Проблеми с форума при търсене

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Незнам дали е само при мене ,проблема ми е когато използвам търсачката ми открива темите,но като натисна върху линковете ми отваря че е грешна страница 404 ерор..
 
От: Проблеми с форума при търсене

Да не се бъркаш с 406 - Not acceptable? Това се получава само при търсения на кирилица, като явно има някакъв проблем от доста време при настройката на лАпачето. Проблема идва най-вече от highlight функцията на вбюлетина, която би трябвало да оцветява търсените стрингове в темата. При търсения на латиница - проблеми няма.
Тествах търсачката, но не се натъкнах на 404. Би ли дал малко по-подробна информация, като например какво си търсил, за да може да се повтори същия случай и съответно някой от хората които имат възможност да го поправят?

П.П. Пост № 666, nice, eh? :)
 
От: Проблеми с форума при търсене

Да не се бъркаш с 406 - Not acceptable? Това се получава само при търсения на кирилица, като явно има някакъв проблем от доста време при настройката на лАпачето. Проблема идва най-вече от highlight функцията на вбюлетина, която би трябвало да оцветява търсените стрингове в темата. При търсения на латиница - проблеми няма.
Тествах търсачката, но не се натъкнах на 404. Би ли дал малко по-подробна информация, като например какво си търсил, за да може да се повтори същия случай и съответно някой от хората които имат възможност да го поправят?

П.П. Пост № 666, nice, eh? :)
Честито дяволско мнение:
[video=youtube;wJVmAh2ygws]http://www.youtube.com/watch?v=wJVmAh2ygws[/video]
 
Търся например "социални мрежи" изкарва ми резултати и като отида към някоя страница да натисна се появява:

Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /showthread.php could not be found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
 
От: Проблеми с форума при търсене

Само при теб е ;] Виж, че няма друга подобна тема.
 
От: Re: Проблеми с форума при търсене

Търся например "социални мрежи" изкарва ми резултати и като отида към някоя страница да натисна се появява:

При търсене на социални мрежи, като кликнеш на някой от резултатите се получава ей това урл:
Код:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=21354&highlight=%F1%EE%F6%E8%E0%EB%ED%E8+%EC%F0%E5%E6%E8
Изтрий всичко след id-то на темата, т.е. да стане:
Код:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=21354
Както казах проблем е точно от highlight функцията и съществува още от миграцията към vBulletin 4.0.*

@Fozzy - има поне още 4-5 подобни теми :)
 
От: Проблеми с форума при търсене

Като изчистиш ненужното в линка и се отваря страницата, която ти трябва
 
От: Re: Проблеми с форума при търсене

@Fozzy - има поне още 4-5 подобни теми :)

Ирония беше това. Ако ги отвориш ще видиш, че ако не във всичките, то в повечето съм обяснил как да оправят търсачката. :)
 
От: Проблеми с форума при търсене

Не може ли да се изключи тази хайлайт функция, то не е кой знае колко нужна екстра.
 
От: Проблеми с форума при търсене

Това ако гърми вътре в showtread.php, може най отгоре да се нулира highlight параметъра.

Другия вариант е да се намери къде се слага това highlight и да се изтрие. Или в search.php след като се направи query-то към базата да се нулира сърч параметъра за да не си билдва highlight параметрите.

Може и някой редирект в htaccess-а да се ръгне от highlight линкове към не-highlight-нати :) ама това ако гърми във пхп-то.
 
От: Проблеми с форума при търсене

Мисля, че ако това в showthread.php:

// prepare highlight words
if (!empty($vbulletin->GPC['highlight']))
{
$highlightwords = iif($vbulletin->GPC['goto'], '&', '&') . 'highlight=' . urlencode($vbulletin->GPC['highlight']);
}
else
{
$highlightwords = '';
}

Стане така:

// prepare highlight words
if (!empty($vbulletin->GPC['highlight']))
{
$highlightwords = iif($vbulletin->GPC['goto']));
}
else
{
$highlightwords = '';
}

Би трябвало да не се ползва highlight функцията.
 
От: Проблеми с форума при търсене

Това горното що не се замени директно с това:
Код:
$highlightwords = '';

нали искаме да ги махнем?
 
