Universal Analytics (UA) - Google Analytics 4 - Какво направих

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

От години ползвам Universal Analytics (UA), лично новия ( GA4 ) макар и много функционален лично на мен в момента не ми харесва. Но от 01.07.2023г няма какво да правим и сега на кратко ще Ви споделя какво направих за да доближа новата версия, до старата. Защото има разлика в статистиките!

Прикачвам две снимки, за да видите параметрите, който използвам за да се доближа до статистиката която лично мен ме интересуваше преди.
* Забележете, че в ( GA4 ) потребителите са за 30 минути, а не както преди за 5 ( това в момента не може да се промени 06.07.2023г )
* Правя тази кратка тема, защото имах запитване от колега, че не му излиза правилно статистиката в новия ( GA4 ) и реших да му покажа и да бъде полезен и на други какво лично направих.
ga4.jpgue1.jpg
 
Съхранението на данни в ( GA 4 ) е само 2 месеца по - подразбиране! Можем да го увеличим на 14 месеца, което лично съм направил на сайтовете си. Ето пътя: Администратор/ Настройки за даните/ Съхранение на данни 14meseca342.jpg
 
Много полезно инфо даваш. Тепърва, със сигурност, GA4 ще е доста коментирана тема. При мен се показва 5% до 7% по-ниска посещаемост от универсала. Очаквам да има и бъгове, които ще се отстраняват с времето.
 
Много полезно инфо даваш. Тепърва, със сигурност, GA4 ще е доста коментирана тема. При мен се показва 5% до 7% по-ниска посещаемост от универсала. Очаквам да има и бъгове, които ще се отстраняват с времето.
Радвам се, това ми е целта. Иначе и при мен има няколко процента по - нисък трафик спрямо Universal Analytics (UA)
 
Радвам се, това ми е целта. Иначе и при мен има няколко процента по - нисък трафик спрямо Universal Analytics (UA)
Това ме успокоява :D. В началото си вкарах напрежение, гледайки един сайт, но после, като разгледах и другите сайтове, забелязах, че и при тях има % по-ниска посещаемост. Викам си: ще се балансира, има бъгове.
 

Горе