FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

А, мерси! Да, май с тях се бъркам. :D

Кой сайт продаваш?

С линкчето, който дадох:
http://myforexuniverse.com/

От както е направен никакво време не съм вложил в него - но сайта е фул функциониращ :)
 
От: FOREX - валутна търговия

А някои го чакат на нива 1360. :D

Не, че е невъзможно, но засега данните от САЩ днеска доста го поразклатиха надолу. То не, че доста, но имайки предвид преди тях тоя бегъл рейндж, където се беше закотвило. :D

Аз чакам както 1260, така и 1360 едното да го купувам, другото да го продавам! Което от двете ще стане, спрямо прогнозата до сега не знам! На 1360 имаш завършен Cypher модел, на силна структура, а на 1260 имаш завършване на AB=CD и 1.272!

Дали ще купувам или продавам, НЕ само чакам да видя каква възможност ще се покаже, защото може да се окаже че бъркам! Но в момента съм напред спрямо пазара няма проблем за мен на където и да поеме!

Повече инфо тук:

gg1.png
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

NZD издава интересни сигнали, не е препоръка. Какво мислите? Иначе последните дни се свързах с няколко брокера и на този етап само Адмирал ме печелят с ниски спредове 0.1-0.5, ECN NDD, направих демо сметка с MetaTrader 4 Supreme и за сега е много функционална търговията. Дадоха ми разни безплатни книжки на pdf и си ги чета. След като ги изям ми се иска да депозирам в реална сметка. Нещо късо около 1000 Евро в началото, не повече.
 
От: От: FOREX - валутна търговия

NZD издава интересни сигнали, не е препоръка. Какво мислите? Иначе последните дни се свързах с няколко брокера и на този етап само Адмирал ме печелят с ниски спредове 0.1-0.5, ECN NDD, направих демо сметка с MetaTrader 4 Supreme и за сега е много функционална търговията. Дадоха ми разни безплатни книжки на pdf и си ги чета. След като ги изям ми се иска да депозирам в реална сметка. Нещо късо около 1000 Евро в началото, не повече.

Добре почваш с не много голяма сметка нулирането е мнооого вероятно така, че да не те боли загубата!
 
От: FOREX - валутна търговия

По-логично според мен е да се изпълни втория сценарий за слизането до 1260. Путин трябва да се напъне, за да качи златото, защото САЩ като ги гледам упорито засилват доларчето. ;-)
 
От: FOREX - валутна търговия

Не знам, обаче според мен вариантите са 2:

Малка сметка + търговия с валута = мижава печалба

Малка сметка + търговия със злато или петрол = печалба тип "бива", но с МНООООООООООоооОООго висок риск. :)
 
От: FOREX - валутна търговия

По-логично според мен е да се изпълни втория сценарий за слизането до 1260. Путин трябва да се напъне, за да качи златото, защото САЩ като ги гледам упорито засилват доларчето. ;-)

Няма тука логично - каквото покаже пазара това е :)
1260 не изключва после 1360!

Писах ти на ЛС!
 
От: Re: FOREX - валутна търговия

Aaa, наскоро попданах на едно Адмирал, май ака беше и една от препоръките бе от Investor.bg. Тези нови ли са или просто сега са се засилили с рекламата?

Питам просто информативно, да съм запознат. :)

Здравей, аз сега контактувам с тях и съм доста доволен от условията, които предлагат. Сега тествам демо търговията с опция за реален депозит. Изпратиха ми едни книжки да чета и ми дават хубав първоначален бонус.
 
От: FOREX - валутна търговия

Вчера златото ме потопи сериозно, днес продължава.

Ще ти удари стопа и всичко ще е ок - колко % те потопи от сметката ти?
 
От: FOREX - валутна търговия

Не, не, още си играя с демото.

Ако така си "играеш" и реалното до месец си фалит, така че сложи много по-малко пари!
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

Имам едни спестени 6к евро с къртовски труд и определено нямам намерение да ги потроша за нищо.
 
От: FOREX - валутна търговия

Имам едни спестени 6к евро с къртовски труд и определено нямам намерение да ги потроша за нищо.

