Контактна информация в сайт

pi6limeto

New Member
Здравейте, разработвам сайт за обяви и ползвам услугите на мобио.бг за смс разплащания. Получих съобщение, че трябва да вкл. подробна контактна информация на сайта: Име, Телефон, e-mail. Моля, който притежава такъв уеб сайт да сподели опит - Вие как сте постъпили?
 
От мобио ли получи такова съобщение?
 
От: Контактна информация в сайт

да те преди седмица две три ... предупредиха че имало проверки
и да си включим инфото за да нямаме проблеми
просто предупредиха не задължават никого
защото няколко сайта които са при тях са били проверени


edit.gif
Информация, която трябва да включите на сайта си. - 2010-03-25 15:42:25
Уважаеми партньори,

Искаме да Ви напомним, че според разпоредбите на Закона за електронната търговия сте длъжни на видно място в сайта си да включите информация за Вашето име или името на фирмата, която предоставя услугите на сайта, телефон и емейл за връзка. Също така задължително е цената за изпращане на SMS да бъде упомената с всички включени данъци и такси - т.е. цената на SMS-а трябва да бъде упомената с включен ДДС.

Повода за това съобщение е информация от наши партньори за проверки на техните сайтове, извършвани от Комисията за защита на потребителите.
 
А, това ли. Вярно, че пращаха. Ми по закон е редно да ги имаш тия неща. Дали ще ги сложиш ти си знаеш.
 
От: Контактна информация в сайт

По принцип е задължително да ги има тези данни, иначе могат да те глобят. От мобио просто се опитват да предупредят потребителите, защото може някой да пострада.
 
От: Контактна информация в сайт

А я някой да ме светне колко е глобата? И каква информация трябва да има? Само 3 имена + телефон?
 
Ми имаше една тема тука по въпроса от един потърпевш. Към 500 лева май. Ето това гласи закона:

[FONT=&quot]Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:

1. името или наименованието си;

2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;

3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;

4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;[/FONT]
 
От: Контактна информация в сайт

Да и аз имах такъв спомен. Но просто това по т.3 НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Няма да рискувам некви пишлемета да ми чукат по вратата.
 
От: Контактна информация в сайт

И аз на един сайт с мобио си ги публикувах тия данни.
 
От: Контактна информация в сайт

Еми да май и аз ще ги публикувам. Просто ми е интересно ако напиша Петкан Драганов примерно и някъв тел. те от къде ще знаят кой съм. Може би само ако се свържат с мобио. Услугата, която предлагам е коректна, но все пак не исках да си давам личните данни. Вие какво мислите ?
 
От: Контактна информация в сайт

"но все пак не исках да си давам личните данни. Вие какво мислите ?"

kak taka? nali prodawash neshto?! ako ne sa dowolni xorata kum baba ti li da se oburnat ?!
 
От: Контактна информация в сайт

Дешльокавизирано с дешльокавизатора:

"но все пак не исках да си давам личните данни. Вие какво мислите ?"

как така? нали продаваш нещо?! ако не са доволни хората кум баба ти ли да се обърнат ?!

Ако не са доволни ще щракнат на "contact us" или "връзка с нас" и ще попълнят формуляра за обратна връзка (и съответния антиспам код).
 
От: Контактна информация в сайт

Нали точно това е смисълът да не даваш лични данни - за да не дойдат :p:oops:
 
От: Контактна информация в сайт

Това изискване за какви сайтове важи? Само за такива които предлагат някаква платена услуга/продукт на посетителите си, или важи за всички сайтове.
Примерно имаш сайт за обяви които обаче е напълно безплатен за потребителите и се издържа само от реклама, трябва ли да има и той такава информация?
 
От: Контактна информация в сайт

Според КЗП важи за всички сайтове, в които има възможност за регистрация или за оставяне на коментари.
 
От: Контактна информация в сайт

В същност важи за всички публични сайтове (т.е. такива, за достъп до които не се иска име и парола, които не могат да се вземат от всеки).
 
От: Контактна информация в сайт

А ако някой злоупотреби с личните ми дани(как няма да давам примери) ко прайм? Като знам какви са ни кадърни институциите ще си духаме супата.

Това само за БГ сайтове ли важи? :)
 
От: Контактна информация в сайт

Законът е български. Би трябвало да важи за всички сайтове, които предлагат услуги в България. Значи трябва да глобят и Google защото не виждам техен телефон на видно място в Google.bg :lol: .

П.П. Опа, грешка. Имало телефон. +1 650-253-0000 Някой пробвал ли е да звъни?
 
Последно редактирано:
От: От: Контактна информация в сайт

Това само за БГ сайтове ли важи? :)

Важи за [FONT=&quot] :

[/FONT]
[FONT="]Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация: [/FONT]
 
Последно редактирано:

Горе