Плащане на AdSense

От: Плащане на AdSense

Едва ли от НАП ще се занимават с теб те не са чували за адсенс и т.н.Хората въртят хотели и заведения без фирми те точно с твоят сайт (примерно) ще се занимават.Глупости
 
От: Плащане на AdSense

Напротив , ако ми дадат парите чрез Пейпал , и си ги дръпна оттам няма начин, да ми искат данъци, ще кажа че са подарък..
 
От: Плащане на AdSense

Чета тука, че ако парите през WU се взимат извън БГ, шанса да те хванат съвсем намалява, така или иначе хората в системата ми казаха, че дребните риби като нас остават назаде и е въпрос на шанс, правят се случайни проверки. Така или иначе ходим в Турско на пазар 1 път в месеца, ще питам и за тоя вариант.

Едит: то пък не можели да се взимат от друга страна:(
 
От: Плащане на AdSense

Или ако не ходиш всеки месец може да ходиш през 6 месеца или 1 година хем повече пари ще натрупаш за това време :)
 
От: Плащане на AdSense

Едва ли от НАП ще се занимават с теб те не са чували за адсенс и т.н.Хората въртят хотели и заведения без фирми те точно с твоят сайт (примерно) ще се занимават.Глупости

От НАП не ги интересува дали имаш сайт или нямаш, те гледат само дохода и лицето, което ги е изплатило. Като видят европейска фирма, изплатила доход, ще се сетят, че е услуга и ще те глобят за това, че нямаш регистрация по ЗДДС (за това глобата беше няколко хиляди, доколкото си спомням), отделно има глоба за неплатените данъци, отделно глоба за това, че не си регистриран по БУЛСТАТ и не плащаш осигуровки (ако се сетят, че и за това могат да те глобят).

Напротив , ако ми дадат парите чрез Пейпал , и си ги дръпна оттам няма начин, да ми искат данъци, ще кажа че са подарък..

Даренията се облагат с данък (само в някои случаи не се облагат - ако дарението е от майка ти например; виж Закона за местните данъци и такси, май там беше уреден този данък върху даренията).

Едит: то пък не можели да се взимат от друга страна:(

Някой от форума беше се похвалил, че като ходил на екскурзия в друга държава си получил безпроблемно парите чрез Western Union. Обаче това май се отнасяше за доход в долари от Google Inc, а не за доход в евро от Google Ireland Ltd - може да има разлика.

В момента пак има начин да си получиш парите чрез доставчици на платежни услуги извън България. Например може да се регистрираш в OKPAY (фирмата им е регистрирана в офшорна зона), откриването на сметка там е безплатно. После може да си настроиш плащането да става с чек. Когато получиш чека пишеш на гърба му "John Smith pay to order UWCFS Ltd" заедно с подписа си (разбира се вместо John Smith пишеш твоето име) и го пращаш на адреса, който са ти дали от OKPAY (в момента този адрес се намира в Чехия - това е адреса на UWCFS Ltd, който се явява подизпълнител на OKPAY). Месец след като чека пристигне, парите влизат в твоята сметка в OKPAY. След това с част от тези пари можеш да си купиш дебитна карта, с която да теглиш парите от всеки банкомат (например може да отидеш някъде на екскурзия и там да си дръпнеш парите; ако не ти се ходи на екскурзия може да ги дръпнеш от най-близкия банкомат). Разбира се това не ти гарантира, че ще можеш безпроблемно да нарушаваш данъчното законодателство. Не ми е известно дали данните на Google Ireland Ltd за теб са достъпни на данъчните.

Повече за OKPAY можете да прочетете в темата за OKPAY.

Аз съм ползвал услугите на OKPAY, но получените доходи съм ги декларирал (и не съм ползвал дебитната им карта, а директно си прехвърлих парите в личната банкова сметка - в зависимост от размера на сумата, която ще се прехвърля, може да се окаже по-евтино да се ползва услугата им за банков превод вместо да се тегли с дебитната им карта - прочетете внимателно тарифата им и преценете в кой случай ще платите най-малко такси).

