Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Здравейте,

имам същия проблем и е супер зле положението от Вторник, 15-ти Април. Имам няколко страници, най-голямата от които е с почти 110 к- там положението е най-зле, постовете се виждат от под 1000 души най-често в последните дни. Преди това средно една снимка се виждаше от между 2.500 и 10 000 души. При други страници е същото положението- една с 30к е съвсем малко по-добре, но и там рийча на снимка върви между 1000-3000, за линкове да не говорим. Интересно че при страница с 12к например всичко си е нормално и там даже рийча е най-висок. Забелязах вчера че са въвели функция за таргетиране- като поствате нещо да може да определите да се показва само за конкретна аудитория. Днес привечер се появиха и допълнителни бутони на снимките, които отваряте за преглеждане.

В интерес на истината мн познати имат същия проблем. Предполагаме че Фейсбук правят някакви ъпдейти, нищо чудно свързани с въвеждането на новия облик. Странно обаче защо продължва всичко това толкова дълго време. Четох редица публикации от чуждестранни сайтове, в които пише че Фб намалява постепенно рийча, но през 4-5 месеца и последна промяна е била правена през февруари тази година, като рийча е бил направен да е на около 6 процента. В момента публикациите в големите ми страници се виждат от ПОД 1 процент, което наистина е ужасно странно. Днес сутринта между 10 и 11 публикувах 3 снимки, които мн добре тръгнаха- рийча си беше нормален. След това обаче всичко отново се срина. Това ме кара да мисля че правят ъпдейти и няма да е за постоянно така -нещо , което ако се случи мн от нас ще изгорят. Надявам се да давате коментари при вас как са нещата и има ли някаква промяна. Дано утре всичко се оправи- 1 седмица след като се прецака
 
От: Facebook - промени и новости

От една седмица и при мен е така! Особено едната страница я поддържаме като по учебник още от самото начало - не сме спамили, публикували сме интересни неща, хората ни се радваха. Сега - нищо! Постовете се виждат от супер малко хора и ако това продължи, трябва да се измисли нов начин за привличане на посещения. Да се надяваме, че е временен проблем!
 
От: Facebook - промени и новости

Е*ахти и случая! Ние имаме риийч или там квото е имаме харесвания и споделяния на линковете но нямаме кликове на тях!!!! хахахахахаххахахаха не просто вече немога!
 
От: Facebook - промени и новости

Е*ахти и случая! Ние имаме риийч или там квото е имаме харесвания и споделяния на линковете но нямаме кликове на тях!!!! хахахахахаххахахаха не просто вече немога!

Да, и това съм забележил. Имам една страница, която рийча не и падна много, но харесванията по снимките се намалиха драстично.
 
От: Facebook - промени и новости

Да използвам темата да питам нещо, възможно ли е да си пусна реклама във фейсбук и да платя посредством PayPal, но без вързана кредитна/дебитна карта към pp акаунта?
 
От: Facebook - промени и новости

Ако се знаеше със сигурност какво става във Фейсбук Ок но уви... Само се гадае. Аз имам едно друго питане понеже заради слабия период почнах да плащам за показвания и днес пуснах един за 5$....

Ето това става. Няма смисъл да се гадае. Плащаме си. :D
 
От: Facebook - промени и новости

Търсачката на форума ми вади тази тема, но къде в дебрите и е скрит отговора, не казва!

Couldn't Update Status
There was a problem updating your status. Please try again in a few minutes.

Така съм от няколко дни в страницата ми.
А сега видях, че и в групата ми. Както и в профила ми!
Пробвах с други браузъри, чистих кукита - никакъв ефект.
Влязох в профила на жена ми - същата история?!
 
От: Facebook - промени и новости

Търсачката на форума ми вади тази тема, но къде в дебрите и е скрит отговора, не казва!

Couldn't Update Status
There was a problem updating your status. Please try again in a few minutes.

Така съм от няколко дни в страницата ми.
А сега видях, че и в групата ми. Както и в профила ми!
Пробвах с други браузъри, чистих кукита - никакъв ефект.
Влязох в профила на жена ми - същата история?!
Най-вероятно е проблем с Фейса.. те редовно имат такива.. трябва да изчакаш..

.. забелязвам, че от 1-2 дни рийч пак понамаля малко.. при други има ли го това?
 
От: Facebook - промени и новости

При мен от няколко дни се е увеличил на всички страници :)
 
От: Facebook - промени и новости

На всяка страница е различно даеба...
 
От: Facebook - промени и новости

Забелязал съм че на старите страници им пада много рийча,но ако направите една нова и почнете да я промотирате в старите примерно...... рийча е много по-висок...
 
От: Facebook - промени и новости

Вчера и днес е доста слаб трафика.. не знам дали е заради празниците, ама спада го отчитам с около 40-50%.. при Вас?
 
От: Facebook - промени и новости

А бе рича може да пада, ама има и нещо положително в Insights -> Referral traffic to site се вдигна до 11% спрямо 6-7% преди. Като цяло рича е намалял доста, ама трафика не чак толкова.
 
От: Facebook - промени и новости

И при мен голям спад на рийча независимо от високия талкинг на страниците . Дано след великите ъпдейти се нормализират нещата!
 
От: Facebook - промени и новости

Колеги, по кое време си пускате постовете за максимален рийч? Струва ми се, че часа има доста голямо значение.
 
От: Facebook - промени и новости

При мен в една страница от 43К, като кача снимка има 11К рийч, а като кача линк със снимка е 100
 
От: Facebook - промени и новости

При мен в една страница от 43К, като кача снимка има 11К рийч, а като кача линк със снимка е 100

Същата работа. Забелязах, че ако качвам тематични снимки стигам около 25-40% от феновете на страницата. (случва се при няколко от страниците ми които са 50к+). Пуснах линк - 6 човека рийч. Не си играят изобщо от фейсбук. Яко са настъпили "спама".
 

Горе