Shopiko -> OpenCart KAK?

Alex97

Active Member
Мисля да купя един готов магазин който е на Shopiko. Дизайна не е кой знае какво, но магазина получава трафик, въпреки че адреси са не SEO оптимизирани - примерно /bg-catalog-details-23.html , /magia-za-laminiran-parket-i-darveni-podove.html ...

Другият проблем е checkout-a който в момента е не ми харесва - нама интегрирани модули на куриер и не може да се избере доставка до офис и не смята доставката. Продуктовите страници също не са много добри.

Може ли да се направи миграция със запазване на трафика от Гугъл?
 
Ще е нужно определено (и поради зле генерираните URl адреси, поне на категориите), да се направи редирект като се види много добре кое на къде ще редиректва. За жалост ще има някакво сътресение при преиндексацията на новите URL адреси, но честно казано, ако се работи усърдно и правилно, с времето не само ще върне позициите, ако е паднали страниците, но и ще ги подобри.

Opencart определено е, поне лично според мен, по-доброто решение, не е само заради интеграциите на куриерските услуги, но и по ред други причини. Една от тях определено е и повечето опции с разплащания и вече утъпканата им с времето интеграция. Визията също можете да подобрите, а ако се прави и правилно - скоростта също ще можете да докарате до желаните цифри.

Има доста специалисти в тази област.
 
@Blinky много добре ти обяснил нещата. Редирект, нова заявка, конзолата, търпение, време и нещата ще се наредят по-бързичко.

Бтв като не са ти сео оптимизирани нещата направо те съветвам да ги сменяш при смяната на cms-a. Нямам представа какви са ти позициите в search console, но от опит ти казвам, ако ще действаш, действай както трябва. Импресиите и кликовете падат за няколко месеца, но после нещата се подобряват значително. Поне за Opencart от от мои наблюдения


Не забравяй и че добрия избор на хост е също важен фактор.

***Неплатена реклама на Blinkily***

Успех!
 
Доста добро допълнение. И аз съм го наблюдавал именно този ефект - сменяш система, на новата правиш нещата идеално, претърпяваш няколко месеца спад, който те депресира, но изведнъж се катериш дори с още по-добри позиции. Забелязвал съм го при няколко миграции, но там нещата наистина бяха направени като хората, и си прав отново (за рекламата става дума :) ), специалистите се поразровиха за добро местенце да ги хостнат. :) Според мен в неговия случай няма къде да сбърка и за какво да поглежда назад, съдейки от това, което е написал.
 
Мисля да купя един готов магазин който е на Shopiko. Дизайна не е кой знае какво, но магазина получава трафик, въпреки че адреси са не SEO оптимизирани - примерно /bg-catalog-details-23.html , /magia-za-laminiran-parket-i-darveni-podove.html ...

Другият проблем е checkout-a който в момента е не ми харесва - нама интегрирани модули на куриер и не може да се избере доставка до офис и не смята доставката. Продуктовите страници също не са много добри.

Може ли да се направи миграция със запазване на трафика от Гугъл?

Shopiko-то е клонинг на GombaShop. На сайтовете на куриерите има инструкции за интеграция. Предполагам че може да се настроят да показват опции за куриер и смятане на доставка според килограми. Бях си активирал едно тестово, но не смогнах да го разцъкам.

Отделно, ако е старо Шопико, има шанс да е базирано на OpenCart, защото старите Шопикота, бяха базирани на това (освен ако не са ги мигрирали).
 
Отделно, ако е старо Шопико, има шанс да е базирано на OpenCart, защото старите Шопикота, бяха базирани на това (освен ако не са ги мигрирали).
Мисля, че и едно време Summercart бяха се базирали на стария Opencart, но мътно ми е дали беше така, или Zen Cart беше. Това Zen Cart беше супер добра е-комерс платформа едно време, направо цепеше в сравнение с останалите, които набираха скорост, Woocommerce още не беше и замисляно като идея, WordPress беше тогава една блог платформа. :)
 
Много важно е и откъде и как сайта получава трафик, което не си споменал. Ако е от органично търсене е едно. Ако е от реклама - друго. Беклинкове - трето. Редовни, свикнали да пазаруват от там клиенти...
Ако те мързи - Импорт на продукти от Shopiko - пише, че включва и категории, което ще ти позволи може би да позапазиш при желание тяхната структура поне.
А относно търсачката - по възможност гледаш да запазиш структурата - домейн-категория-подкатегория, и както ти е описал @Blinky Правиш редирект и в сърч-конзолата на "стари линкове" + вкарваш нови, интересни неща. Ако си запазил домейна и структурата на категориите, и при нужда поправяш стари/нови линкове на продукти, мисля че бързо и Гугъл ще се адаптира и няма да имаш чак-такива проблеми. Също така не забравяй, че тези линкове си имат и мета-данни /надявам се :rolleyes: / ;)
п.с. Никога не съм бил фен на SaaS платформи, поради големите им ограничения и работа "на калъп".
 

Горе