я чел и не мога да ти кажа със сигурност дали се отнася за теб или за конкретния случай, особедно като ще го има момента с наложения платеж на място. Виж някой друг, определено е излишно това допълнително разкарване от теб до клиента, чрез Econt.

;)

Касов апарат трябва само когато приемате плащания в брой, значи не е нужен!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Никой няма явно да отговори за банковата сметка и фирмата,които са от главно значение по темата.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Никой няма явно да отговори за банковата сметка и фирмата,които са от главно значение по темата.
Бате, ровиш се. Ето ти: how to register company in usa

Използват се посредници, както за фирмата, така и за сметката. Не съм се сблъсквал от 1во лице, че да се ангажирам да дам конкретна, но при проучване и запитване всяка би била така добра да те привлече като клиент. Все пак се плаща и на годишна база, както и за допълнителни неща, като адрес, РO Box и т.н.

За сметката - Американ банк, но зависи какво ще ти предложат. Тъй като я продават с фирмата. И убий ме бате, ама не може да не се е споменало някъде в предишните постове. Точно за това, че са важен елемент.
 
Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Касов апарат трябва само когато приемате плащания в брой, значи не е нужен!
Мда, знам го. За това и се кефя когато всичко минава по жицата. :) Голяма занимавка е с тези бележки. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Никой няма явно да отговори за банковата сметка и фирмата,които са от главно значение по темата.

Писали сме вече за тези неща, не е гот да се повтаряме, та за това :)

Даже ще се самоцитирам от преди няколко страници - пише и за отварянето на сметка и за фирмата посредник: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=1975&p=284464#post284464

Вкратце:
- банкова сметка дистанционно от БГ - Не може (Мерки срещу прането на пари). Искат да им отидеш на крак в офисчето в USA. Да те видят, да се запознаете, да пиете по кафе дори. 2 в 1 - екскурзийка и бизнес

- фирма посредник за регистрация - работата е елементарна, всеки ще ти я свърши. От препоръки чак няма нужда.
Пък и 'моите' хора ми опънаха нервите наскоро с немърливост, та още ми държи влага и неща да ги препоръчвам ;)

Търси 'incorporation in USA' примерно, излизат хиляди оферти. Ако се колебаеш между някои конкретно - питай и ще помагаме


----------
п.п. Блинки, защо часовника на форума не е верен? Стреснах се колко е късно
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Писали сме вече за тези неща, не е гот да се повтаряме, та за това :)

Даже ще се самоцитирам от преди няколко страници - пише и за отварянето на сметка и за фирмата посредник: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=1975&p=284464#post284464

Вкратце:
- банкова сметка дистанционно от БГ - Не може (Мерки срещу прането на пари). Искат да им отидеш на крак в офисчето в USA. Да те видят, да се запознаете, да пиете по кафе дори. 2 в 1 - екскурзийка и бизнес

- фирма посредник за регистрация - работата е елементарна, всеки ще ти я свърши. От препоръки чак няма нужда.
Пък и 'моите' хора ми опънаха нервите наскоро с немърливост, та още ми държи влага и неща да ги препоръчвам ;)

Търси 'incorporation in USA' примерно, излизат хиляди оферти. Ако се колебаеш между някои конкретно - питай и ще помагаме


----------
п.п. Блинки, защо часовника на форума не е верен? Стреснах се колко е късно

Мислех, че и сметкита са към фирмите, поне така съм виждал да става. Няма как иначе. Реално имаш представител, който ти я открива, нали? А ако не са, фирмен акаунт през пейпал ти и идеален, мисля, ч това е най-добрата алтернатива. Все пак тя може да обработва картови плащания, а там наложен платеж - няма такъв филм.

