From Russia with love

testkiwi

Well-Known Member
Колеги, привет от МосквЪ!

Лудница е, тука са предприемач до предприемача ако съдя по автопарка :lol: Само ферарита, бентлита, поршета, мазератита, цл-ите не ги броят за коли даже тука...

Скъпо та майката си трака, вчера една вечеря 5500 рубли (20 руб. 1 лв), фланелка СССР мейд ин раша - 830 руб., матрьощките заеби, ще си купя от софия - при нас са 20 лв., тука са от 2000 рубли на горе :)

Търся обеци да купя за подарък, мани бегай - във всеки магазин най-смотаните почват от 15 000 рубли, хубави златни с брилянти примерно са от 30 000 нагоре. Бензина обаче 27 рубли (под 1$). Глоба за неправилно паркиране - 2500 рубли. Всичко живо с джипове спира като джигит навсякъде де що може.

Само китайци, кавказци, негри и такава сволоч навсякъде. Японски туристи на стада на стада обикалят червения площад и снимат. Нещо правят някаква сцена на площада и не може да се приближи човек до другаря Ленин и не бачка мавзолея за голям ужас на японските туристи :D

Метрото е пълна лудница, има един милиард спирки и сто хиляди лъча сигурно, посмъртно новодошъл не може да се оправи, аз вече се оправям де, но се лутат като мухи цели стада хора. 28 рубли е билета за метрото.

Градът е интересен, ама не бих казал че извън центъра е нещо особено, само улиците са отлични, няма никакви дупки, шахтите са си нормални (не като нашите), даже кварталните улици са добри. Има и квартали като обеля но са към края на града където си е опасно - мяркат се много интересни субекти. За това пък летището (шереметиево) е просто класи над нашето смешно нещо наречено терминал 2. Огромно е, чисто ново, контрола е почти нулев. Много слабо като сигурност, защото има един готин влак метроекспрес от летишето до града (35 мин път за 320 рубли) и там никой не те питакакво носиш, няма и скенери и се минава направо в летището, където има скенери, но спокойно може да ги заобиколиш. И на самия експрес може да се качиш без билет, после има като вратички, които отваряш с баркода на билета ама по български може да си ги заобиколиш (макар че никой не го прави, но аз като българин веднага виждам къде може да се мине метър).

Абе яко е, ама може и по-добре :)

В макдоналдс и събуей бачкат само "черномази" дето говорят само две думи на руски. Скъпо е, 320 рубли за сандвич и една кола. Цените по моловете са бомбастични, гучита и арманита навсякъде като магазини, даже и не влизаме :)

Ето две три снимки, все пак да се похваля и аз малко

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/319396_3823881513803_1105681246_n.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/419992_3823886393925_469831809_n.jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/422248_3823894274122_916290943_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/208320_3823896514178_503288632_n.jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/533132_3819644407878_1531848967_n.jpg

Следваща спирка Минск :D
 
От: From Russia with love

Супер, браво!
И аз искам след някоя година да ида до Русия :)

интересно защо вече час и половина няма и един русофоб :D
 
От: From Russia with love

Удари ли вече някое руско пиченце? :lol:
 
От: From Russia with love

Браво, красота е Москва .....
 
От: From Russia with love

Наистина изглежда много добре. А имаш ли наблюдения над по-малки градове, които не са близо до Москва, каква е ситуацията?
 
От: From Russia with love

Хех Супер. После задължително да споделиш и за прекараното време в Минск ;)
 
От: From Russia with love

Удари ли вече някое руско пиченце? :lol:
Чувал съм, че у братска Русия не удряш пи*енцата. Те те удрят.
 
От: From Russia with love

Чувал съм, че у братска Русия не удряш пи*енцата. Те те удрят.
Много точно. Бягай надалече - красиви,нежни, някак неземни...докато се събудиш обран, пребит и жив, ако имаш късмет де. Големи артистки са, но с ледени сърца. 100 % натурален лед примесен с водка.
 
От: From Russia with love

Чувал съм, че у братска Русия не удряш пи*енцата. Те те удрят.
Водката те пие и пр.ститутките ти плащат, нали? :-o
 
От: From Russia with love

в интерес на истината или съм много контактен или и аз не знам какво, но още в самолета се запознах с една мацка, която много ме изкефи, лафихме си тва онова, ама не си даде някакви координати като излязохме от летището :( После обаче в метрото се запознах с друга, с която объркахме пътя и попаднахме на неработещ ескалатор и нямаше кво да правим и тръгнахме да се качваме нагоре пеша - само дето там метрото е на 100-200 м. под земята и има сигурно няколко стотин стъпала, 5 пъти си почивахме докато се катерехме и няма как завързахме разговор, като казах че съм българин (понеже не изглеждам на тъмен балкански субект, а и говоря перфектно руски) и станах по-интересен и така лафа си продължи. тия дни ще се видим да ми показва града още. само, че не ме кефи, защото е типична рускиня - руса, а аз харесвам чернокоси мръсници като тая от самолета :D

ама нищо, за екскурзовод става :)

иначе за минск ще разкажа по-обстойно. Между другото интересно е че в почти цяла москва има безплатен wifi от билайн :)
 

Горе