Губене на позиции в google hit.bg

cheffo

New Member
здравейте ,
имам едно малко сайтче , което направих педи около 3 години. Качих го в hit.bg.Регистрирах го по по-известните търсачки и сайта излизаше от 1 до 5 място в google при търсене на определени ключови думи. Скоро с учудване установих , че по повечето ключови думи търсачката не ми класира изобщо заглавния сайт, а излизат сайтовете , в които съм се регистрирал. Само по една дума ми излиза сайта , но вече не на челни места , а на втора страница. Някой знае ли на какво се дължи това ? Трябва ли да променям нещо по съдържанието?
Определено губя позиции , но не разбирам защо - не съм променял нищо по сайта като съдържание. Единственно разменям линкове с други сайтове. Това е.
 
От: Губене на позиции в google

не разбирам ... нима размяната на линкове да е проблема?
 
От: Губене на позиции в google

В последно време голяма част от сайтовете в хит.бг бяха изхвърлени от Г. най-вероятно политика на новите собственици...
 
От: Губене на позиции в google

Проблема е, че двустранните линкове не значат толкова колкото едностранните. Оптимизирай и си набави линкове едностранни от социални мрежи.
 
От: Губене на позиции в google

сайта не го написах , за да не звучи като реклама
izotrans.hit.bg

p.s. : знам го това за двустранните линкове , но всеки който се съгласи да качи мой линк очаква и аз да направя същото.
 
Re: Губене на позиции в google

Hit.bg е спян за чужбина вижда се от бг само и ботовете не могат да се оправят затова така / аз от сащ не го виждам /


И за размените: по младите оптимизатори не сте свикнали какво е един сайт да се олинква дори и на разменни начала с максимално много сайтове от ядрото / сайтовете които се ранква в топ 50 / модела е максимално натурален :) такива вързки съществуват по съсвесм естенствен път при сайтовете които се ранкват за university например и това не са единични линкове :) ... не става само с такива линкове но са страшно полезни за тежки ниши в чужбина...
 
От: Re: Губене на позиции в google

Hit.bg е спян за чужбина вижда се от бг само и ботовете не могат да се оправят затова така / аз от сащ не го виждам /

Ако е спрян , то трябва да е от скоро , понеже следя посещенията си и имам посещения извън БГ , вкл. и САЩ.
А линковете на са от вчера , а от последните 2 години. Просто се учудих как от веднъж сайта спря да излиза на челните позиции.
 
От: Губене на позиции в google

При мен не работи ( Италия ) , и никой сайт в хит.бг вече не ми се отваря. Смени си домейна и сложи един редирект, само губиш от хит.бг
 
От: Re: Губене на позиции в google

имам и друг сайт в hit.bg правен също преди 3-4 години и до ден днешен си излиза на 1-во място в google.

мислех да си взема .com и там да си сложа сайта , но не бях сигурен какво да правя със стария сайт, който има добри посещения.
 
Последно редактирано:
От: Губене на позиции в google

Сайтовете в хит.бг постепенно ще изчезнат от серпа ако не се предприемат действия, не е трудно да стигнем до този извод като разгледаме доста теми от собственици на хит.бг , които се оплакват от деиндексация и губене на позиции. Вземи ми мнението като предупреждение и действай!
 
Re: От: Re: Губене на позиции в google

P.S. : имам и друг сайт в hit.bg правен също преди 3-4 години и до ден днешен си излиза на 1-во място в google.

Добре де, за какво си я пуснал тази тема, като не слушаш какво ти се говори?

хит.бг вече не е достъпен от чужбина, включително и за робота на гугъл.

може да имаш посещения от щатите по две причини

- трябва да си смениш брояча
- от хита са пропуснали някоя мрежа да забранят
 
От: Re: От: Re: Губене на позиции в google

Добре де, за какво си я пуснал тази тема, като не слушаш какво ти се говори?

хит.бг вече не е достъпен от чужбина, включително и за робота на гугъл.

може да имаш посещения от щатите по две причини

- трябва да си смениш брояча
- от хита са пропуснали някоя мрежа да забранят

напротив , слушам и чета доста внимателно.
така е това което казвате и аз бях чел подобни неща за хит.бг , но всички други сайтове , в които имам някакво участие и са в хит.бг продължават да са си в челните позиции , а само един започна да изостава. Мислех си , че би трябвало всичките ми сайтове в хит.бг да почнат да изостават
 
От: Губене на позиции в google hit.bg

Не се безпокой, и другите ще ги погне Г.
 
От: Губене на позиции в google hit.bg

:) ами щом ги е погнал наред и мен няма да ме подмине.
Имам хостинг и съм си направил онлайн магазин. Бих могъл да си направя нов домейн .com и да си кача сайта там. Само не знам дали да закрия тотално стария сайт понеже като кача стария сайт на нов домейн , Г може да реши , че съм копирал съдържание , а това не е много добре.
Споменахте нещо за редирект ? Що е то?
 
От: Губене на позиции в google hit.bg

редиректа казва на Г че си преместил сайта, така не се губи нищо от серпа.
Но на теб не ти върши вече никаква работа поради две причини:
1. Няма как Г да разбере че си редиректнал след като няма достъп до хит.бг
2. Редирект в хит.бг не се поддържа
 
може да пробва да направи редирект в уебмастър тулса ама доколкот видях то верификацията изчезва /в първия линк който постнах/ - така че вероятно няма да стане
 
От: Губене на позиции в google hit.bg

редиректа казва на Г че си преместил сайта, така не се губи нищо от серпа.
Но на теб не ти върши вече никаква работа поради две причини:
1. Няма как Г да разбере че си редиректнал след като няма достъп до хит.бг
2. Редирект в хит.бг не се поддържа

.... т.е. да си кача стария сайт на домейн.ком и да си го регна на ново в Г.
А стария сайт да си го оставя на доизживяване
 

Горе