Jivota.info - нуждая се от препоръки

От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Хубави статии, зачетох се и аз:).

Успех
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Пускай такива теми след като живота на сайта ти мине 3 - 5 години и не си успял. Сега малко става тъпо. Липсва ти опит и искаш да ти дам от моят опит. Моят опит дойде като работех над 4 години за сайт - който според майка ми беше само РАЗХОД. После като стана ПРИХОД - майка ми почна работа за сайта.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Пускай такива теми след като живота на сайта ти мине 3 - 5 години и не си успял. Сега малко става тъпо. Липсва ти опит и искаш да ти дам от моят опит. Моят опит дойде като работех над 4 години за сайт - който според майка ми беше само РАЗХОД. После като стана ПРИХОД - майка ми почна работа за сайта.

При мен беше абсолютно същото. Майка ми също мислеше, че сайта няма да успее и по-добре да се насоча към друго, пък като стана основен приход - същото като при теб.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Понякога хората гледат загубите, преди потенциалната печалба и това е най-голямата грешка.

Най-голямата пречка пред успеха, не е страха, а липсата на мотивация. Когато има мотивация човек ще направи всичко за да постигне целта, дори с години да е само на загуба.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Здравей, отново.

Тези дни ще бъде написана статия, свързана с парите и щастието и ще те уведомя, когато е готова. Ще имам в предвид мисълта, която предложи. Благодаря.

Е .. :) фен съм вече на "Живота" ... със сигурност ще я прочета. Чета с усмивка, защото никога нямах смелост да направя това, което ти правиш... някак си тръгнах в по - комерсиална посока, с по ниско съпротивление... Стискам палци на теб и проекта.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Образователната ни система е прецакана много. Трябват много мерки за да се подобри и да се направи ефикасна. Ние нямаме ефикасна образователна система. Трябва да ходиш с желание на училище, а в днешно време 90% от децата в България мразят училището, защо? 90% от тези които го мразят, го правят заради оценките и учителите. Другите 10% заради съучениците си.
 
От: От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

След всички години прекарани в училище, мога да се сетя само за двама учители, от които съм научил нещо съществено и предимно не са свързани с предметите. За останалите мога да кажа, че са прекалено чувствителни, психично болни, надменни хора, на които нищо не можеш да кажеш, без да ги нараниш.

Учителите трябва да бъдат по-млади. Това е професия, която трябва да има максимална възраст на работа, както полицайте до 44 години или там колкото беше, не съм сигурен. След това те не са годни за преповане, качествено.
Класовете трябва да са от по-малко хора, а не от по 28-35 деца, трябва да са най-много 16-17 както е в Германия и в другите западни страни. Така учителя може да се занимава с всички индивидуално.
Трябва да има най-много 5 часа на ден учебни. При повече часове децата вече започват да изключват и не им се седи, това води до много бягства.
Въвеждане на всеки два месеца ваканция по 5 дни(с включени събота и неделя).
Минимална заплата 900лв за учителите, а не както сега минималната да е 450лв.
Повече извън класни дейности, като екскурзии, спорт.
През ден час по физическо, защото децата ни са много заседнали, като нас хората от ИТ сектора.

Това са част от промените, които трбява да се въведът за да се повиши качеството на образуванието.
 
От: От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Много точно казано, като може да се добави и още нещо, а именно "по-късно започване на часовете сутрин", защото няма абсолютно никакъв смисъл в това да се става в 5 часа и да се спи на чина, вместо вкъщи.


Това е друго. Най-нормалното време за започване е 8:30 или 9:00. По този начин ще има време децата да се наспят и да се по-добри, от колкото когато започват в 7:30. Изтеглянето с 1 час по-късно и въвеждането на другите правила, ще подобри изцяло системата в образованието ни. По този начин ние ще имаме едно стабилно и качествено образование.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Ако ти кажа колко познати имам, на които им се налага да се събуждат в пет сутринта само за да стигнат на време за първия час, ще припаднеш.



Просто може да си признаеш, че си искал да ти преподават по-млади и по-красиви учителки, но не го ли искаме всички :D

За първото, да аз също имах съученици които ставаха в 5 часа за да стигат. Е, аз имах късмет живеех на 10 минути от училището, но това не е въпроса.

