Има ли място twitter в бг блоговете?

mavrodievv

New Member
От скоро време си направих акаунт в твитер. Честно казано не разбирам как той може да донесе за популяризирането на моят блог.

Направо ще питам: виждате ли някаква полза от твитер, заслужава ли си времето и помага ли ви в популяризирането на вашите блогове? Ако отговорът е положителен моля споделете....
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Ако си създал акаунта само за да си популяризираш блоговете - не, не си заслужава.
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Ако си създал акаунта само за да си популяризираш блоговете - не, не си заслужава.

В такъв случай каква е реалната полза от твитер.
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Ако си създал акаунта само за да си популяризираш блоговете - не, не си заслужава.
Повече от съгласен съм тук. ;) Малко безмислен ми е този сайт, както и все още не мога да разбера как печели. :)
 
От: От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Повече от съгласен съм тук. ;) Малко безмислен ми е този сайт, както и все още не мога да разбера как печели. :)

Аз още не разбирам каква е ползата от него.....:twisted:
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Ами много просто - TWITTER не печели все още. Ако не се лъжа има купувач на 10% от акциите, тоест 100 милиона е платил за този дял, Тези 100 милиона долара се инвестират отново в twitter, който в момента е оценен на 1 милиард долара.
А кога и как ще започне да печели, не е ясно.
-----
Ако не се лъжа, тази година youtubе ще отчете загуби от 500 000 милиона долара, защото трафикът е много повече от приходите там.
Най-вероятно и двете мрежи се развиват с перспектива, а лично моето мнение е, че twitter в този с вид няма да навлезе в Бг, както фейсбук.
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Така, за пореден път обяснявам за тези, които първо говорят глупости, после мислят :)

На twitter трябва да се гледа като на социална мрежа. Както всяка социална мрежа не даваща реален линк целта е трафик. За да дойде този трафик трябва да имате последователи. За да имате последователи трябва да сте част от общността.

Зависимост от нишата, езика на сайта ви, начинът ви за изразяване и с способността ви да пишете читави заглавия twitter може да бъде много полезен и да ви носи трафик с камионите. За да стане това обаче първата стъпка е да сте част от общността.

Ясно? После само да сте казали, че съм лош и само нареждам... Верно, че малко брутално и обидно се изразявам понякога...

П.С. Аз за БГ сайт успявам да си докарам трафик през twitter. Ако темите ми са тъпи ~5-10 човека на ден в зависимост от това кога twit-вам. Ако темата е интересна могат да се докарат и няколко стотин хита (супер рядко).

Edit: Току що пуснах в блога ми един пост Twitter в блог на български
 
Последно редактирано:
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Така, за пореден път обяснявам за тези, които първо говорят глупости, после мислят :)

На twitter трябва да се гледа като на социална мрежа. Както всяка социална мрежа не даваща реален линк целта е трафик. За да дойде този трафик трябва да имате последователи. За да имате последователи трябва да сте част от общността.

Зависимост от нишата, езика на сайта ви, начинът ви за изразяване и с способността ви да пишете читави заглавия twitter може да бъде много полезен и да ви носи трафик с камионите. За да стане това обаче първата стъпка е да сте част от общността.

Ясно? После само да сте казали, че съм лош и само нареждам... Верно, че малко брутално и обидно се изразявам понякога...

П.С. Аз за БГ сайт успявам да си докарам трафик през twitter. Ако темите ми са тъпи ~5-10 човека на ден в зависимост от това кога twit-вам. Ако темата е интересна могат да се докарат и няколко стотин хита (супер рядко).

Мерси МАСТЕР от отговора ти ми стана ясно за какво служи twitter - трафик и създаване на контакти ( след като е социална мережа).

Как се намират последователи?
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Еми слагаш си на сайта линкче към twitter-а да може хората да те следват, добавяш приятели, REtweet-ваш и така... с изобретателност всичко се постига
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Мастера много точно го е казал, аз само мога да допълня, че е изключително полезен и за получаване на най-актуалната информация, а не само за спам. Примерно ако поддържате SEO блог и следите подходящите туитъра, само оттам може да си докарвате новини за блога си, естествено с преводче, за да не е дупликейт.
 
От: От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Мастера много точно го е казал, аз само мога да допълня, че е изключително полезен и за получаване на най-актуалната информация, а не само за спам. Примерно ако поддържате SEO блог и следите подходящите туитъра, само оттам може да си докарвате новини за блога си, естествено с преводче, за да не е дупликейт.

Това става и с абонамент чрез RSS за сайтовете, които те интересуват. Общо взето твитер е социалка за разменяне на линкове, интересно ми е дали блогърите наистина се следят един друг....
 
От: От: От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Това става и с абонамент чрез RSS за сайтовете, които те интересуват. Общо взето твитер е социалка за разменяне на линкове, интересно ми е дали блогърите наистина се следят един друг....

не е точно така ... не може да следиш с рсс 1000 сайта (е можеш, но е глупаво), а ако фолоуваш правилните хора (профили) с подобни на твоите интереси, може да получаваш какви ли не разнообразни новини. Прибави си повече потребители и ще разбереш за какво става дума ;)

Бтв който ползва ФФ, ето най-добрият плъгин за туитър според мен:
https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/5081
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Пробвай да си добавиш и малко от не толкова топ потребителите, защото повечето от тях са доста арогантни и неебателни. Започни да си развиваш профила с хора, който имат околко 60-70 последователя и следят поне толкова.


btw който иска да ме следи: http://twitter.com/mactep
 
От: Има ли място twitter в бг блоговете?

Пробвай да си добавиш и малко от не толкова топ потребителите, защото повечето от тях са доста арогантни и неебателни. Започни да си развиваш профила с хора, който имат околко 60-70 последователя и следят поне толкова.


btw който иска да ме следи: http://twitter.com/mactep

Следя те :))))
 

Горе