Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

happyslacker

New Member
При определени случаи, изрично указани като такива от Google в писмен вид (включително и чрез електронна поща), Вие имате право да се включите в Програмата и откриете своя сметка единствено с цел да получавате плащане от Google , а не с цел да показвате Реклами, Връзки, Резултати от търсене и/или Препращащи бутони на Собствеността. Ако все пак впоследствие използвате Вашата сметка, за да участвате в Програмата (а именно, за да излагате Реклами, Връзки, Резултати от търсене и/или Препращащи бутони в Собствеността), такова използване на Програмата ще се подчинява на условията на настоящия Договор.

Ако правилно съм разбрал мога да си направя фирмен профил (акаунт) за да получавам пари от съществуващия ми профил (акаунт).

Някой пробвал ли е да си направи такъв фирмен профил?

Пуснах запитване до Google, обаче едва ли ще получа отговор.
 
Последно редактирано:
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Може в твоя профил да си едитнеш информацията така че парите да се изплащат на фирма, собственика на акаунта да е фирмата. Но поне до сега Гоогле не е правил за чуждестранните лица разлика между фирма и частно лице.
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Нещо не чаткам. И това какво ни помага?!? Къде го прочете това?
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Това го пише в договора, който ти си сключил с Google и би трябвало да си чел.

Помага ти само в това, че може и да не се налага да си триеш стария акаунт и да правиш нов, ако искаш фирмата ти да получава парите.

Ако имаш инсталиран кода в 100 сайта и трябва във всеки сайт да си сменяш кода ще е много по-лесно да си направиш един нов акаунт само за получаване на парите, отколкото да сменяш кода във всички сайтове.
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Може в твоя профил да си едитнеш информацията така че парите да се изплащат на фирма, собственика на акаунта да е фирмата. Но поне до сега Гоогле не е правил за чуждестранните лица разлика между фирма и частно лице.

Обаче при "едитването" трябва да декларираш, че не си прехвърляш акаунта. В случая когато го прехвърляш на фирмата си правиш точно "прехвърляне на акаунт". Ако не ми отговорят може и този вариант да пробвам - така или иначе ще си трия акаунта, ако не може...
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Аз питах в групите им и отговора беше нов акаунт на юридическо лице.
Отговор по пощата не чакай. И аз бях пуснал две запитания по мейла, но отговори няма.
Най - добре да се пита в групите
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Едно време (около времето когато започваха да разрешават сайтовете на български език) бях им задавал въпроси и отговаряха. Обаче последно време явно станаха много маймуни на клона и не смогват да отговарят на всички...

Те ако са толкова зле от към човешки ресурс спокойно мога да си сменя името с името на фирмата и да се надявам, че няма да разберат :)

Май и затова се навъдиха толкова много 'черни' сайтове с AdSense - няма кой да проверява.

Откакто в България AdSense стана популярен масово се докладват сайтове за всевъзможни нарушения и екипът по поддръжка не може да насмогва да преглежда всички обвинения :) За повече информация: Бай Ганьо.
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Може ли малко помощ с попълването на началния формуляр за фирмени акаунти
На първото поле име на бенефиста какво трябва да пиша - ЕТ "име на фирмата" Иван Иванов например
и долу Име за контакт - Иван Иванов отново ли
И това " компанията ви трябва да има сметка на това име".
За фирмена сметка ли се говори за каква ли?
То чековете трябва да идват на името на фирмата и да направя фирмена сметка така ли се получава.
Прикачвам и един скрииншот някой ако е поплъвал скоро и може да помогне
 

Прикачени файлове

  • googlefirma..JPG
    googlefirma..JPG
    62.2 KB · Преглеждания: 29
От: От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Попълваш данните от решението за регистрация на фирмата. Бенефициент е фирмата напр ЕТ Иван Иванов, лицето за контакти е някой от фирмата напр Иван Иванов. Адреси и т.н. са адресите на фирмата по регистрация или адреса за кореспонденция ако е различен от адреса на управление, но трябва да са вписани в решението за регистрация на фирмата.

Банкова сметка ще ти трябва после за да си осребриш чека. Тя трябва да е на името на този, в чиято полза е издаден чека - т.е. фирмата ЕТ Иван Иванов.

Може ли малко помощ с попълването на началния формуляр за фирмени акаунти
На първото поле име на бенефиста какво трябва да пиша - ЕТ "име на фирмата" Иван Иванов например
и долу Име за контакт - Иван Иванов отново ли
И това " компанията ви трябва да има сметка на това име".
За фирмена сметка ли се говори за каква ли?
То чековете трябва да идват на името на фирмата и да направя фирмена сметка така ли се получава.
Прикачвам и един скрииншот някой ако е поплъвал скоро и може да помогне
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Благодаря, а като нося чека на името на фирма и тя е на мое име трябва ли да нося и някакви документи на фирмата или само моята лична карта

зависи.
1. ако ти си представляващия фирмата или имаш пълномощно за разпоредане със сметките на фирмата личната ти карта и печата на фирмата са достатъчни

2. ако сега ще си откриваш сметката ти трябват доста неща (изброено неизчерпателно)
- решение за регистрация
- удостоверение за актуално състояние (нищо, че те има вписан в Търговския регистър)
- удостоверение за данъчна регистрация
- Булстат
- копие от лична карта на представляващите (в интерес на истината и самите представляващи)
- пълномощни ако има такива
- печата на фирмата

и в банката вече ще попълниш още малко формуляри, спесимени и т н "опознавателни" документи
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Ха, ти не си стигнал до веселата част - в искането за откриване на сметка понякога има такива тъпотии, че свят ще ти се завие - В кой бранш работите? Колко банки използвате? Защо избрахте нас? Колко работника имате? Каква е средната заплата във фирмата ви?

Като ученически лексикон
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Препоръчайте банка от която сте доволни,
ако има такова животно де :)
Повечето имат такси за теглене и внасяне.
Осребряване на по - големи чекове за около 30лв тъй като мисля да задържам плащанията примерно 3000$.
Доста от банките, които проверих не намерих инфо за обработката на чековете
 
Последно редактирано:
Re: От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Осребряване на по - големи чекове за около 30лв тъй като мисля да задържам плащанията примерно 3000$.

Тази стратегия не е ли твърде рискова?
 
В смисъл, че ако те резнат нещо от адсенса ще изгориш с доста голяма сума.
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

Аз едно време като си отварях акаунт не помня да е имало разделение на фирмени и частни. Може би това е нещо ново с ирландското подразделение. Лоша работа и само разправии и проблеми.
 
От: Прехвърляне на Google AdSense Account - алтернатива

при нов Google AdSense Account като попълвам името на фирмата на латиница
как да го пиша
ET "ime na firmata - imenata"
или без ЕТ
В удостоверението при изписване на чужд език е "ime na firmata - imenata" т.е. без ЕТ
а на бг си е цялото
Вие как сте го попълнили
 

Горе