Kindle 4 през Amazon

parushev

Member
Здравейте,
Някой купувал ли е Kindle 4 през Amazon? Интересува ме процедурата и какви такси се плащат на митницата. Гледам, че може да се купура и през някакви сайтове в БГ, но цената е силно завишена.
Поздрави,
 
От: Kindle 4 през Amazon

незнам дали си попрочел там какво са обяснили. щеш нещеш те ти взимат мисля около $30 предварително за митническите разноски като казват, че тези пари техен оторизиран митнически агент ще ги използва за ДДС и мито. това е ако купиш техния международен модел
по друг начин стоят нещата ако вземеш модела от $79 през някоя от препращащите фирми. в този случай на митницата или на фирмата, ако избереш те да свършат работата, следва да платиш ДДС. мито мисля че се плаща за стоки над 150 евро
 
От: Kindle 4 през Amazon

Преди няколко месеца поръчвах Kindle 3 с Wi-Fi (без 3G). Проблема е, че като избереш държава България и веднага те води на Amazon US. Не можах да поръчам от Amazon UK.

Иначе да, взимат ти пари за мито и ДДС в поръчката. Моята поръчка беше около 330 лв. Пратката пристига в БГ с DHL или InTime. Те ти носят цесията, след което ти имаш 3 варианта за освободване на пратката от митницата:

1) Ако нямаш EORI номер трябва да попълниш една бланка, да им изкараш нотариално заверено пълномощно и ги оставаш да ти изкарат такъв номер (отнема около 5 дена). След което ти взимат поръчката и ти я носят. Този EORI номер се изкарва само веднъж, при следващи поръчки от чужбина ще си го ползваш вече наготово.

2) Ако имаш EORI - даваш им копие и отново нотариално зареверено пълномощно да те представляват пред митницата. След което те ти взимат пратката и ти я носят. Навсякаде нотариалното пълномощно струва 6 лв.

3) Третия вариант е, ти да отидеш да се разправаш с митницата, да си платиш мито и ДДС, след което да си поизкаш взетите пари от Амазон. Предполагам тоя вариант е най-бързия би трябвало да стане - тоест ще стане още същия ден в който ти донесат цесията, ама тия на митницата за големи мърди (на стария терминал на летището) и ще откараш поне 5-6 часа там. Преди години когато освобождавах пратка сам отидох в 9ч и си тръгнах в 14ч.

Сега си погледнах мейла от амазон, ето какво за ми взели за митнически такси:

- Kindle, Wi-Fi, Graphite, 6... $139.00
- Kindle Leather Cover, Blac... $29.99
--------
Item Subtotal: $168.99
Shipping and Handling: $26.97
Import Fees Deposit: $39.20
Тotal: $235.16
 
От: Kindle 4 през Amazon

Защо не опиташ да го купиш през някой от европейските варианти на амазон? Примерно от amazon.co.uk - така би следвало да нямаш мита... Друга възможност е, да го вземеш през ebay.
 
От: Kindle 4 през Amazon

Като стана дума, някой случайно да знае дали някъде в БГ се продава Kindle Fire?
Гугъл не откри нищо.
 
От: Kindle 4 през Amazon

през европейските не дава. освен ако не ползваш примерно услугата на еконт за пазаруване от UK. обаче ще излезе по-скъпо

Fire в българия все още няма.
 
От: Kindle 4 през Amazon

Благодаря за отговорите.
Така като гледам с митниците е голяма разправия, а amazon.co.uk прехвърля към американския сайт.
Преди малко погледнах в ebay.co.uk - правят доставки в БГ от Англия, но цената излиза същата, че даже и малко по-скъпо от риселърите в БГ. Вече въпросът е кой какво продава - с реклами, без раклами и на каква цена.
До Noke - http://shop.myebook.bg/product_info.php/cPath/42/products_id/236 - мисля, че тук Fire ще е наличен след 14.12.2011. Цената е 490 лв.
 
От: Kindle 4 през Amazon

Има една фирма, която се занимава с доставка на такива стоки в бг (офисите са и в София) - http://www.lombard.bg/
Аз съм си поръчал още на pre-order, ама още си чакам. Иначе над 100$(стока) плащаш 30% отгоре + 10 на кг. и не се занимаваш с нищо. (под 100$ мисля че е 35%-отгоре)
 
От: Kindle 4 през Amazon

Ако купуваш директно от амазон с доставка до БГ, само от Американския Амазон може.
Един приятел си купи лятото киндъл , ами да ти кажа после с таксите, ддс, мито и други простотии му излезна малко по-евтино от да кажем цената на Хеликон.
Аз си купих от Амазон УК, но с доставка адрес в Лондон, и от там вече ти го препращат в БГ. Има няколко такива фирми, потърси в нета , има доста информация (прегледай и форума на мамите, доста са светнати )
 
От: Kindle 4 през Amazon

ако някой реши да поръчва да се обади. ако мине през моя линк 5-6% ще върна по пейпал
 
От: Kindle 4 през Amazon

В крайна сметка май излиза, че в БГ може да са купиш 4-ката за 280 лв. във варианта без рекламите. Иначе всичко друго си е разправия за приблизително същите пари.
 
От: Kindle 4 през Amazon

Някой да каже, какво впечетелния има от 4-ката, че мисля си го барна
 
От: Kindle 4 през Amazon

да... ако няма да купуваш варианта с рекламите и не ти се занимава, цената от 280 лв е добра
иначе варианта с текламите излиза:
$79 = 120 лв
доставка около 30 лв +-
ддс 30-40 лв
други евентуално такси за освобождаване от митница ако не го правиш ти - 20 лв
общо: 200 лв

по какъвто и начин да го купите препоръчвам ако ще купувате книги да си направите нов акаунт с US адрес. Ако адреса е БГ взимат по-скъпо с около $2 на книга
 
От: Kindle 4 през Amazon

Моят вариант.

Kindel Touch за 99$ в amazon.com

Ще го получа за около 200лв. (в зависимост от курса)

устройство 99$ + 1$ за да мина по горната графа с по-малка надценка тоест 100$ / надценката за под 100$ е 35%
надценка за търговеца 30% - тоест още 30$
такса транспорт - 6-7$

Няма други такси това е крайна цена търговеца се орпавя със всичко доставка, мита, такси, ддс-та т.н.
 

Горе