Nginx Ускорен Споделен Хостинг с DirectAdmin

coolice

Owner
2019 се оказа година на положителни промени при нас. Паралелно със съществуващите cPanel планове ще представим и планове с DirectAdmin, за да диверсифицираме изложеността си към един единствен софтуерен доставчик за основния ни бизнес. DirectAdmin ни дава възможност да предложим по-добри оферти от съществуващите със същата или по-добра функционалност от cPanel.

Използва се Cloud Linux и класическия за CooliceHost сетъп за споделен хостинг с Nginx + Microcache (Хибриден Мод) Както е наличен и чист Nginx мод с готови Rewrite Rules темплейти за 15+ полулярни CMS-и и Frameworks https://blog.coolicehost.com/pure-nginx-hosting-mod-is-added-to-all-shared-hosting-plans/



Както може да се забележи план Webmaster M e порастнал двойно като размери и вече се предлага с опция до 5 хоствани домейна на тази продуктова серия . План Webmaster също е нарастнал като размер и вече е с малко по-ниска месечна цена от обичайната си... Big Dog сериите също са по-големи...


Ъпдейт 2022 - Всички Хостинг Сървъри


Хостинг планове с DirecAdmin предлагат за всичките ни IP гео-лоакции в Европа: Germany, UK, France , Netherlands, Spain , Italy

https://coolicehost.com/web-hosting.html


Налични са 12+ PHP версии: 4.4, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0, 8.1 Hardened PHP https://www.cloudlinux.com/hardenedphp
Заедно с селектора с модулите като на cPanel плановете. (2022 ъпдейт) налична е 8.1 на новите немски сървъри

php-selector-redis-1.png

nginx-hosting-features.webp



DirectAdmin изглежда така на нашите съръри:

DirectAdmin-UI.webp



Добавили възможност да управляте над 90% от функциите на хостинга директно от клиентската зона (повече в следващия пост)

Наличен е Softaculous инсталатор и безплатни SSL сертификати от Let's Encrypt

https://coolicehost.com/web-hosting.html

П.П. Държим да отбележим че това което пише на сайта като цена за един месец е цената за един месец. Предлагаме и нова версия на промото ни плати 5 месеца получи 6, както и оригиналната 10 за 12 годишна оферта.
 
Последно редактирано от модератор:
В старата тема получих запитване какво ще се случва с cPanel хостинга ето го отговора
Съществуващите сървъри ще си остнат с cPanel. - Даже ще абсорбираме новата цена и няма да променямe цента - този път... Пиша този път защото cPanel освен че покачиха цените си, премахват и дългосрочните договори и цената може да се изменя всеки месец от тук нататък...


Каква промяна е възможна в бъдеще - ами новите ни DirectAdmin планове са по-големи (до двойно) и с повече опции на места (ще ги анонсираме днес по късно тук) и ако много клиенти от два cPanel съвъра се прехвълят на новата услуга вместо да въртим два полу празни сървъра с cPanel ще ги консолидираме до един cPanel сървър

Относно хибридните планове ще продължавме да ги предлагаме само с cPanel поне засега
 
Последно редактирано:
Поздравления за смелото решение за диверсифициране. Какви са ви наблюденията за DA, съответно има ли отзиви от клиенти? Наистина конкуренцията по отношение на панели е в полза на клиентите и беше време да се обърне внимание и на алтернативите.
 
Панела работи стабилно при интензивните тестове които му направих ... Вградената система за мониторинг работи и връща сървисите безотказно при симулирана критична ситуация и на мен ми допада как са направени админ нотификациите да се преглеждат в панела...

Ако харесваш панели които компилират този ще ти хареса, много неща са на по-нови / последни версии (опционано) отколкот с cPanel и не чакаш да благоволят да ги обновят ... Панела предлага за опции различни сетъпи като повечето са достъпни нативно или със съвсем малко допълнителен баш...

Интересното е за всяка компания която предлага managed VPS или Server, че може да си приготви options.conf за различни деплоимънт сценарии да го качиш на сървър / впс и да удариш един ./builds all d (това би трябвало да се хареса на повечето админи...)

Вгадената бекъп система се интергрира с 10 реда баш скрипт с Borg backup, и ме впечатли до толкова (скорост, on the fly компресия както и IO товар който се генерира на бeкъп сървъра) че сега мисля да си преправя навсякъде (и на cPanel сървърите) системата от два пъти JetBackup (на два различни бекъп сървъра) до веднъж Jetbackup за лесна работа на клиентите и веднъж с Borg за мое успокоение) (въобще не смятам да коментирам вградената бекъп система на cPanel защото се ядосвам тази на DA е много по-добра)

Софтуера специфичен за хостинг индустрията е наличен - CloudLinux e наличен, наличен и LIteSpeed и Softaculous и DA Nginx (CP nginx за DA) също е наличен (макар че аз за момента предпочитам натив ривърс сетъпа който имат) от това което ние ползваме липсва само Jetbackup засега - като JetBackup представител потърди че се работи по това, както и единя от собственците на Direct Admin потвърди, че от JetBackup са се свързали с тях да обсъждат интеграцията*

Относно сигурноста на панела DirectAdmin е одитиран от Rack911, като Патрик и Стивън са с високо мнение за него (същите одитират и CloudLinux и Imunfy - който са едни от най масово ползвани те софтуери в нашата индустрия дори и от българските компани)

*Освен че CooliceHost е официален партньор на DirectAdmin, мога по алтернативните канали да си комуникирам директно се един от собтвениците, което може да се окаже полезно в някакъв момент от бъдеще - пробвайте това със cPanel там за по серизен съпорт от обичайните юзерски проблеми се чака понякога със седмици...


