Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

redrum

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
23   0   0
Предлагам уеб карти и симулатори.

Накратко ще поясня за уеб картите:

2D:
Става въпрос за изграждане на различни функционалности в уеб карти базирани на google maps и сътоветно вграждането им след това във Вашия сайт – примерно менюта организиращи обектите в картите, групиране на обектите по различен признак и опции за (де)визуализацията им по желание на клиента, вграждане на фирмено лого, вграждане на бутони със специални функции и др.

За какво може да послужи една такава карта
: Примерно имате фирма с 10 офиса в страната, знаете им точните адреси, давате ми ги и аз правя една симпатична уеб карта с къстъм иконки на офисите, които зумват на точното им местоположение. Като се зумнете на някой офис се отваря балонче с инфо, снимки, телефони, мейли, работно време ако искате. Това е разположено на сателитните снимки на гугъл, на картите им или дори на специално направена растерна подложка. Дори могат да се вграждат функционалности, като намиране на маршрут от адрес до съответния офис, експортване на описанието на маршрута до този офис в пдф и каквото се сетите.

3D:

Отново карта, която може да служи за представянето на хиляди неща, само че базирана на Google Earth.

Какво съдържа: обекти символизирани по различен начин и носещи атрибутивна информация, в тримерна среда, които са изобразени върху сателитните снимки, които пък са наложени върху цифров модел на релефа. (с две думи платформата Google Earth).

Картите базирани на тази платформа са подходящи за множество различни цели – визуализация на паркове, на различни обекти, маршрути и др.


Както всяка една карта, така и тези карти, имат различни съставни елементи. Изработвам и вграждам всичко в тях - от 3д обекти, до лога.

Симулатори - Интерактивни web симулатори тип игра, базирани на Google Earth, подходящ за спортове като - маунтийнбайк, сноуборд, ски и др. за възпроизвеждане на маршрути и състезния.

Това е накратко, цените зависят от задачата. Примери мога да покажа при интерес от ваша страна. Ако има желаещи - пишете тук или ми пратете ЛС.
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

и за да пуснеш тая никому ненужна обява ли изс*а десет безсмислени мнения в рамките на двадесетина минути?

Два-три цитата от "мненията ти"

"Без да чета цялата тема ще си кажа мнението, тъй като гоня брой коментари :D "
"Съжалявам, но все още нямам постове, за да ви пратя ЛС"
"Че какво му има на домейна :p"
"Случайно попаднах на него :)"
"8-10 ч. :)"
"точно някъде по средата 25-27 :)"
"Това ми е десетото мнение. УРА! :D"

всичките ти мнения са изкъкани от 23:31 до 23:52

че и си с претенции:

"Да си пускам тъпия линк? Къв линк бе пичове, много злобно нещо, давайте по-спокойно ;)"
"Гонех 10 мнения, за пусна тема, и аз като всеки честен предприемач. Чил аут."

Мислиш, че с нещо си допринесъл за развитието на форума с тези безсмислени изказвания от по пет думи ли? Знаеш ли колко е досадно ежедневно един такъв като тебе да пуска тъпи мнения "ма тва е мнооо готино", "случайно го намерих", "и аз така"? Имаш ли някакво предположение защо е наложено ограничението от 10 поста за да се пусне тема? Неееее ти си "честен предприемач", който просто се "справя" с форумните правила, защото има "правото" да пусне една тема. Ама разбира се. А въобще имаш ли някаква представа за какво иде реч в тоя форум и наясно ли си, че темата ти има толкова общо с насоката на форума колкото на баба ми плетките и проекта Бургас Александропулис.

Идваш и:
- не уважаваш правилата на форума
- дори не си правиш труда да четеш темите, в които коментираш и на всичкото отгоре имаш наглостта да си го признаеш
- с една дума ние всички тук сме една пасмина тъпанари, които си мажат сополите по клавиатурата и просто имат пари, които ти можеш да оскубеш (кой му пука дали услугата ти изобщо би се котирала в този форум)

Еми благодаря за отношението от името на всички потребители, които търпят подобни "честни предприемачи"

Как очакваш да те посрещнем?

ПП темата е рипортвана на модераторите и си предложен за БАН (не, не е Българска Академия на Науките)
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Ако изискването за 10-те поста се обвърже с максимум от 1 пост на ден спама ще намалее драстично.
 
Лелее, BullB как не те домързя да му отделиш толкова време. :) Да приказваш на подобен тип спамери е все едно да приказваш на стената. Ефектът клони към нула.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Все още си държа на мнението че не би трябвало да има ограничение да се пуска оферта.
Вместо 10 тъпи поста, ще четем само 1 тема, която може и да е с потенциал да е весела...

Иначе евала на Булблогър за културната захранка.