От: Re: Проблеми с форума при търсене

трябва да го махна от урлто на сърч резулта а не го открих нещо там не стана по описания начин с махане от showthread.php

В момента ровичкам из файловете и по-заплетена сърч система не съм виждал до сега. Ще драсна в темата ако открия начин да се премахне стринга.
 
От: Проблеми с форума при търсене

Пуууу отели ми се вола, но открих решението. Може да не е най-елегантното и да има и друг начин, но поне този работи, а и ми писна вече да следя функциите та да търся кое от къде идва.
Та за да се премахне highlight=стринга, може да се ползва следното:
1. Отваря се файла - /vb/search/criteria.php
2. В него се търси за коментара //set the words to highlight (Ползвам нулната версия за тестови цели, за това не мога да кажа кой е точния ред)
3. Под него трябва да се намира следното:
Код:
		//set the words to highlight
		$highlights = array();
		foreach ($words as $word_item)
		{
			if ($word_item['joiner'] != 'NOT')
			{
				$highlights[] = $word_item['word'];
			}
		}
		$this->set_highlights($highlights);
		$this->criteria_set = true;
	}

Пред последния ред трябва да се коментира, т.е.
Код:
		//set the words to highlight
		$highlights = array();
		foreach ($words as $word_item)
		{
			if ($word_item['joiner'] != 'NOT')
			{
				$highlights[] = $word_item['word'];
			}
		}
		// $this->set_highlights($highlights);
		$this->criteria_set = true;
	}

Дано това да е в полза за форума :)

П.П. Проблема идва от mod_security
 
мерси много фикса е приложен и работи :) мдам много им е заплетен сърча все не ми стигаше времето да го доразчовъркам :) иначе знам от къде идваше проблема както и решение да се изключат някои правила но след пролетните проблеми предпочитам нищо да не се изключва там и затова го карахме така :)
 
От: Проблеми с форума при търсене

Напълно съм съгласен. mod_security трябва да присъства, без да се премахват рестрикции. Никой от нас не би желал "теч" на каквато и да е било информация.

Да си призная за първи път попадам на толкова заплетени фунцкии и то за нещо не кой знае колко сложно като търсенето. Колкото и прекрасен да е vBulletin-а като интерфейс и възможности, то наистина си е цяло предизвикателство да проследиш всичките куки за която и да е било функция.

Да си призная още едно нещо - днес за първи път разгледах по-обстойно как работи самата система (ядрото и функциите), макар, че и преди съм го ползвал (в началните ми опити да направя нещо (нулнато естествено)) и днес за пореден път се убедих, че системата си заслужава парите. Дори да не е най-добрата възможна, то труда хвърлен по разработката и си заслужава всеки лев, долар, стотинка или цент!

Радвам се, че "фикса", ако това може да се нарече фикс е помогнал :)

П.П.1. coolice, не забравяй, че при ъпгрейд към по-нова версия и евентуалната замяна на файла, ще трябва отново да се повтори горното.

П.П.2. Ей заради първия п.п. мразя да редактирам ядрото на която и да е било готова система, защото или не трябва да ъпгрейдваш или трябва сам да си водиш changelog на промените които си правил. Жалко, че от Jelsoft (а сега vbulletin solutions) не са предвидили опция за спиране на този хайлайт - гледам и други техни клиенти имат проблеми точно с това. Няма да е лошо някой с акаунт при тях да пусне рекуест за някои от следващите версии, това да бъде опционално - включено/изключено

П.П.3. И преди някой да ме посочи с пръст и да хвърли камък върху мен - ползвах преди 4/5 години нулната версия на vbulletin 3.6.0 gold, просто защото бях аматьор, а и не ми се влагаха пари в нещо което си нямах идея как работи. Днес го инсталирах, само за да намеря начин да се премахне стринга и махнах системата. Не подкрепям ползването на нулнати скриптове, освен за тестови цели.
 
Hudraulic шланг SAE 100 R12 в

Этой ночью серфил содержание интернет, при этом к своему восторгу обнаружил нужный веб-сайт Смотрите: cmkagro com/]Воды Всасывающий Шланг Для нас вышеуказанный сайт оказал хорошее впечатление Всем пока!
 

Горе