Второто, хм кой не го иска? Имах само един млад учител на 25 години по физика, много голям "пич". При него ми беше най-интересно. Другите бяха все над 50 години. Но, не е това въпроса. По-младите учители имат друг начин на комуникация с децата, което води до по-добро образование.
 
От: От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Учителите трябва да бъдат по-млади. Това е професия, която трябва да има максимална възраст на работа, както полицайте до 44 години или там колкото беше, не съм сигурен. След това те не са годни за преповане, качествено.
Това не е вярно. Точно възрастният учител има необходимия опит, с който да контролира буйствайщия тийн и знае как да подходи към него, за да му вкара информацията в главата. Все пак през годините на стаж са му минали през ръцете купища такива:) И точно тези учители оставят най-голяма следа в главите.

На младия утичел му липсва мотивация за работа и общо взето голяма част от тях работят това, само защото са завършили педагогика и нямат други способности.
 
От: От: От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Това не е вярно. Точно възрастният учител има необходимия опит, с който да контролира буйствайщия тийн и знае как да подходи към него, за да му вкара информацията в главата. Все пак през годините на стаж са му минали през ръцете купища такива:) И точно тези учители оставят най-голяма следа в главите.

Не съм съгласен. Той има опит, но вече толкова е работил с тези тийнове, че му е писнало и не прилага мерките които трябва. Тези мерки се прилгат от младите учители, които все още са мотивирани да правят това, което искат. Защото учител не се става зараи заплатата, а заради обичта към това, което правиш.
Но с времето тя избледнява и остава само заплатата. Тогава вече учителя е непълноценен. Затова трябва да се подмени с млади, мотивиран учител.

Това, което съм начул и все още помня е от младите учители, това което са ми преподавали старите учители нищо от него не помня. Защото не ми беше интересно, а при младит е ми беше интересно и внимавах много, затова помня нещата все още.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

а в днешно време 90% от децата в България мразят училището, защо? 90% от тези които го мразят, го правят заради оценките и учителите. Другите 10% заради съучениците си.

:mrgreen: а в другите държави не могат да изкарат децата от училищата..
те им вика:
- "Айде тръгвайте си! мръкна се!"
Те отговарят:
- "Нееееееееееее! искаме още...да учим : D"

според мен факторите които определят това дали е ходиш с удоволствие или не на училище са много:
- училището е задължително - никой не обича да му казват какво да прави (особено децата - "Ще правя каквото си искам" - това никак не се връзва със задължението да ходиш на училище)
- друг съществен фактор са приятелите/класа - нормално е ако нямаш приятели да ходиш без желание на училище.

Оценките зависят в по-голяма степен от учениците (а не от учителите както твърдиш). защото ако е така, то не би трябвало да има друг ученик с по-висока от твоята оценка (а то определено има). Сега друг е въпросът ако учителя има специално отношение (добро или лошо) към определен ученик -- но това е най-малкия и лесно решим проблем.

Под "добър", както и под "лош" учител може да се разбира едно и също! :D За някой добър учител е този който не изисква знания, а само присъствие. Това обаче демотивира останали. Ако пък учител е строг и изсква знания - той е лош за всички останали, без тези на които им върви по този предмет (не може на всички да им върви по всичко).
Така че факторите които определят една образователна система като "добра" са много и разнообразни. Докато училищата трябва да се борят за бройки ученици (и по тази причина не отписват никое), системата няма да мръдне напред.
В по-малките населени места, училищата са принудени да събират ученици от кол и въже само за да съществува. Според мен това трябва да се промени. Сега и без това плащаме за Х учители - да променят закона и да няма значение колко ученици има в училището. По-добре 1 обучено дете, отколкото 9 циганета и едно умно което да бъде в такава гнусна среда. Разходите за системата ще са същите.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

В България вече се появиха училища с алтернативни методи. В някои се ходи всяка седмица в парк, планина или в музеи, има малки групи от деца и те ходят с огромно желание. Но за съжаление всички са с доста високи такси.
 

Горе