Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

От: От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Екраните на телефоните се увеличават многократно, след някоя година това може да стане безполезно
За таблети е абсолютно безсмислено , даже поддтискащо да се работи с мобилно версии на сайтове .

Аз даже на моя 3.8" телефон предпочитам да виждам сайта в неговата оригинална Desktop визия. Неестествено ми е да отворя познат сайт и да видя нещо непознато, било то направено специално за телефон. А и мобилните версии все нещо са орязани и все нещо им липсва. Но аз съм от тези дето ползват телефона от дъжд на вятър и нямат достатъчно свободно място в мозъка да запомнят N визии на един и същи сайт, вместо това предпочитат просто да използват 2 пръста за да си увеличават и намаляват когато, където и колкото искат :)
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Повечето сайтове са респонсиве, което е по-добре от мобилните версии. Но при някои заварени положения няма как да се направи респонсив.
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Вие не гледате ли какво става по социалните мрежи?
Все повече се наливат вертикални клипове. Идиотите с телефони хич не се сещат, че има и хоризонтално положение на телефона!
Сгъваем дизайн ще е все по-нужен. В световен мащаб неграмотността се увеличава. А от това падат и приходите.
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Много добре.
Нормално беше да стане публичен този факт
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

В момента наблюдавам конкурентите ми в бранша с бельото.
Всички на първа страница НЕ са с респонсив онлайн магазини :) ( с изключение на Ивет.бг )
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Responsive Web Design за мен е задължително , лично мнение :)
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Е то е ясно , ама май на големите не им пука :) нали са на първа страница :)

на големите за нищо не им пука а и повечето имат мобилна версия на сайта или приложение отдавна преди да навлезе Responsive Web Design :)
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Та идеята ми беше това ще отрази ли на класирането им.

Това само чичо Гошо го знае , другото е само догадки, но аз мисля че играе положителна роля
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

as.jpg

Това е моя резултата трябва ли да се радвам и да очаква посещения от гугъл скоро
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

yavkata , минаваш теста , браво
Аз лично в момента се мъча с Bootstrap :) Смятам , че респонсива е по добро решение
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Обаче дали това ще ми помогне да се класирам по нагоре не съм много запознат с SEO и не съм правил оптимизация на сайта
някой ако му се занимава може да ми даде някой друг съвет за SEO да се изкача малко да ми помогне на съобщение
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Заливат ме с писмо след писмо от Google за тестове на сайтове - явно работата е дебела.
Google systems have tested 106 pages from your site and found that 100% of them have critical mobile usability errors. The errors on these 106 pages severely affect how mobile users are able to experience your website. These pages will not be seen as mobile-friendly by Google Search, and will therefore be displayed and ranked appropriately for smartphone users.
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Почти всеки над 40 и няколко години изпитва затруднение да чете ситен текст и без очила му е много трудно дори невъзможно. При 95% от риспонзив сайтовете мащабирането е забранено и ако човек си е забравил очилата просто няма как да види там нещо. Макар, че гугъл не препоръчва мащабирането аз ви го препоръвам, иначе губите една сериозна група посетители а именно тези над 40 годишна възраст. Колкото и да е голям шрифта не е достатъчно голям, затуй че за мен правилната команда е:
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, minimum-scale=1, maximum-scale=2, user-scalable=yes">
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

СТАН така е писал в 1-то си мнение:

Google извежда четири основни признаци на добри сайтове за мобилни устройства:
1. Липса на софтуер, който не е характерен за мобилни устройства (напр. Flash);
2. Използване на текст, който е лесен за четене, без мащабиране;
3.Оразмеряване съдържание в съответствие с екран, елиминиращо хоризонтално превъртане;
4. Разполагане на линковете на достатъчно голямо разстояние един от друг, за удобно преминаване чрез натискането на един пръст.
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Стан го разбира това по скоро като звездичките от ревютата на продуктите в серпа.
По скоро ще е някакър рич снипет....
Ще влияе при някой видове търсения. Не точно гео таргетирани по скоро от търсения през мобилни устройства.
 

Горе