FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

Еми на някой може да му е интересен, ако иска да става мениджър :)

Ти кога пусна темата като зелен, кога пускаш вече линкове за фонд мениджър ..... Знаеш ли изобщо какво е минималното изискване изобщо за да помиришеш управление на пари на дадена институция?
 
От: FOREX - валутна търговия

Не, просто ми изскочи в LinkedIn и реших да го споделя. Ти какво можеш да ми разясниш по темата?
 
От: FOREX - валутна търговия

Ти кога пусна темата като зелен, кога пускаш вече линкове за фонд мениджър ..... Знаеш ли изобщо какво е минималното изискване изобщо за да помиришеш управление на пари на дадена институция?

Какво е минималното изискване?
 
От: FOREX - валутна търговия

Какво е минималното изискване?

Реален отчет потвърден от брокера ти, за последните 12-18 месеца, в който отчет се показва постоянство в стратегиите ти, рисково и парично управление - разбира се задължително постоянство в увеличението на капитал!
Това показва, че имаш изграден търговски план(знания, правила и печеливша стратегия/и) контрол над риск и паричното управление и най-вече през този период ще си минал през положителни и негативни серии и през тези серии си проявил контрол над емоциите си и най-вече дисциплина за спазване на търговският план.
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

Минималното изискване е да имаш няколко инвеститора с по 5-10k :)

..... Знаеш ли изобщо какво е минималното изискване изобщо за да помиришеш управление на пари на дадена институция?

Писал съм за институция, а не някой ти довери пари. Според теб как ще ти довери пари - ще искат и те отчет и трябва да имат голямо доверие в теб. Нали не мислиш, че става така - аз мога управлявам пари дайте ми ги. А да не говоря, че и на базата на отчета дори да правиш по 100% на година, ако имаш Max Drawdown, който е различен спрямо търсеният от тях просто учтиво ще ти се усмихнат и ще приключи разговора.

П.С. Напредваш ли с трупането на знания?
 
От: FOREX - валутна търговия

Не съм видял какво точно си написал. Моя грешка!

Напредвам криво ляво, долара нещо е подивял тези дни, направо не знам какво се случва :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Е ще четеш и ще разбереш.

Просто Йелън каза, че FED ще спира QE-то 3 демек спира 3-та програма за количествени улеснения евфемизъм за печатане на пари - долара няма как да не расте след това.
 
От: FOREX - валутна търговия

Здравейте, имате ли някакъв опит в търговията с валути? Имате ли регистрация в някой трейдър - демо или реална?
От известно време чета всичко, което намеря и определено провокира сериозен интерес. Има ли някой друг запален трейдър тук ? :)

Yeah, работя от години с един манЯк трейдър, помагам му с някой математически и "квантово-физични" концепти, които муаме отвреме-навреме у експертченцата му, до степента в която умственото му съпротивление позволява.
 
От: От: FOREX - валутна търговия

Реален отчет потвърден от брокера ти, за последните 12-18 месеца, в който отчет се показва постоянство в стратегиите ти, рисково и парично управление - разбира се задължително постоянство в увеличението на капитал!
Това показва, че имаш изграден търговски план(знания, правила и печеливша стратегия/и) контрол над риск и паричното управление и най-вече през този период ще си минал през положителни и негативни серии и през тези серии си проявил контрол над емоциите си и най-вече дисциплина за спазване на търговският план.
Благодаря за доброто обяснение, не мога да ти дам репутация обаче, май съм ти давал доста.

Долу си писал за макс дроудауна, колко е средния допустим попринцип?
 
От: От: FOREX - валутна търговия

Благодаря за доброто обяснение, не мога да ти дам репутация обаче, май съм ти давал доста.

Долу си писал за макс дроудауна, колко е средния допустим попринцип?

Принципно е според зависи, но като цяло е на следният принцип за инситуциите - имаш Х% право на загуба за даден период стигнеш ли го си аут за известно време. Това е единствената лимитация.
А макс дроудауна ще е функция примерно на всички, които оперират.

Ако говорим един човек да оперира Х пари - то инвеститорите ще търсят макс дроудауна къде е спрямо техният рисков толеранс. Пак казвам никой пет пари не дава, че правиш 100% за 1 година, ако в даден период си бил - 50%. Всеки има различен рисков толеранс и няма как се каже средно колко е. Но ако примерно имаш няколко % среден дроудаун и правиш по 2-3% на месец увеличение ще те наводнят с пари ...

А ако говорим за лично управление на пари, то тук е според човека - при мен нямам лимит - при мен е важно да следвам правилата си, а аз знам че моите стратегии имат над 65% вероятност за успех - просто търпеливо си чакам да изляза от него :)
Тази седмица примерно излязох от един 3% спад
 
От: От: FOREX - валутна търговия

Принципно е според зависи, но като цяло е на следният принцип за инситуциите - имаш Х% право на загуба за даден период стигнеш ли го си аут за известно време. Това е единствената лимитация.
А макс дроудауна ще е функция примерно на всички, които оперират.

Ако говорим един човек да оперира Х пари - то инвеститорите ще търсят макс дроудауна къде е спрямо техният рисков толеранс. Пак казвам никой пет пари не дава, че правиш 100% за 1 година, ако в даден период си бил - 50%. Всеки има различен рисков толеранс и няма как се каже средно колко е. Но ако примерно имаш няколко % среден дроудаун и правиш по 2-3% на месец увеличение ще те наводнят с пари ...

А ако говорим за лично управление на пари, то тук е според човека - при мен нямам лимит - при мен е важно да следвам правилата си, а аз знам че моите стратегии имат над 65% вероятност за успех - просто търпеливо си чакам да изляза от него :)
Тази седмица примерно излязох от един 3% спад

Ясно, то и традиционния бизнес попринцип трябва повече да се контролира риска, отколкото да се съсредоточиш върху печалбата.

Горе каза, че трябва да имаш отчет потвърден от брокера, интересно ми е, брокера как го потвръждава това нещо, някаква хартия с печат ли трябва да предостави или? Въобще някой голям брокер би ли се занимавал?
 
От: FOREX - валутна търговия

Просто Х институция, се обажда за потвърждение на брокера ти - е приемаме не някой мики маус, а ако е голям известен :)
Иначе има и други методи за потвърждение на това, което имаш - но като цяло ще ти искат винаги отчет.
 
От: FOREX - валутна търговия

Ясно, а какво мислиш за това, чел съм в една книга, че 5 минутни графики се движат горе долу еднакво, както седмичните графики, само че с по-висока скорост?
 

Горе