Линкване по две кючови думи едновременно

topweb

Member
Здравейте,

Въпросът ми е следния.
Когато слагаш линкове към даден сайт, но ти трябват линкове по две различни ключови думи, кой от следните два варианта е по-добър:

1. 200 линка с анкор текст "салам | захар"
или
2. 100 линка с анкор текст "салам" и 100 линка с анкор текс "захар"

Целта е челно място по "салам" и челно място по "захар".
 
От: Линкване по две кючови думи едновременно

Много добър въпрос. Имаш репче от мен. И отговора е логичен, както действа бота на дадената търсачка. Поне в алгоритмите им го има така зададен като ксотнатна. Или така си мисля аз. :)

Когато се линква само с една ключова дума като "салам", както даде като пример, тогава бота взима само това на предвид като минава през текст линка и тежеста (както и доминирането) на тази кл. дума е на 100%. Което означава от своя страна, че офпейдж оптимизирането е изчистено и бота, не е нужно да взима друго под внимание, за да се разсейва. Попадайки на лендинг пейджа, той вижда, че наистина има релевантност и потвърждението става вече факт, като нищо друго не пречи (не се взима под внимание) и от своя страна бота го отбелязва в репората, който изпраща, базирайки се на алгоритъма.

Но пък при другото, където думичките са 2 (салам и захар), така давате по-голям обхват, което означава, че където и да ви приемтат (като линк към вас при линк билдинга) вие имате по-голяма гаранция, че и двете думи ще бъдат забелязани от бота и ще бъдат намерени на сайта. Естествено излишно е да казвам, че всяка една от тях ще всеме свойте 50% от тежеста на дадената страница към вашата. Даже се чудя, дали няма някакво %това отношение. Примерно първата да тежи (да се гледа с по-голямо внимание) с минимални %ти разлика. Не за друго, а защото почвате с нея, което на практика е подсещане, че е по-важна за вас, както и може да е по-релеванта. Факт е обаче, е ако и двете кл. думички са там (текст линка) вероятността да захапе и двете е по-голяма, отколкото ако само по едно се прави, но резултата при индивидуалното (по една кл. дума) няма да е същия.

Аз лично го правя с 2 кл. думи, като нормално линк билдване. Рядко си позволявам 3. Над 5 е безмислено според мен, но някои няма да се съгласят с мен. С една правя само когата знам, че е гарантиран линка, от хубаво място и има ограничение в символите. Така , че правилно няма и двата варианта според мен са Ок, въпроса е на какво се набляга и стратегията какво изисква.

Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса, просто моя опит това ми казва и добре сработва през годините. ;)
 
от изброените - втория вариант (понеже "салам|захар" не е натурален анчор линк, не е много добре в някоъ артикъл например да слагаш такъв израз/линк, но пак ще се класира за "салам захар")

иначе има и по-добри варианти
 
От: Re: Линкване по две кючови думи едновременно

Най-логично е да направиш нещо средно между двата варианта, да има линкове и с по една дума и с двете.
 
От: Re: Линкване по две кючови думи едновременно

Виждам, че няма еднозначен отговор...
Моето мнение е, че е най-добре да се линкваш само по една дума. Т.е аз по-скоро бих заложил на вариант две - 100 линка 'салам' + 100 линка 'захар'
 
От: Линкване по две кючови думи едновременно

Аз бих заложил на 200 лика "салам захар". Умираме да си говорим за някакви гугъл митове и легенди от уебмастерския фолклор.
 
аз пък на:

~30% салам
~30% захар
~20% броуд комбинации (хубав салам, ефтин захар бла, продавам салам дебел...етс)
~5-10% clikc here, цък ... и подобни
~10% линка само (salam-zahar.com)
:)
 
Последно редактирано от модератор:

Горе