Трябва ли да се декларират тези доходи

beginneraff

New Member
Здравейте,

Нов съм тук, а и в този бизнес. Искам да започна с афилиет програми. Прочетух доста инфо за тях и реших да започна с блог като за начало, но ми изникна един въпрос, който е :

Трябва ли да се декларират тези доходи и тези които ми плащат комисионните отчитат ли някъде на кого и с какво плащат?
/за пред данъчните/

Благодаря ви предварително!
 
От: Трябва ли ... ?

Пръво изкарай пари и тогава го мисли. Данъчна декларация за 2010 се подава през април 2011. Дотогава, ако си изкарал пари, ще си разбрал поне няколко начина да ги осчетоводиш и да им платиш данъците.
 
От: Трябва ли ... ?

Зависи от програмите. Така общо не може да се каже, дай някакъв пример.
 
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

добре, но аз трябва да знам. за да се почне дадена работа трябва да си информиран относно дейностите по нея.

от кои от програмите? кое зависи от тях? моля ви не ми казвайте откъслечни фрази, искам да ми се изясни,как става всичко относно декларирането, по какъв начин се вписва в декларацията. изобщо ако има някой да ми изясни всичко, а не 1-во изкарай пари и тогава ще гледаме какво ще правим. тези работи на някой в началния курс на обучение ги говорете.
 
От: Трябва ли ... ?

Зависи от програмите.

Много даже:) Например ако са от тези дето не плащат, няма да има и за деклариране.

Иначе по принцип( по закон ) всички доходи би трябвало да се декларират, освен необлагаемите.
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

много ясно, че има и такива които не плащат, но примерно имам 300$ на месец и ми платят с пейпал или дебитна карта, какво става нататък?
не съм фирма, а физическо лице. работя си отделно на тр. дог. как така по ддс?!?! не ми е ясно изобщо.
 
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

добре, но аз трябва да знам. за да се почне дадена работа трябва да си информиран относно дейностите по нея.

от кои от програмите? кое зависи от тях? моля ви не ми казвайте откъслечни фрази, искам да ми се изясни,как става всичко относно декларирането, по какъв начин се вписва в декларацията. изобщо ако има някой да ми изясни всичко, а не 1-во изкарай пари и тогава ще гледаме какво ще правим. тези работи на някой в началния курс на обучение ги говорете.


1. 95% няма да изкарат пари. Това е статистиката.

2. Ади ти написа, че има програми които няма да ти платят изкараното, така че няма да има за деклариране.
 
От: От: Трябва ли да се декларират тези доходи

3.Смятай че изкарването включва и това да можеш да си прибереш паричките, а не да витаят някъде из виртуалното пространство.
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

Абе човек, ти така без никаква информация нали не очакваш да получиш отговор. Нито казваш кои програми, нито от къде са - в БГ ли са, в чужбина ли са. То навсякъде е различно и си зависи от кои държави ще получаваш плащания и по какъв начин.
 
Re: От: Трябва ли да се декларират тези доходи

@Лошият не го отчайваи тук сме за да си помагаме със съвети за сайтовете си ако е надъхан достатъчно ще успее да изкара пазара на запад е огромен

@beginneraff ами това важи за програми като адсенс базирани в ЕС от няколко месеца Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

работи с американски и други програми базирани извън евро съюза и се плащат данъци по старият начин през 2011 като във втория пост линка които постнах

ако станеш голям може да си регистрираш една американска или друга чуздестранна фирма и да плащаш данъци там Фирма в щатите
 
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

аха, ясно. а примерно парите от покер трябва ли да се декларират и те?
 
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

Какво ще декларираш?..то от покер се губи , не се печели:) Там процента на изкаралите пари сигурно е още по малък .:)

аха, ясно. а примерно парите от покер трябва ли да се декларират и те?
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

Стига глупости нищо не се декларира

Гледайте Пиронката как мачка Маймуна Винъс

http://www.gledaisport.com/v-0/0/116/v-11625.html
 
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

Най-напред ти трябва регистрация на фирма или ако не искаш да регистрираш фирма трябва като физическо лице да се регистрираш по БУЛСТАТ:

Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

След това, ако искаш да работиш с Google AdSense или някоя друга фирма от ЕС (Google вече работят с ирландската си фирма) трябва да се регистрираш по ЗДДС:

Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Имай предвид, че при малко приходи е по-изгодно да не работиш изобщо, защото данъчната тежест е около стотина лева при нулеви приходи (това са осигуровките, които се плащат всеки месец). При по-големи приходи е повече. Отделно ще плащаш за консултации със счетоводители и адвокати. За глобите да не споменавам...

Разбира се може и да работиш нелегално, но това не става, ако фирмите, които ти плащат са регистрирани по ЗДДС (плащат ДДС в някоя страна-членка на ЕС), защото ще те хванат веднага (има една компютъризирана система VIES за ДДС-то и ще те спипат веднага за това, че не си регистриран по ЗДДС). Разбира се винаги могат да те спипат независимо с какви фирми работиш.

Накратко: ако работиш с чуждестранни фирми от ЕС трябва да се регистрираш по ЗДДС. Ако получаваш парите като физическо лице и по БУЛСТАТ.

Ако работиш с чуждестранни фирми извън ЕС не си длъжен нито да плащаш ЗДДС, нито да се регистрираш по ЗДДС. Ако се регистрираш по ЗДДС пак няма да плащащ ДДС, защото има изключение за "реклама" и други подобни услуги (вж. в закона за ДДС). Ако получаваш парите като физическо лице ще трябва регистрация по БУЛСТАТ.
 
От: Трябва ли да се декларират тези доходи

с гуглето адсенс няма да работя. задължително ли е да работя с гуглето. и после при рег-ите няма да се пиша моите имена.
 

Горе