PayPal промяна в условия - внимание!

metaverse

Well-Known Member
Накратко ако PayPal преценят, че разпространявате дезинформация имат право да задържат до $2,500 за всяко нарушение. Какво е дезинформация е доста сиво и се решава от компанията.
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: OSH
Накратко ако PayPal преценят, че разпространявате дезинформация имат право да задържат до $2,500 за всяко нарушение. Какво е дезинформация е доста сиво и се решава от компанията.


Виж файлът 26081
Няма контрол ич. Сметни след CBDC какво следва.
 
Имайте предвид, че са получени много оплаквания и е вероятно да променят отново условията.
 
Тъкмо днес и аз попаднах на тази новина:


Направо комунизма си го има в пълната сила. :) Това е малко субективно....става дума за "дезинформацията".
 
Върнаха назад. След супер много получени оплаквания навсякъде из всички канали обявиха, че е станала грешка.

“An AUP notice recently went out in error that included incorrect information. PayPal is not fining people for misinformation and this language was never intended to be inserted in our policy. Our teams are working to correct our policy pages. We’re sorry for the confusion this has caused.”

Даже Мъск се изказа по темата и изрази недоволството си от решението относно промяната. Все пак PP е негово чадо.

Как стават такива грешки нямам идея. :)

pp.png
 
Ама, има си такива органи, които уж следят, не знам кой велик генни е решил, че разплащателна система може да взима функциите на санкциониращ орган. Направо като са почнали, да издават и присъди на тези дето използват PayPal за купуване на реплики. :)
 
Ама, има си такива органи, които уж следят, не знам кой велик генни е решил, че разплащателна система може да взима функциите на санкциониращ орган. Направо като са почнали, да издават и присъди на тези дето използват PayPal за купуване на реплики. :)

Кой санкциониращ орган според теб отговаря за това как точно една компания ще те санкционира и при какво условие? Това си е работа на PP и никой не може да се меси. :)

Дръпнаха единствено, защото потребителите заплашиха с бойкот, а много искат и да ги съдят.
 
Ама, има си такива органи, които уж следят, не знам кой велик генни е решил, че разплащателна система може да взима функциите на санкциониращ орган. Направо като са почнали, да издават и присъди на тези дето използват PayPal за купуване на реплики. :)
Всъщност една от най-важните причини да използвам PayPal е, че ако бъда измамен по някакъв начин, било то нарочно или не.. те се заемат с пълното удостоверяване на цялата налична информация и отсъждат ( като най-често връщат парите на пострадалия ) и "измамника" получава предупреждение.

Не знам за друга такава компания, която да покрива до такова ниво потърпевшите от измами.

Предполагам, че за дезимформация се счита набирането на средства под някакъв вид "дарения" с неяснота, как ще бъдат харчени и за какво ще отиват, което напоследък става много популярен метод за измами в FB
 
Всъщност една от най-важните причини да използвам PayPal е, че ако бъда измамен по някакъв начин, било то нарочно или не.. те се заемат с пълното удостоверяване на цялата налична информация и отсъждат ( като най-често връщат парите на пострадалия ) и "измамника" получава предупреждение.

Не знам за друга такава компания, която да покрива до такова ниво потърпевшите от измами.

Предполагам, че за дезимформация се счита набирането на средства под някакъв вид "дарения" с неяснота, как ще бъдат харчени и за какво ще отиват, което напоследък става много популярен метод за измами в FB
Да, ама вече няма да го има. Официално отменят рефунда, ама не помня от коя дата. Бях получил мейл :)
 
Кой санкциониращ орган според теб отговаря за това как точно една компания ще те санкционира и при какво условие? Това си е работа на PP и никой не може да се меси. :)

Дръпнаха единствено, защото потребителите заплашиха с бойкот, а много искат и да ги съдят.
Какъв бойкот, те потребителите от много време са се изнесли към други услуги с по-човешки такси. Колкото до техните решения, нека не повдигаме тази така дълга тема. :)

Всъщност една от най-важните причини да използвам PayPal е, че ако бъда измамен по някакъв начин, било то нарочно или не.. те се заемат с пълното удостоверяване на цялата налична информация и отсъждат ( като най-често връщат парите на пострадалия ) и "измамника" получава предупреждение.