Ама пък от друга страна напоследък няма много писане във форума и ще е добре да се завъди прясна аудитория. Включително и олигофрени, че да става сеир.
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Като гледам има достатъчно олигофрени и в този форум. Изтрих си бизнес предложението от тази тема и вече съжалявам, че си изгубих времето да се мъча да се логна около 2 ч., да пиша 10 безсмислени мнения, които бях заставен да напиша, ако искам да публикувам пост. На всичкото отгоре и форумните нинджи ме нападнаха и ми нацъкаха отрицателната карма, как ли когато умра ще се преселя във Вечните виртуални полета. Сън няма да спя от мъка.

BullBloger, чети какво ще ти напиша.

"Мислиш, че с нещо си допринесъл за развитието на форума с тези безсмислени изказвания от по пет думи ли? Знаеш ли колко е досадно ежедневно един такъв като тебе да пуска тъпи мнения "ма тва е мнооо готино", "случайно го намерих", "и аз така"? Имаш ли някакво предположение защо е наложено ограничението от 10 поста за да се пусне тема? Неееее ти си "честен предприемач", който просто се "справя" с форумните правила, защото има "правото" да пусне една тема. Ама разбира се. А въобще имаш ли някаква представа за какво иде реч в тоя форум и наясно ли си, че темата ти има толкова общо с насоката на форума колкото на баба ми плетките и проекта Бургас Александропулис."

Мисля и че няма да допринеса нищо към този форум, защото явно ти си му предостатъчен. Условието за първоначалните 10 поста ме накара да пиша в темите, ако го нямаше просто щях да си пусна офертата и да чакам някой да се отзове. Освен нещата, които явно не разбираш от услугите ми, предлагах и неща, които са уеб приложения и си чисто програмиране на флаш и джава (гугълските апи-та).

"Идваш и:
- не уважаваш правилата на форума
- дори не си правиш труда да четеш темите, в които коментираш и на всичкото отгоре имаш наглостта да си го признаеш
- с една дума ние всички тук сме една пасмина тъпанари, които си мажат сополите по клавиатурата и просто имат пари, които ти можеш да оскубеш (кой му пука дали услугата ти изобщо би се котирала в този форум)"

Уважавам правилата, регистрирах се, направих 10 мнения и пуснах тема. Обаче кой си ти, че ми държиш сметка? Модертор ли си, май не. Като какъв се изживяваш? Кой си ти, че казваш дали някой клиент би имал интерес към нещата, които предлагам? Да съм ти пратил ЛС да те агитирам да ти взимам парите?

"Еми благодаря за отношението от името на всички потребители, които търпят подобни "честни предприемачи""

Явно освен форумна милиция си и говорител на форума. Браво, не знаех. Кажи на собствениците да го добавят в условията при регистрация. За твоя изненада обаче, имаше и потребители които се свързаха с мен, така че явно не говориш от името на цеееелия форум.

Това беше от мен. Get a life.

Към модераторите - Съжалявам за острия тон, но съм провокиран от самото начало. Бих Ви помолил да ми изтриете профила, който така или иначе няма да използвам повече. Благодаря Ви предварително.
 
Re: От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

вече съжалявам, че си изгубих времето да се мъча да се логна около 2 ч., да пиша 10 безсмислени мнения...
:mad::mad::mad:

Толкова ли не можеш да разбереш какъв е проблемът?! Сам казваш, че си писал БЕЗСМИСЛЕНИ МНЕНИЯ! Това е дразнещо за всички, които отварят темите за да видят какви глупости си дрънкал! Айде, у лево. Аман от страхотни бизнес предложения подплатени с 10 безсмислени мнения! Ако беше достатъчно умен, щеше да напишеш малко по-полезни мнения и нямаше да получиш подобно отношение. :mad::twisted:
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Ако го нямаше това условие, нямаше да ги пиша. Толкова ли е трудно да го схванеш. Аре ти у лево, вие не ми ли оспамихте темата със заяждания? Това ли ви е форумната култура. Оспамихте я, обаче понеже имате форумна карма и точки от iTrader за вас може, нали? Get a life.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Епа можеше просто да кажеш "Сори че оцвъках и ви накарах да отворите 10 безинтересни поста - няма вече да прая тъй..." и всичко щеше да е у ред.

На интелигентно едно такова правиш впечатление ама с това "Гет а Лайф" нещо влезе в цикъл.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Noke, не виждам защо да се извинявам на някой, че съм написал нещо. Да не съм отишъл в тях на масата да драскам с тебешир :D За това са модераторите, от които не съм получил забележка и въпрос, защо не се впускам в лирически отклонения и не доказвам качеставата си на писател. Не желаех, а вече съвсем не желая да ставам част от вашето 'къмюнити'. Регистрирал съм се с определена цел.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Малко е късно да се правиш на обидена госпожица, пък и леко неуместно.