Часовникът е по сървърно време, няма нищо общо с реалността. Или нещо такова. :) Абе късно си е, да ти кажа. Всичко спи или денси някъде.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Писали сме вече за тези неща, не е гот да се повтаряме, та за това :)

Даже ще се самоцитирам от преди няколко страници - пише и за отварянето на сметка и за фирмата посредник:

Вкратце:
- банкова сметка дистанционно от БГ - Не може (Мерки срещу прането на пари). Искат да им отидеш на крак в офисчето в USA. Да те видят, да се запознаете, да пиете по кафе дори. 2 в 1 - екскурзийка и бизнес

- фирма посредник за регистрация - работата е елементарна, всеки ще ти я свърши. От препоръки чак няма нужда.
Пък и 'моите' хора ми опънаха нервите наскоро с немърливост, та още ми държи влага и неща да ги препоръчвам ;)

Търси 'incorporation in USA' примерно, излизат хиляди оферти. Ако се колебаеш между някои конкретно - питай и ще помагаме


----------
п.п. Блинки, защо часовника на форума не е верен? Стреснах се колко е късно


Точно този твой пост го бях прочел,но както се вижда някои пък споменават че може и оттук и за това попитах отново.А отварянето с оторизиран агент не става ли?Или с приятел който живее там?

Блинки този фирмен акаунт към пейпал нетрябва ли да е прикрепен все пак към някаква сметка?
 
Re: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Блинки този фирмен акаунт към пейпал нетрябва ли да е прикрепен все пак към някаква сметка?
Да, трябва, но тук може можеш от бизнес акаунт към личен да мяташ парите. Но и двата трябва да са верифицирани, това няма как иначе да го пропуснеш. Но може да прекрепиш и тукашна карта към него. Не знам каква ще е точната система. Важно е да имаш бизнес акунт. ;)
 
От: Re: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, трябва, но тук може можеш от бизнес акаунт към личен да мяташ парите. Но и двата трябва да са верифицирани, това няма как иначе да го пропуснеш. Но може да прекрепиш и тукашна карта към него. Не знам каква ще е точната система. Важно е да имаш бизнес акунт. ;)

Има логика,но доставчика дали ще се навие да му плащам чрез пейпал?Все пак пейпал взимат стабилни такси.
Ех де*ба и сметката,май ще отварям тема "как да метнем US Embassy за туристическа виза".:-o
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Блинки, не ти трябва посредник за банкова сметка. Как ще посредничи? Той не може да те представлява и подписва, евентуално само документите да попълни - то са 20на полета общо+да препрати документите за самоличност.

Всъщност именно такава е услугата, която предлагат. Някои го правят безплатно като част от пакета услуги, други чарджат до 500 долара само за това (some smart-asses ;)
Гаранция, че от банката ще ти oдобрят документите НЯМА. Вероятността да го направят е нулева (Н-У-Л-Е-В-А).
Вариантите са три:
1. отиваш в САЩ и ти я правят веднага
2. Правиш си сметка в българска банка
3. Отваряш си офшорна сметка

При вариант 2 и 3 излиза малко солено заради международните преводи, евентуално може да се се разберете да плащаш на доставчиците веднъж месечно.

Дистанционно просто вече не става. Преди можеше и да, варианта с посредници е работил. Вече не.
Хората имат строги закони и си ги спазват. Никой няма да си жертва позицията заради стартиращо малко бизнесче на булгаристински абориген ..тъй де бизнесмен.


А да ти работи фирмения акаунт през пейпал трябва верификация с кредитна/дебитна карта. Такава не можеш да имаш без банкова сметка.
Ако акаунта е УС бизнес, не можеш да го верифицираш с друга карта, била тя и с твоето име на нея.
Може да измислиш примерно някаква врътка да приемаш плащания, но как ще плащаш ти? Повечето дропшипъри не приемат плащания от пейпал - само КК и банков превод.

Точно този твой пост го бях прочел,но както се вижда някои пък споменават че може и оттук и за това попитах отново.

Кой го казва това?

yoshimura, защо не си направиш малък експеримент. Вземи координатите на 2-3 УС банки, обади им се все едно имаш американска фирма и ги питай дали могат да ти направят сметка без да ходиш там :)
 

Горе