PR при пренасочване на УРЛ

При директно пренасочване и изчистени всички линкове на дадена страница, пренася ли се 90% от PR-a към новата?
 
От: PR при пренасочване на УРЛ

При директно пренасочване и изчистени всички линкове на дадена страница, пренася ли се 90% от PR-a към новата?
ПР се определя въз основа на входящите, а не на изходящите линкове. Така че, дали са изчистени или не, има отношение към евентуални наказания, а не към органично изчисляване на ПР.

Какво се случва при пренасочване източникът "предава" ПР на приемника, като същевременно "получава" ПР-а на приемника (второто е начинът за генериране на фейк ПР). Имай предвид, че ако приемникът има ПР 2, а източникът - ПР3, след известно време, след като Гугъл "захапе" редиректа, ПР на приемника НЯМА да стане 5. Може и да си остане 3. Докато източникът ще приеме ПР на приемника (фейк ПР) и ще се смъкне от 3 на 2.

Трябва да си много наясно защо ще правиш подобна операция, защото можеш да се попрецакаш.
 
От: PR при пренасочване на УРЛ

То аз вече го направих. Ситуацията беше следната:

Имах уеб сайт в хит.бг под дадена ключова дума на първо място в Гугъл. Реших да преместя сайта на нов домейн. Пуснах редирект от всички стари страници към индекса на новия ми сайт /домейн/. PR-то на стария сайт беше 2. Новия си е N/A. Сега какво ме чака? По мои сметки ПР 2/3 /това само от линковете от стария сайт/, прав ли съм?
 
От: От: PR при пренасочване на УРЛ

То аз вече го направих. Ситуацията беше следната:

Имах уеб сайт в хит.бг под дадена ключова дума на първо място в Гугъл. Реших да преместя сайта на нов домейн. Пуснах редирект от всички стари страници към индекса на новия ми сайт /домейн/. PR-то на стария сайт беше 2. Новия си е N/A. Сега какво ме чака? По мои сметки ПР 2/3 /това само от линковете от стария сайт/, прав ли съм?
Много ми е интересно как се прави redirect от сайтове в хит-а.:shock:
 
От: От: От: PR при пренасочване на УРЛ

Много ми е интересно как се прави redirect от сайтове в хит-а.:shock:
С HTML бе колега :p

<meta http-equiv="Refresh" content="0; URL=http://xxxxxxxxxx">
 
От: От: PR при пренасочване на УРЛ

То аз вече го направих. Ситуацията беше следната:

Имах уеб сайт в хит.бг под дадена ключова дума на първо място в Гугъл. Реших да преместя сайта на нов домейн. Пуснах редирект от всички стари страници към индекса на новия ми сайт /домейн/. PR-то на стария сайт беше 2. Новия си е N/A. Сега какво ме чака? По мои сметки ПР 2/3 /това само от линковете от стария сайт/, прав ли съм?
Може ПР 1 на новия, а може и 2. 3 е по-малко вероятно, освен , ако нямаш нови линкове към новия сайт.

Бих ти преложил освен редиректа, да сложиш по един линк на всяка страница към кореспондиращата й с подходяща ключова дума.
 
От: PR при пренасочване на УРЛ

Аз имах един сайт ПР3 след това го пренасочих към друг ПР падна на 0 но и на другия сайт не се качи...
 
От: PR при пренасочване на УРЛ

xXxTheMasteR препоръчвам ти да не го правиш пренасочването щото само ще загубиш от това... Може да имаш повече посещяние но ПР ще падне на 0 :)
 
От: PR при пренасочване на УРЛ

Аз вече го направих отдавна. ПР не ми е толкова важен, важното е че новият сайт мина на първа позиция по желаните ключови думи.
 

Горе