Но определено с Western Union излиза по-изгодно, защото тогава Google покрива таксите за прехвърлянето. По-изгодно от безплатното няма. Варианта с OKPAY го давам за тези, които поради те си знаят какви причини искат да ползват доставчик на платежни услуги извън България.
 
Последно редактирано:
От: От: Плащане на AdSense

Не знам, но според мен за 100-200 лв няма да те дърпат. За толкова малко пари се съмнявам, че въобще ще тръгнат да правят някаква проверка. Аз в момента имам акаунд в евро и за сега не съм се регистрирал никъде все още. Но сайта ми за една година прави към 100 евро и не виждам смисъл да се регистрирам някъде. Студент съм, знаете как е "Оцеляване на предела" и очакват от мен да им платя глоба на стойност "Няколко хиляди" - да бе да. Иначе съм получавал чек от гугъл преди 4-5 години, като бях на 17, но беше в долъри. Брат ми го осребри без никакви проблеми. След това продадох още 2 акаунда, като наближат 100 $ и ги шитвах, че не ми се занимаваше пак с чекове, такси по прехвърляне, чакане и т.н.
 
От: Плащане на AdSense

СЛед като подадох 2 път молба приеха ме и за сега рекламите се появяват ,какво следва? Гледам че пише данъчна информация не е задължителна? трябва ли да се регна някъде или ще мине номера да вземам малки суми..
 
От: Плащане на AdSense

Няма да мине, днеска 2 часа приказвах със счетоводителите, с тая единна европейска система, рано или късно че те потърсят, разкаха ми за един човек който след 6 месеца са го потърсили. В момента търсим начини да се мине максимално елегантно, като се намалят осигуровките че това 100лв всеки месец е ужас, има като цяло една идея, писах на happyslacker за мнението му, а и те ще поразпитат.
 
От: Плащане на AdSense

Бет365 от къде ти пращат парите ? По PayPal ли ? Иначе може да те потърсят и след 2 години, макар че шанса не е много голям.
 
От: Плащане на AdSense

Ако ти направят проверка за транзакциите могат да ти направят проблем, че не са декларирани

ПП в банките си има система, която следи за транзакции на стойнсот мисля, че беше над 5к или 10к се праща редовно към БНБ и НАП
 
От: Плащане на AdSense

да ама ако стане такова аз ще кажа че това са печалби от хазарт , щото идват от такава сметка фактически , все едно съм ходил на казано и съм спечелил тези пари..
 
От: Плащане на AdSense

Тоя адсенс си е таковал мамата, и то всеки ден да гледам някой да не ти си е разкликал по рекламите и да те баннат, и тея простотии с осигуровките, направо ще го оставя, макар че са си лесни пари като оставиш сайтовете на автопилот.
 
От: Плащане на AdSense

Е ако правиш на месец по 5 палки тогава си заслужава бе , плащаш си квото трябва другото си заслужава , варианта е такъв , събирам да кажем няква сума от 10 К примерно и тогава тегля 1 месец там ще се осигоря после спирам пак.. и такак
 
От: Плащане на AdSense

И аз си го мислех това, ама тц.
Понеже договорът с Гугъл Адсенс е договор с постоянно изпълнение, лицето трябва да се самоосигурява през цялото време на изпълнение на договора, а не само в периода, в който се получават плащанията.
Източник - http://www.regfirms.com/news.php?item.17
 
От: Плащане на AdSense

И аз си го мислех това, ама тц.
Понеже договорът с Гугъл Адсенс е договор с постоянно изпълнение, лицето трябва да се самоосигурява през цялото време на изпълнение на договора, а не само в периода, в който се получават плащанията.
Източник - http://www.regfirms.com/news.php?item.17

С други думи всички са в кюпа.

Е ако правиш на месец по 5 палки тогава си заслужава бе , плащаш си квото трябва другото си заслужава , варианта е такъв , събирам да кажем няква сума от 10 К примерно и тогава тегля 1 месец там ще се осигоря после спирам пак.. и такак


Проблемът ако си ги събираш е че може да те баннат през това време и гориш с това, което си го къткал.
 
От: Плащане на AdSense

Някаква алтернатива на адсенса няма ли нещо изпробвано
 

Горе