Относно клиентските мнения още е рано да се предцени...
 
Последно редактирано:
Добавен е Redis кеш към всеки един план :)

 
Добавени са и планове в САЩ, Източния бряг във Вирджиния (на по малко от 40 мили от столицата Вашингтон) които са ZFS, SSD cached базирани и с Двойно спейс на Ентерпрайз SSD плановете и малко повече цпу ресурс 2.60 Ghz с бърст до 3.40 Ghz

https://coolicehost.com/web-hosting.html

И нов бекъп менижър с който може да си връщате файлове и бази сами
 

Прикачени файлове

  • backup-manager.png
    backup-manager.png
    68.6 KB · Преглеждания: 20
Последно редактирано:
Привет, @coolice значи предлагате реално хостинг в САЩ?
Това е супер, търсих фирма която предлага подобно нещо, като цяло някой доста лъжат че предлагат и когато имам запитване почват да увъртат което е странно. Радвам се че се разраствате, ползвах скоро Ваш support много бързо и точно.

Поздрави,
Станимир
 
Радвам се че сте остнали доволни... Понеже знаем че сме малки, гледаме се стараем повече от големите, а и почти целия екип е от магистри по информационни системи и технологии :eek: и е с доста практика да решава различни случай...

На въпроса: Да предлагаме уеб хостинг в САЩ, Ако е нужен хостинг за нещо по-специфично отвори един тикет със запитване и ще видим какво можем да измислим :)

Относно локация - датацентъра се пада, горе долу където е балона на картата.. и е съвсем до Вашингтон :)

usa-dc.png

ПП ако някой е геймър и се чуди къде за бога е това... долу в ляво до знака 64 се намира White springs от Fallout 76 :rolleyes:
 
Последно редактирано:
Привет, @coolice значи предлагате реално хостинг в САЩ?
Това е супер, търсих фирма която предлага подобно нещо, като цяло някой доста лъжат че предлагат и когато имам запитване почват да увъртат което е странно. Радвам се че се разраствате, ползвах скоро Ваш support много бързо и точно.

Поздрави,
Станимир
И сега сигурно няма да кажеш кои са тия дето са "увъртат"-ли?
Интересна тактика имаш обаче.
 
Здравей и тук :)

Server APILiteSpeed V7.5

през mod_lsapi от Cloud Linux :) И ако ме питаш далу съм доволен - доволен съм ползваме го от вече много години и на цпанел сетъпите които не са с лайт спиид :)

ПП @drserver Споделяне за споделяне - доволни ли сте от HostBill ?
 
@coolice Да, системата си я бива. Има актуализации всяка седмица, и потенциални бъгове се отстраняват за отрицателно време. Скъпа е, но си заслужава парите.
 
ПП @drserver Споделяне за споделяне - доволни ли сте от HostBill ?

Питай мен :) Пълен т*шак е, всяка седмица оправят едни бъгове и вкарват х2 нови. Поддръжката ми е отговаряла на платен тикет за допълнителен платен дев с отговор, който започва така : "Здравейте, извинете за закъснелия с 3 месеца отговор... " Всичко това можеш да го прочетеш и от стотици други потребители в WHT. Иначе си е ок системата, стига да работи :)
 
Питай мен :) Пълен т*шак е, всяка седмица оправят едни бъгове и вкарват х2 нови. Поддръжката ми е отговаряла на платен тикет за допълнителен платен дев с отговор, който започва така : "Здравейте, извинете за закъснелия с 3 месеца отговор... " Всичко това можеш да го прочетеш и от стотици други потребители в WHT. Иначе си е ок системата, стига да работи :)

Туко що като писа видях че си ъпдейтнал на Хостбилл :) мненията са разнопосочни нагоре надолу , като една част от хейта от хора който пазят спомена от едно време като са махна ли месчните лицензи то това не се забравя

Има ли ъпдейтнат импортър или трябва хората да си преправят стария ?
 
ПП @drserver Споделяне за споделяне - доволни ли сте от HostBill ?

Още една интересна подробност при лицензионната политика на HB. Когато си закупуваш ALL-INCLUSIVE лиценза, който виждаш на сайта им, че е $6000, получаваш достъп до всички разработени до сега модули, но не и пуснатите след датата на покупката на лиценза. Те се таксуват като допълнителна разработка. Така че, не залитай по скъпото.
 

Горе