Искам да се позанимавам с seo на сайта ми

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
ако платя на някой да ми направи сео оптимизация на моя сайт по избрана ключова дума от мен да излиза на по-предни позиции в търсачките
той какво ще направи ?
това ми е интересно !

какви са стъпките :)

Благодаря предварително
 
От: Искам да се позанимавам с seo на сайта ми

Всеки си има различен сценарий, в зависимост от знанията и уменията, виждането му за сайта, експерименталният му опит и т.н.
Освен това в зависимост от това какъв ти е сайта, за какво е предназначен, пътя на оптимизацията ще е различен.

Пък и какво значи СЕО?
Onpage, Offpage SEO?
СЕО не се прави за 5 минути. Понякога минават месеци в една цялостна СЕО кампания. Гарантирани резултати никога няма.

И аз на времето си мислех че сео-то е да барнеш 2-3 мета тага, ама с течение на времето разбрах, че всяко нещо си иска времето.

Да не говорим, че едното СЕО само по себе си е едно нищо. Оптимизирай един сайт да излиза на първа позиция без никаква маркетингова стратегия, без никакъв бизнес план, без капка красота в дизайна. Ефекта ще клони към нулата!
 
ще напарави одит на саита ти и топ конкурентите в нишата ще ти предпочете доста повече от един киурд

http://seom.bg/seo-services/seo-audit

http://seom.bg/seo-services/seo-standard

ако саита е голям може и това

http://seom.bg/seo-services/big-seo

ище премине към линк билдинг

и е точно както го казва ThinkFast


Всеки си има различен сценарий, в зависимост от знанията и уменията, виждането му за сайта, експерименталният му опит и т.н.
Освен това в зависимост от това какъв ти е сайта, за какво е предназначен, пътя на оптимизацията ще е различен.

Пък и какво значи СЕО?
Onpage, Offpage SEO?
СЕО не се прави за 5 минути. Понякога минават месеци в една цялостна СЕО кампания. Гарантирани резултати никога няма.

И аз на времето си мислех че сео-то е да барнеш 2-3 мета тага, ама с течение на времето разбрах, че всяко нещо си иска времето.

Да не говорим, че едното СЕО само по себе си е едно нищо. Оптимизирай един сайт да излиза на първа позиция без никаква маркетингова стратегия, без никакъв бизнес план, без капка красота в дизайна. Ефекта ще клони към нулата!


http://seom.bg/seo-services/link-building
 
От: Искам да се позанимавам с seo на сайта ми

добре. сега имам един друг въпрос

домейна е вече на няколко месежа има пр2

но когато го напиша така primer: site.info

още ми показва може би имахте в предвид site.biz

а да не говорим че моя домейн е site.info a до преди няколко месеца един доста голям сакйт беше със домейн site.net
има ли начин
сайта ми да излиза при написването на site в гугъл да излиза на първа позиция моя сайт, а не онзи другия който си смени домейна скоро и вече не е site.net .....

site./ ..... - само примери
Поздрави
 
От: Искам да се позанимавам с seo на сайта ми

Не те разбрах много добре въпроса и както написа един съформник "преди време ме пита що е това SEO и си викаш сеЛо".
Нека се опитам да пресъздам коментара ти:
Имаш сайт, който се казва например site.info, но когато напишеш site.info излиза сайта на конкурентите ти - site.net и site.biz. В случая просто повечко линкове към твоя сайт с анкор site.info (разбира се и ключовите думи, за които се бориш , и гледай да не използваш винаги едни и същи анкори за да не изядеш някое наказание) и повечко търпение. Вероятно твоите конкуренти са с доста по-стар домейн и доста по-висок Trust Rank.
Така ги виждам нещата, ама аз съм СЕО некадърник и най-добре не случаш, защото пиша в този форум само да трупам постове :(
 
От: Искам да се позанимавам с seo на сайта ми

Не че искам да бъзикам сеоджиите, но в подобни случаи, когато няма коренно сгрешена от самото начало концепция, най-ефикасната рецепта се казва "Времето лекува".

Всякакви други вариации ще заприличат на напъните на всеизвестния млад и подаващ надежди врачански футболист, който след две туби вино решил да покаже любимите си финтове пред сътрапезниците и тръгнал да финтира гредата.

Та да финтираш Гугъл е все едно да финтираш стадиона - дори и да те забележи, няма да разбере кво му се моташ там долу и за кво се бориш. Не е случайно, че за по-накратко използва термина "пеналти".
 
Последно редактирано:
От: Искам да се позанимавам с seo на сайта ми

Е разбира се, че има начин. Въпроса е колко ще ти е ефективно.
Ако си взел ebay-bg.com и G ти предлага ebay.com няма да е лесно.
 

Горе