Joomla или WordPress

xmode359

New Member
Здравейте! Имам опит само с Джуумла, на Уордпрес съм работил само веднъж.Коя от 2-те платформи, според вас е по-добра за един срадно-начинаещ дизайнер.Доколкото съм говорил с хора, повечето предпочитат УордПрес.... Вие как мислите ?
 
От: Joomla или WordPress

Не става много ясно за како ти е джумлата или уродресата, да разработваш модули/теми за тях или да си равиш уебсайт.
Ако е да ставаш разработчик уродрес. По-известнва е и повече се търсят теми и плъгини.
 
От: Joomla или WordPress

Най добрата система е тази, която познаваш най добре
 
От: Joomla или WordPress

Не става много ясно за како ти е джумлата или уродресата, да разработваш модули/теми за тях или да си равиш уебсайт.
Ако е да ставаш разработчик уродрес. По-известнва е и повече се търсят теми и плъгини.

Искам да разработвам теми и плъгини...
 
От: От: Joomla или WordPress

Искам да разработвам теми и плъгини...

Мисли икономически изгодно. Прави теми и плъгини за сиситемата, която е най-разпространена. Така ще имаш най-широка целева група и най-много потенциални клиенти.
 
От: Joomla или WordPress

Щом имаш опит с Джумла, концентрирай се там. Аз имам повече опит с Уордпрес и за мене по добър вариант
 
От: От: Joomla или WordPress

И най-голяма конкуренция :)

Мисли икономически изгодно. Прави теми и плъгини за сиситемата, която е най-разпространена. Така ще имаш най-широка целева група и най-много потенциални клиенти.
 
От: От: Joomla или WordPress

Не е точно така. Зависи от идеята му, ако плъгините са уникални няма да има конкуренция.
Почти всички плъгини, които са за клиентската част искат доработки, в противен случай, винаги нещо седи „изсрано” най-горе или най-дули на поста, но на „вебмастърите” им харесва :)
 
От: Joomla или WordPress

Последно дизайнер или програмист си?

Front-end Developer.Но се насочвам и към програмирането.Не съм алчен искам да си покривам тока, водата и горивото... :)
 
От: От: Joomla или WordPress

Мисли икономически изгодно. Прави теми и плъгини за сиситемата, която е най-разпространена. Така ще имаш най-широка целева група и най-много потенциални клиенти.

Аз филтрирам икономически нещата, имам много да уча, не съм овялдял дори CSS3 на максимално ниво...За това отворих темата, защото подозирам, че Уордпрес-а е по-предпочитан...
 
Да, доста използвям cms е. И ако държат нивото така, ще става и все по-предпочитан. Виж дали имаш желанието за теми, защото това определено върви добре. Плъгините също, но там се бориш и с много фри. Естествено, ако направиш нещо като wpml ще си доста напред. ;)
 

Горе