Като те гледам, си толкова мнооооооого зелен и имаш толкова мнооооооого знания да натрупаш за система, опит и дисциплина не искам говоря, но поне си взел умно решени да не губиш! Обзалагам се, че ще ги профукаш затова слагай малко!

Ти си във първа фаза несъзнателна некомпетентност от 4 фази - така, че като толкова искаш влизаш с много малко си начешеш крастата ....
 
От: FOREX - валутна търговия

Бях писал по темата в този форум. Накратко: не си струва, защото е вредно за здравето и печалбата (при правилна стратегия без много риск) е твърде малка за да си струва риска да изгубите всичките си пари (и да увредите сериозно здравето си). Има други по-печеливши и с по-малък риск начини да си инвестирате парите. Спекулацията с валути и други финансови инструменти на маржин е хазарт.
 
От: FOREX - валутна търговия

Бях писал по темата в този форум. Накратко: не си струва, защото е вредно за здравето и печалбата (при правилна стратегия без много риск) е твърде малка за да си струва риска да изгубите всичките си пари (и да увредите сериозно здравето си). Има други по-печеливши и с по-малък риск начини да си инвестирате парите. Спекулацията с валути и други финансови инструменти на маржин е хазарт.

като нямаш знания, система и най-важното отдаване, време, енергия за създаване на дисциплина, е точно така както си го описал! А когато подхождаш с кофти убеждения и вяра, както ти то няма как да не си докараш загуби и то сериозно! Такива са ти възприятата това създава така реалност за теб!
 
От: FOREX - валутна търговия

Бях писал по темата в този форум. Накратко: не си струва, защото е вредно за здравето и печалбата (при правилна стратегия без много риск) е твърде малка за да си струва риска да изгубите всичките си пари (и да увредите сериозно здравето си). Има други по-печеливши и с по-малък риск начини да си инвестирате парите. Спекулацията с валути и други финансови инструменти на маржин е хазарт.


Донякъде си прав. Имам предвид, че зависи с какъв инструмент се търгува. Например, със сметка от 200лв (колко е минимума при повечето брокери), ако търгуваш сребро или пък EUR/USD PRO, то веднага излизаш още при отварянето на позицията на солиден минус. Пък сега друг е въпроса докато цената тръгне в посоката на анализа, който е правен.

Това предполага повишен риск от удряне на марджин кол, автоматично затваряне на позиция и бързо топене на сметка. При търговия с кафе или пък акции, например акции на Google или каквито и да е си има 3лв (май беше) комисионна. Да не говорим, че движенията (имам наблюдения за акциите на гугъл) са към 15 долара минимум дневно. Тоест, когато си правиш анализа, трябва при отваряне на позиция, сметката да издържи движение от 15 долара + 3 долара комисионна + добра печалба. Да обяснявам ли колко е голям тука риска със сметка от 200лв - особено при задържане на позицията за повече дни, а да не говорим за евентуални гапове или шипове, които ти удрят стопа и после обръща в другата посока.

Е в този случай, при търгуване с тези инструменти - гарантирано зануляване!!! Трябва много, много, много желязна стратегия, без грешки, за да има печалба - което е почти невъзможно.

-----------

От друга страна при търговията с валути от сорта на eur/usd, usd/chf, jpy/usd, ози и т.н. или пък злато и може би донякъде петрол - тук вече говорим за фиксиран спред (при някои брокери) и нисък стартов минус.

Тоест, при отваряне на позиция, ако при среброто отиваш директно на -3.00лв, то тук става дума за 0,70лв или по-малко, примерно.

И при наличието на нисък спред, има шанс за по-голяма печалба. Поне при златото от опит казвам, че е възможно с малка сметка - 200лв да се прави печалба от 1-10лв дневно от тройунция!!! тоест за 1000лв може безопасно (без риск от автом. затваряне на позиция) да се търгува с 10 тройунции, което си е доход между 10-100лв дневно. Не е зле, нали? - това с малка сметка и може да се постигне до година.

Обаче идеята е да се направи добра стратегия. :) Има ли я - малката сметка изобщо не е проблем!!!
 

Горе