WP Error: php not running

just

Active Member
Untitled.png


Вярвам, че този проблем е често срещан.. За пръв път се занимавам с качване на УП и съм объркана. Пробвах да направя нещата според .htaccess настройките на супер хостинг, към който съм... не стана. Пробвах с директория направена от мениджърския панел на супер хостинг, както и с ръчно направена такава.

Като човек, който по принцип се занимава с писане на текстове - четох форумите на УП, други форуми... блогове и т.н. Пробвах милиони неща , но не става. Дали има някаква тънкост в урл полето за инсталационния файл или за това кое име да пиша в конфигурационния файл? (името и паролата ми ги зачита, защото имах опит, при който и това оплесках, но грешката продължава да ми излиза)

Дали някой може да ме линкне към детайлно описана инсталация (друга, освен оригиналната на уърд прес)? Или да ми каже как да се справя с тази грешка, която ми излиза? Дори и да трябва да почна от начало - няма значение!

Superhosting
Linux

Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
хаха, не - просто от фтп клиента (filezilla) вс файлове от архивираните на wordpress.org
Но конфиг и .htaccess ги пипах по отделно многократно.
 
От: WP Error: php not running

нямам на представа тази грешка какво значи в твоят случай...
но и незнам какво си редактирала по .htaccess

най-добре според мене да изтриеш всичко, да свалиш wordpress-a от офиц. сайт - разархивираш - качваш всички файлове и зареждаш домейна и тогава да видиш какво ти се зарежда като съдържание и инструкции
 
От: WP Error: php not running

ако ми драснеш в рамките на 20 мин ще ти го инсталирам :)
 
Ами... предпочитам сама - няма да разчитам само на приятели! Вече отказах едно такова предложение, но ок - ще го сваля и инсталирам пак цялото... Дали не бъркам нещо в аксес кода? Има 3 реда от суперхостинг, където пише да се качат в празния файл и да се сложат с юзер-а на акаунта за достъп на пхп-то към вс в директориите.
 
От: Re: WP Error: php not running

Ами... предпочитам сама - няма да разчитам само на приятели! Вече отказах едно такова предложение, но ок - ще го сваля и инсталирам пак цялото... Дали не бъркам нещо в аксес кода? Има 3 реда от суперхостинг, където пише да се качат в празния файл и да се сложат с юзер-а на акаунта за достъп на пхп-то към вс в директориите.

Ъъъъ, трии го стария .хтaccess файл, вордпресс-а си има собствен в пакета, а и нищо не трябва да се променя в него.
По-принцип инсталацията е 3-7 минути в зависимост от това колко бързо цъкаш.

1. качваш всички файлове през ФТП-то на хостинг-а
2. правиш си една празна база данни и потребител към нея през Цпанел-а
3. отваряш домейна.ком/директориякъдето-е-вордпресс-а/ и следваш инструкциите
 
От: WP Error: php not running

Пусни една тема "Суперхостинг.бг тотално се изложиха!!!" и до няколко часа ще ти го оправят...
 
Хаха.. така ли стана с предните?

и не, не стана. Пак същата грешка.
 
От: Re: WP Error: php not running

Хаха.. така ли стана с предните?

и не, не стана. Пак същата грешка.

Добре де, дай поне сайта да го погледнем :)
 
Пратих ти го, но той в мемента си е на свободния УП и си е най-лесно направен блог. Не е с цел печелене, но ако и това стане - би било идеално... Честно казано, купувам хостинг за него, само защото от УП почнаха да си слагат долнопробните реклами по моя блог и ме раздразни с това. Ако ще имам реклами, то поне аз да решавам какво да е...
 
От: Re: WP Error: php not running

Пратих ти го, но той в мемента си е на свободния УП и си е най-лесно направен блог. Не е с цел печелене, но ако и това стане - би било идеално... Честно казано, купувам хостинг за него, само защото от УП почнаха да си слагат долнопробните реклами по моя блог и ме раздразни с това. Ако ще имам реклами, то поне аз да решавам какво да е...
Да нямаш вирус, не съм ползвал Wp.com отдавна, но преди не слагаха реклами по блоговете?
 
От: WP Error: php not running

Щом си в Суперхостинг трябва да имаш в cpanela Fantastico De Luxe, оттам буквално с два клика инсталираш Wordpres без никакви проблеми. Незнам защо си играеш да качваш инсталационните файлове един по един. Другия вариант е да им пишеш на съпорта и те ще ти го инсталират.
 
Последно редактирано:
Netsurfer,
Note: To support the service (and keep free features free), we sometimes run advertisements. We try hard to only run them in limited places. If you would like to completely eliminate ads from appearing on your blog, we offer the No-Ads Upgrade.
от УП.ком


Velkoto, пробвах!!! 3 пъти Фантастико и 3 пъти през ФТП (може би повече) - все едно и също... Накрая ще се окаже някаквъ тъпотия, сигурна съм, но няма как да знам. Като пусна лог-ин от направената от фантастико инсталация и ми дава грешка - или директорията я нямало (а аз я виждам и в фтп и в панела) като не тръгващото PHP си седи отзад прозорчето с грешката, или просто пуска споменатото вече прозорче и така....

А между другото сложих скрийн шот в пост 1
 
Тази грешка идва от сървъра. Защо не пуснеш направо един тикет към суперхостинг и съм сигурен, че ще отстранят проблема. Тази тема тук е безсмислена.
 
Проблемът е, че те ми отговориха с "това, което виждаме е, че инсталацията е недовършена или не е направена" след като въпросът ми беше защо не мога да инсталирам. Сега ме препратиха към друго нещо... ако стане ще съм много щастлива и ,ест, ще споделя в случай, че някой друг има такъв проблем
 
От: WP Error: php not running

интересно ми е към какво са те препратили... този проблем едва ли сама можеш да го решиш.... както каза ktomov, грешката не е у теб
 
От: Re: WP Error: php not running

Проблемът е, че те ми отговориха с "това, което виждаме е, че инсталацията е недовършена или не е направена" след като въпросът ми беше защо не мога да инсталирам. Сега ме препратиха към друго нещо... ако стане ще съм много щастлива и ,ест, ще споделя в случай, че някой друг има такъв проблем

Не бе човек.. не ги питай към е проблема, а директно ги помоли те да ти го инсталират wordpress-а. Няма да ти откажат и ще го направят вместо теб. Очевидно е че, нещо си омазала в цялата схема.
 

Горе