По принцип спамът в нечия тема му дава възможност да си направи още по-голяма реклама или да осигури своя мини бизнес-провал. Малко хора го оценяват.

Пък и хората тук обичат да си изградят някакво мнение за човека, преди евентуално да решат да работят заедно. Затуй е добре тия 10 мнения и заветния пост да се ползват умно.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Добре, благодаря ти, че ме информира. Не се правя на ощипана госпожица, а отвръщам на обидите. Все пак ще ти кажа, че когато аз работя с някой не го преценям по градивните му мнения по форумите, а по това какво може и какво е правил (портфолиото). Затуй, че някой може да си изгради мнение за мен, като специалист по каквото и да е, по първите ми 10 задължителни мнения ми се струва доста странно.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Булблогър е един от най-любезните и услужливи мембъри.
Аз съм се специализирал в тъпите заяждания и негативните коментари.

Ако беше поразгледал малко наоколо, щеше да видиш че на хората нещо напоследък им писна от спам с цел пускане на обява.
Затуй и реакциите вече са по-остри.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

redrum, останах с впечатление, че няма да се връщаш за това не ти отговорих. Защо се върна?

Ако искаш да останеш във форума никой не би те спрял освен админите. Щом Блинки и Кулайс прецениха да не те баннат явно няма да го направят. Щом си се върнал тегли една черта и карай нататък - първо пишеш грамотно, второ в офертата ти имаше и полезна част (която щеше да ме заинтригува ако не бях толкова афектиран от постовете ама айде да приключим с тия десет поста). Ама да я караш в същия стил, честно не го разбирам.

Що се върна? Ще оставаш ли? Айде вслушай се в онова твоето за лайфа и за*би тая тема. За да не оставям съмнения - ти я зарязваш и аз я зарязвам и ще помоля другите потребители също да я забравят. Навит ли си или предпочиташ още празни приказки?
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Добре, заравям томахавката на войната. Мир да има. Съжалявам за острия тон. :)
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Oставям само офертата за уеб картите и симулаторите.

Накратко ще поясня за уеб картите:

2D:
Става въпрос за изграждане на различни функционалности в уеб карти базирани на google maps и сътоветно вграждането им след това във Вашия сайт – примерно менюта организиращи обектите в картите, групиране на обектите по различен признак и опции за (де)визуализацията им по желание на клиента, вграждане на фирмено лого, вграждане на бутони със специални функции и др.

За какво може да послужи една такава карта
: Примерно имате фирма с 10 офиса в страната, знаете им точните адреси, давате ми ги и аз правя една симпатична уеб карта с къстъм иконки на офисите, които зумват на точното им местоположение. Като се зумнете на някой офис се отваря балонче с инфо, снимки, телефони, мейли, работно време ако искате. Това е разположено на сателитните снимки на гугъл, на картите им или дори на специално направена растерна подложка. Дори могат да се вграждат функционалности, като намиране на маршрут от адрес до съответния офис, експортване на описанието на маршрута до този офис в пдф и каквото се сетите.

3D:

Отново карта, която може да служи за представянето на хиляди неща, само че базирана на Google Earth.

Какво съдържа: обекти символизирани по различен начин и носещи атрибутивна информация, в тримерна среда, които са изобразени върху сателитните снимки, които пък са наложени върху цифров модел на релефа. (с две думи платформата Google Earth).

Картите базирани на тази платформа са подходящи за множество различни цели – визуализация на паркове, на различни обекти, маршрути и др.


Както всяка една карта, така и тези карти, имат различни съставни елементи. Изработвам и вграждам всичко в тях - от 3д обекти, до лога.

Симулатори - Интерактивни web симулатори тип игра, базирани на Google Earth, подходящ за спортове като - маунтийнбайк, сноуборд, ски и др. за възпроизвеждане на маршрути и състезния.

Това е накратко, цените зависят от задачата. Примерни мога да покажа при интерес от ваша страна. Ако има желаещи - пишете тук или ми пратете ЛС.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Добре, заравям томахавката на войната. Мир да има. Съжалявам за острия тон. :)

добре дошъл във форума - приятен престой и много клиенти,

ПП защо не пуснеш пак оная част за гугъл мапс, че предния път не я прочетох с нужното внимание, а и темата така и така стана популярна

Едит: забавил съм се с поста - темата е пълна, благодаря
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Благодаря :) Един въпрос, има ли начин да сменя заглавието на темата, имаш ли идея?
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

На темата? Пусни едно лично на админите с молба да сменят заглавието. Те са много толерантни и любезни, така че стига да имат време няма да ти откажат. Админите са Blinky и coolice

можеш да промениш заглавието на конкретното мнение, но не и на темата. За това се налага да пишеш на тях.
 
От: Предлагам ГИС и картографски услуги, изработка на уеб и настолни карти

Благодаря :)
 

Горе