Плащане на AdSense

wood

Well-Known Member
От скоро започнах да работя с Адесенс на Гугъл...видях че минималната цена за изплащане е 70 евро. Въпросът ми е следния: как се изплаща тази сума, като мина 70 евро Гугъл автоматично ли ми превежда парите с WU или аз трябва някъде от админ панела да заявя плащането.
 
От: Плащане на AdSense

Автоматимно е, освен ако не си дал задържане на плащанията.
 
От: Плащане на AdSense

Автоматично ще ти ги пратят. Влез в Моят Профил -> История на плащане и виж колко стотинки са ти се натрупали към края на всеки месец.
 
От: Плащане на AdSense

А ти регистрира ли се по ЗДДС? Нали знаеш, че трябва да си регистриран преди получаване на плащането?

Регистрира ли се по БУЛСТАТ? Това се прави след не повече от седем дни след сключване на договора. След регистрацията по БУЛСТАТ се плащат осигуровки 100.80 (или 115) лв на месец. Освен плащането на осигуровките ежемесечно се прави и подаване на декларации. Заедно с регистрацията по БУЛСТАТ се подава и декларация в НАП за започване на дейността.

Според промените в ЗДДС, всички лица (физически и юридически), които предоставят услуги в рамките на общността (в ЕС, но извън България) са длъжни да се регистрират по ЗДДС. Гугъл от своя страна натиска всички, които са от ЕС и излъчват реклама през AdSense, да преподпишат договорите си с Гугъл Ирландия.

Това ще доведе до... задължителна регистрация по ЗДДС за всеки, който излъчва реклама през AdSense. Независимо от оборота, независимо дали е физическо или юридическо лице, оттърване няма.

Източник: Г, новите договори и новото ЗДДС

След не особено лесната процедура по закриване на AdSense акаунт, поне получих уверение, че ще ми бъдат изплатени остатъчните пари в него. И винаги мога да си открия акаунта отново. Според мен всеки, който се отказва от Google AdSense, трябва да си закрие демонстративно акаунта с обяснение към компанията защо го прави. Само така по-бързо ще се сетят къде е проблемът и как да го решат.

Източник: Отказвам се от все-повече Google услуги

Повече подробности: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП
 
Последно редактирано:
От: Плащане на AdSense

@happyslacker по този случай имам де те питам нещо. Преди, като ни приканваха да минем в евро, имаше условие, че може по всяко време да се върна в долари. Проблемът е, че не виждам място в сайта им, където това да стане. Можеш ли да ми окажеш някаква помощ?
 
От: Плащане на AdSense

Никога не виждал да пише подобно нещо. В предложенията за минаване към евро беше ясно записано, че е необратимо и заедно с преминаването към евро се преминава към ирландския клон на Google (и това не е обратимо).

Най-лесно се решава проблема с изтриване на акаунта в AdSense. Малко е сложно (трябва да се попълни формуляра за закриване на акаунт), но плащането на данъци и борбата с бюрокрацията са още по-сложни (в случая когато става въпрос за малко приходи без планове за увеличаването им е оправдано прекратяване на работата с Google AdSense; при повече приходи може да излезе по-изгодно да се работи и даже да се регистрира фирма).
 
От: Плащане на AdSense

Здр.
Аз ще вземам първо плащане от адсенсе. История на плащане пиши че
Имате насрочено плащане, което ще бъде направено до 30-то число на този месец. Ако получавате чекове със стандартна доставка, е възможно доставката да отнеме до 4 седмици, в зависимост от Вашето местоположение. Ако използвате електронен превод на средства (ЕПС) или чекове с гарантирана експресна доставка, плащането Ви трябва да пристигне до 5-то число на следващия месец
Баланс към края на Май 125,54 €

Кога може да вземам пари и как ще вземам чрез WU
 
От: Плащане на AdSense

@happyslacker по този случай имам де те питам нещо. Преди, като ни приканваха да минем в евро, имаше условие, че може по всяко време да се върна в долари. Проблемът е, че не виждам място в сайта им, където това да стане. Можеш ли да ми окажеш някаква помощ?

Здравей,

Това, че по всяко време може към долари да минеш, беше за плащането доколкото помня, а самото отчитане може да е само в евро...
 
Последно редактирано:
От: От: Плащане на AdSense

Здр.
Аз ще вземам първо плащане от адсенсе. История на плащане пиши че
Баланс към края на Май 125,54 €

Кога може да вземам пари и как ще вземам чрез WU

Ако си се регистрирал, като Юридическо лице няма как да ползваш услугите на WU за съжаление.Виж прочети това и " google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=62331" ще разбереш.
 
От: Плащане на AdSense

Лева трудно ще с избереш, щото няма таква опця. А в каква валута т плащат няма нкакво значение за регстрацята по ДДС. За згодното едва ли е по-изгодно - би трябвало да е едно също. Отчтането внаг е в евро, а можеш да збереш да т плащат в долар. Това да т плащат в долар е ту згодно ту не. Завс какъв е бл курсът към датата на обмяната какъв е курсът, когато т си получаваш парте. Напрмер при последното плащане гугъл м смен еврото когато долар/лев беше 1.44 докато с енамотае да м прати чека курса стана 1.59 и понеже мах да получавам около 1000 долара бях 250 лева на далавера. Но няма откъде да знаеш какъв ще е курсът за избереш правилната валута.
 
От: Плащане на AdSense

За регистриране по ЗДДС зависи от къде си получаваш парите. Ако ги получаваш от Гугъл САЩ , няма нужда от регистрация. Ако ги получаваш от Гугъл Ирландия, задължително трябва да се регистрираш по ЗДДС.
Ако си нов абонат нямаш избор, сключваш договор с Г Ирландия
 
От: Плащане на AdSense

Демек си трябва регистрация. Без регистрация не може
 
От: Плащане на AdSense

Аз вчера се регнах, сега какво значи че трябва да се регна в НАП ли? Да плащам по 100 лв, независимо дали печеля или не? То тогава какъв е смисъла да работя с тях аз... като може изобщо да не ги печеля тези пари... А и аз съм студент и мисля че оттам ме осигоряват ,някакви други начини да ми кажете как да направя?
 
От: Плащане на AdSense

Ми ако не си регистрирал фирма и не плащаш осигуровки кой и как може да те надуши?
 
От: Плащане на AdSense

devilx и аз съм като тебе, говорих с happyslacker и май няма вариант. Сега съм дал на едни приятели счетоводители и на едни които работят в данъчното да ми мислят вариант, ще ти пиша, тези дни ще имам отговор.
 
От: Плащане на AdSense

Добре ако има вариант добре, ако няма ще си избера нещо съвсем друго, няква алтернатива няма значение че ще плащат по малко
 
От: Плащане на AdSense

Добре ако има вариант добре, ако няма ще си избера нещо съвсем друго, няква алтернатива няма значение че ще плащат по малко

А защо си мислиш, че ако работиш с друга мрежа или получаваш пари от друго нещо въпроса с данъците стои по друг начин. Написаното тук не се отнася само за адсенс, а за всички случаи, в които работиш с цел получаване на доходи.
 

Горе