kupisega ... впечатления

incessantforce

New Member
Имате ли някакви впечатления от сайта- http://kupisega.com
Питам, защото нещата ми изглеждат прекалено изгодни за да са реалност. :)
 
От: kupisega ... впечатления

Незнам дали е реалност, ама ще пробвам да си купя нещо за 2-3 лв. :)

П.С. Гледах из форума и ще цитирам администратора
"Напълно е възможно - ние не печелим от крайната цена на продукта, а от кредитите, които Потребителите купуват, за да участват в търговете. Разгледай сайта и ще разбереш каква е схемата :)"

Това си е вид онлайн бизнес. Правиш инвестиция за стоката (отначало яко инвестираш докато се съберат хора), след това само гледаш как 20 човека си купуват по 500 кредита и се избиват за едно 32'' lcd, а ти си събрал за още поне 4 такива :)
 
Последно редактирано:
От: kupisega ... впечатления

да това са така наречените cent auctions
 
От: kupisega ... впечатления

Според мен е много добра идеята за такъв сайт за БГ защото ще се зарибят доста хора да си купуват работи за 2-3лв. И ако сметнеш колко кредита са изхабили наивните хорица за да си купят нящо излиза, че собствениците му са доста надалавера.:) Аз примерно не бих се вързал да наддавам за нещо все пак сме в БГ и ми се струв, че за по скъпите неща ще манипулират търговете. Онзи ден гледах имаше някакъв луд дето наддаваше за 4-5 неща едновремено като скъсан и като се покачи цената достатъчно и се отказа сами си правете изводите(въпреки че може наистина да е бил збъркан човека и да си е купил сумати кредити и да е решил да ги профука за нищо щото не видях да е купил нещо):)
 
От: kupisega ... впечатления

100 % МАНИПУЛИРАТ ТЪРГОВЕТЕ ТИЯ МИШОЦИ ! Я НЕ ИМ СЕ ВЪРЗВАЙТЕ ;) !
 
От: kupisega ... впечатления

Какво те кара да мислиш че ги манипулират?

Сайта е супер , отново откриваме топлата вода , мисля че ще има развитие , както и скоро ще се появи конкуренция. Няма нищо незаконно , на който не му харесва да не играе :) Колко печелят собствениците си е тяхна работа , бизнес идеята е добра.
 
От: kupisega ... впечатления

И Аз разцъквах и ми допадна много.Схванах идеята малко след като пуснах темата.Едно обаче не ми стана много ясно.Нали повечето търгове преключват в 23:00.Не разбрах това с рестартирането на брояча, защото в стайта в момента всичко е на оставащо време- 02:30 ... ? Някой ще ми разясни ли това, че не вдявам нещо. :)
Също така и да ви благодаря за бързите отговори по темата. :)
 
От: kupisega ... впечатления

До няколко месеца ще си проличи сайта дали ще просперира или не.Сега още е прекалено зелен, тепърва излиза и набира потребители. Дали манипулират или не , спорен въпрос - мисълта на куповача мисли че е сцакан жестоко и всеки му взема от паничката. Мисълта от страна на собсвениците на сайта - Тия глупаци българите, ако тях не сцакам, няма кой.Винаги ще има хора които да трърдят и едното и другото.
 
От: kupisega ... впечатления

те за един лаптоп който пуснат взимат около 2-3к лв от кредитс като лаптопа струва 1000лв - 1000-2000лв чиста печалба едвали ще цакат... те си прибират тяхното.. ако беше мой сайта щях да карам хората да се снимат с наградата и получават 10 кредита например за това че са се снимали така хората които не вярват ще видат че наистина дават спечеленото и по този начин ще си избият тези 10 кредита които са дали даже и отгоре... иначе евала яка е идеята на ден чисто по 3-4к лева си прибират
 
От: kupisega ... впечатления

Пълна манипулация,купуваш кредити, които после губиш ако не спечелиш "търга".
Ако тръгна да наддавам за един лаптоп например, който струва 1200лв
и цената достигне 1000 какво ми остава-да се откажа и да загубя кредитите, или да наддавам докрай и да го купя все едно от магазин.
И в двата случая съм вътре.
Едва ли ще ме оставят да си купя стока с голяма разлика в пазарната и стойност!!!
 
От: kupisega ... впечатления

Ами ще те оставят разбира се.30 човека ако наддадат, изхарчат по 100 лева за кредити на даден търг примерно са ти 3000 лева за нещо което струва 1000-1200.Това е само пример. :)
 
От: kupisega ... впечатления

Да, това си е нещо като хазарт:

Кредитите, използвани от участниците за наддаване в търга, не се възстановяват в акаунтите им.

Т.е. ако си купиш кредити на стойност 100 лв. примерно и спечелиш търга за нещо, което реално струва 1000 лв. - печелиш 900 лв. Ако не спечелиш търга - изгаряш със 100-те лв. Чиста проба хазарт :wink:

Аз не харесвам хазарта в която и да била негова форма. И тези, които се навият да се включат в търговете са същински идиоти според мен :D
 
От: kupisega ... впечатления

http://www.swoopo.com/ > Значи според теб на света има много идиоти(не че няма :) ), но виж сайта.Може да изгориш с повечко пари може и да си на голяма печалба.Донякъде си е и късмет. :)
 
От: kupisega ... впечатления

Еми да.Повече са потребители и наддаването става много.Аз това и казах, че някой път може да го вземеш много изгодно, е е не всеки път ама. :) Така като гледам и в куписега взеха доста да наддават.Има разлика спрямо последната седмица. ;)
 
От: kupisega ... впечатления

Еми да.Повече са потребители и наддаването става много.Аз това и казах, че някой път може да го вземеш много изгодно, е е не всеки път ама. :) Така като гледам и в куписега взеха доста да наддават.Има разлика спрямо последната седмица. ;)
солидната реклама си казва думата
 
От: kupisega ... впечатления

Ее няма как.Ама има примери където може и с 1 натдаване да се спечели.Имаше в куписега един плеър за кола с 1 наддаване беше взет макар, че с това нарастване на потребителите им надали скоро ще го има този късмет с 1 наддаване да се вземе нещо. ;)
 
От: kupisega ... впечатления

Скоро ще са повече от 2-3 :)
 

Горе