Google ads такси и ДДС

ikrastev

New Member
Здравейте, от скоро се занимавам с Гугъл реклами и моя профил беше блокиран, но успях да си направя нови профили. Правя ли нещо незаконно? За да пускам реклами като физическо лице трябва ли да плащам такси и ДДС? На профилите, които съм направил ползвам мойте имена, виртуална дебитна карта и произволен адрес.
 
Здравейте, от скоро се занимавам с Гугъл реклами и моя профил беше блокиран, но успях да си направя нови профили. Правя ли нещо незаконно? За да пускам реклами като физическо лице трябва ли да плащам такси и ДДС? На профилите, които съм направил ползвам мойте имена, виртуална дебитна карта и произволен адрес.
Очаквай банан 😁
 
Не е проблем, за сега мога да правя нови профили и да пускам реклами, но се притеснявам по този начин да не нарушавам законите.
Кои точно закони? Тези на Гугъл ли? :)
 
Кои точно закони? Тези на Гугъл ли? :)
За това, че доколкото разбрах трябва да се регистрирам по чл. 97 за да плащам ДДС, а в моя случай профилите ползват произволен billing address тоест са донякъде фалшиви, но са на мойте имена с виртуални дебитни карти от онлайн банки като revolut и фактурите ще са с този адрес. Трябва ли да се регистрирам по чл 97 за даплащам ДДС или съм се объркал? Аз планирам да промотирам афилейт продукти с Гугъл реклами и мисля да се регистрирам като свободна професия. Благодаря за отговора
 
Нарушаваш ги от гледна точка на това, че Гугъл е регистриран в Ирландия и плащаш пари за услуги извън БГ, в държава където се начислява ДДС.

Т.е. ако си компания реално се предполага да плащаш 20% данък върху изхарченото за реклама, ако си ФЛ също предполагам, и трявбва да имаш регистрация по ЗДДС.

Сега друг е въпроса доколко някой ще те търси за това, но това е закона.
 
Нарушаваш ги от гледна точка на това, че Гугъл е регистриран в Ирландия и плащаш пари за услуги извън БГ, в държава където се начислява ДДС.

Т.е. ако си компания реално се предполага да плащаш 20% данък върху изхарченото за реклама, ако си ФЛ също предполагам, и трявбва да имаш регистрация по ЗДДС.

Сега друг е въпроса доколко някой ще те търси за това, но това е закона.
Ще се регистрирам по ЗДДС като се налага,но в моя случай профилите ползват произволен billing address тоест са донякъде фалшиви, но са на мойте имена с виртуални дебитни карти от онлайн банки като revolut и фактурите ще са с този адрес. Ще имам проблеми ако ги ползвам и се регистрирам по ЗДДС? Благодаря ти за отговора
 
Трябва да се консултираш със счетоводител за това вече, тъй като аз не съм, и само ти казвам какво знам от моят счетоводител, което не е добра основа за взимане на такива важни решения за твоят живот без второ професионално мнение. Моят главен бизнес не е в България и следва други закони и правила, това е което знам от счетоводителката ми когато съм я разпитвал за мои цели.
 
Нарушаваш ги от гледна точка на това, че Гугъл е регистриран в Ирландия и плащаш пари за услуги извън БГ, в държава където се начислява ДДС.

Т.е. ако си компания реално се предполага да плащаш 20% данък върху изхарченото за реклама, ако си ФЛ също предполагам, и трявбва да имаш регистрация по ЗДДС.

Сега друг е въпроса доколко някой ще те търси за това, но това е закона.
НАП как разбира за тези разходи? В смисъл банката ли праща информация на НАП или Гугъл реклами. В моя случай ползвам виртуални дебитни карти от банки като Revolut
 
Нямам си и идея. Честно казано всеки сам си преценява рисковете, а и отделно регистрацията по ДДС не винаги е една и съща, което пак зависи какъв тип лице се регистрира, с какви цели, доброволно или принудително и т.н. Не съм счетоводител, а да ти даде съвет такъв с консултаци за 50-100лв. е по-евтино от това да се подведеш по на някой съветите от нета. :)
 
Нямам си и идея. Честно казано всеки сам си преценява рисковете, а и отделно регистрацията по ДДС не винаги е една и съща, което пак зависи какъв тип лице се регистрира, с какви цели, доброволно или принудително и т.н. Не съм счетоводител, а да ти даде съвет такъв с консултаци за 50-100лв. е по-евтино от това да се подведеш по на някой съветите от нета. :)
От къде мога да си намеря подходящ за мен счетоводител? Предполагам трябва да е някой с опит с онлайн бизнеси и тн или това не е от значение?
 
НАП как разбира за тези разходи? В смисъл банката ли праща информация на НАП или Гугъл реклами. В моя случай ползвам виртуални дебитни карти от банки като Revolut
Гугъл директно не изпраща нищо на НАП.
Ревплют също ( освен ако не са го променили )

Има няколко варианта НАП да те хванат:
* първо може да ти направят случайна проверка ( а те такива правят ), от там ще ти поискат извлечения от банката, ще се види че имаш Револют сметка, от там ще ти поискат и извлечение от Револю-та, ще се види, че имаш нерегламентирана дейсност и ще може да те глобят и да те накарат да си платиш квото трябва няколко години назад ( мисля, че беше 5, но някой, който знае по-добре да ме поправи )
* някой те изпява, правят ти проверка и всичко отгоре се повтаря
* някой щастлив ден, започва да тече комуникация между държавите и гугъл почва да праща информация към България, и пак всичко отгоре се повтаря.

Ако са ти малки приходите ( 100,200 евро ) може да минеш между капките, за всичко нагоре си заслужава да се консултираш със счетоводител и да си регистрираш каквото трябва. Не е толкова страшно :)
 

Горе