SEO, Монетизиране и други на ФОРУМ

mitakaJ9

New Member
Здравейте, имам идея за форум, който смятам, че може да се развие до доста голяма общност. Имам няколко въпросчета обаче и ще се радявам да ми помогнете:

1) SEO:

1. Ще ползвам PhpBB система. Видях,че има доста плъгини за Seo, но можете ли да ма препоръчате някой от плъгините.

2. Ако можете да ми предложите другите идеи за СЕО освен плъгин

2) Монетизиране:


Ако може да ме предложите най-добрият начин за монетизиране на форум. Съответно за малка и голяма общност.

3) Форум + индекс:


Форума ще е такъв тип, че повечето теми ще съдържат информация. Мисля да добавя индекс страница където ще са подредени и разделение темите по групи и азбучен ред примерно. Във идекса като кликнеш няма да те закарва директно във форум ама в нова Web Страница с кратко инфо и вече линк към темата.

Идеята ми за индекса е да го оптимизирам и него и всяка отделна страничка за темите, така че да си докарам повече трафик.

Моля дайте ми предложения за индекса:

1. Как да бъде направен плъгини/php/mysql и как да бъде най-автоматизиран

2. Как да бъде най-ефективно оптимизиран

3. Ако имате нещо да ме посъветвате за въпросният индекс моля направете го :)
 
От: SEO, Монетизиране и други на ФОРУМ

70 Човека са видяли темата и никой нищо не е написал... може би не на всички въпроси можете да ми отговорите, но не вярвам, че няма човек който да може да ме насочи как или къде прочета относно СЕО и монетизиране на форум....
 
От: SEO, Монетизиране и други на ФОРУМ

Какво да ти отговорим като рибата е още във водата, а ти вече си сложил тигана и си наредил чиниите на масата.
 
От: SEO, Монетизиране и други на ФОРУМ

Да, наистина е рано да питам за монетизиране, но все пак е хубаво да си направя пълен план преди да започна, но както и да е по всяко време на развитието на сайта мога да си променя начина на изкарване на пари.

Все пак съвет относно СЕО? И съвет дали въпросния индекс/директория със инфо от теми ще ми помогне за индексиране в гугъл?
 
От: SEO, Монетизиране и други на ФОРУМ

Щом ще е голяма общност, ще може да си направиш подробна статистика за членовите, а и гостите.
Колекционираш една голяма база данни от процент мъже/жени, възраст, локация на потребителите си, и когато имаш вече натрупана критична маса, започваш приходи на база всичко каквото си колекционирал, за да можеш да предложиш адекватна реклама във форума си.

Потърси такива инструменти за анализ в Гугъл. Щом Алекса някак си може да ми каже на фирмения ни сайт колко са мъжете и жените по никаква идея си нямам какви критерии, все ще намериш по-адвансд инструмент на тази цел.

SEO оптимизацията не я мисли. Гугъл си индексира форумите перфектно и си ги групира като такива. Мисли как ще направиш добър форум и наистина голямо общество, както си споменал.

Напиши си схема колко пари ще инвестираш, колко пари ще харчиш на месечна база, и колко време може да избуташ преди да можеш да пуснеш реклама. Чак тогава си прави сметки и реши наистина дали ще го пускаш или не.

Поздрави
 

Горе