Не знам за друга такава компания, която да покрива до такова ниво потърпевшите от измами.

Предполагам, че за дезимформация се счита набирането на средства под някакъв вид "дарения" с неяснота, как ще бъдат харчени и за какво ще отиват, което напоследък става много популярен метод за измами в FB
Това с дезинформацията писах, че е малко субективно. Често се случва я да бъде такава просто защото едната гледна точка вижда нещата само по един наложен от някъде начин. Представете си, че PayPal е северно-македонска компания, направо сме го закъсали на този принцип. :)
 
Какъв бойкот, те потребителите от много време са се изнесли към други услуги с по-човешки такси. Колкото до техните решения, нека не повдигаме тази така дълга тема. :)

Грешиш.
Screen Shot 2022-10-09 at 22.37.24.png
 
Аха, супер. Около мен е друга статистиката, но карай. ;)

Дай да я видим статистиката? Интересно ми е. :)

Щото това е публична компания и горните данни са от отчетите им. Сега ако кажеш, че каквото е в отчета е лъжа... ще ме изненадаш. :)

PP държи 42% от пазарът за разплащания. След тях са Stripe с около 19%. Има и причина да е така.
 
Моята статистика е по това, какво се случва около мен и кай с какво си препраща пари. Другите може и да са така, но предпочитам на моята да вярвам. Специално става дума за Revolut, Paysera.

Screen Shot 2022-10-09 at 23.05.35.png
:)

И двете цитирани платформи държат абсолютно нищожен пазарен дял ако става въпрос за обработване на разплащания..
- Revolut е нещо от сорта на 0.1%
- Paysera даже не успявам да намеря официални данни, но подозирам, че е там някъде пак.
 
Виж файлът 26093
:)

И двете цитирани платформи държат абсолютно нищожен пазарен дял ако става въпрос за обработване на разплащания..
- Revolut е нещо от сорта на 0.1%
- Paysera даже не успявам да намеря официални данни, но подозирам, че е там някъде пак.
Да, в световен мащаб е така. Но нека не забравяме, че все пак най-големите, платформи като eBay и Amazon работят с PayPal. В графиката ти говорим за търговия, но това далече не същото като обмен на фъндс.


Съгласен съм за комерса. Но според мен тренда ще отиде в друга посока по две основни причини, дори май три:

- Съпорт
- Такси
- Правила и регулации
 
Да, в световен мащаб е така. Но нека не забравяме, че все пак най-големите, платформи като eBay и Amazon работят с PayPal.

Защо е така, а не ги заместят с Revolut или някой друг?

В графиката ти говорим за търговия, но това далече не същото като обмен на фъндс.

Ако мислиш, че никой не изпраща пари с PP само защото на теб ти се струва неуместно пак ще останеш изненадан.


Съгласен съм за комерса. Но според мен тренда ще отиде в друга посока по две основни причини, дори май три:

- Съпорт
- Такси
- Правила и регулации

Не е само пеймънт процес.

Надявам се разбра защо така рязко са върнали назад. ;)
 
Защо е така, а не ги заместят с Revolut или някой друг?



Ако мислиш, че никой не изпраща пари с PP само защото на теб ти се струва неуместно пак ще останеш изненадан.



Не е само пеймънт процес.

Надявам се разбра защо така рязко са върнали назад. ;)
Е как точно eBay ще сменят с нещо PayPal, според си наясно чия собственост е PayPal. :)

Нека си го говорим след някоя друга година. Едно време и Moneybookers бяха лидери, ама нещо не се чува нещо от тях.
 
За жалост PayPal, Stripe, Authorize net, ApplePay водят в Америка и Европа. В Африка paystack, Китай Alipay, YeePay но в цял свят се ползва масово PayPal, за жалост имат голям пазарен дял на всички пазари дори в Азия, това им дава голяма сила да си правят каквото искат и да слагат рестрикция, при мен лично са правили задържане на 10 хиляди, а акаунта има вертификация и плаща всичко в сащ без никакви заобикалки. А щом си позволяват такива радикални крайности 100% имат план и знаят защо го правят.

Ще дам няколко линка тук за PayPal: https://finance.yahoo.com/news/14-best-financial-stocks-buy-130314206.html , https://finance.yahoo.com/news/wall-street-analysts-think-paypal-135501368.html
 

Горе